Skocz do zawartości
msciszarek

Najleprzy odpieniacz do 1100 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,Mam dylemat w związku z kompletowaniem sprzętu do nowego akwarium,prosił bym o podpowiedzenie jaki najleprzy i z tańszych by był odpieniek do takiego litrażu.Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głównym kryterium ma być cena to weź pod uwagę Reef Octopusa. Model 5000, a lepiej 6000 może dać radę, jeśli nie planujesz zawracać sobie głowy rybami.

Gdybyś jednak chciał mieć jakąś sensowną obsadę rybną, to niestety - tanio nie będzie.

Mam główny zbiornik takiej wielkości, jak planujesz i na Twoim miejscu od razu rozglądałbym się za BK250, a jeśli chcesz mieć zapas to i 300 nie będzie za mocny. Pomimo początkowych problemów z jego ustawieniem (szczegóły począwszy od tego posta: http://nano-reef.pl/topic/35814-1125l-bo-male-jest-piekne-540l-zaplecze/page__st__520#entry473900 ) uważam, że lepszego odpieniacza nigdy nie miałem. Ufam mu na tyle, że wężyk z kubka podłączony jest prosto do kanalizacji, na co na pewno bym sobie nie pozwolił przy innym odpieniaczu.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze nowość na rynku "FRANEK" bedzie idealny... ale musisz odezwać sie do seb'y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie chcesz perzepłacać? , a chcesz miec najlepszy odpieniacz na świecie? Tylko schuran 200!!! już gołym okiem na fotkach z neta widać ze technika w nim zawarta wyprzeda o lata swietlne Bk250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrałeś?


150x70x60 full OW, 50kg LR, ATI 250i, PS 8x54w T5, NJ4500, cyrkulacja 3x6095 na 7096 + 6500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć super odpieniacz to zbuduj go sam.Po kilku porażkach i stracie kasy szlag mnie trafił i tak zrobiłem.Kupiłem prawie największy odpieniek AM.Zamówiłem oryginalne kleje AM,wywaliłem wszystkie ich wynalazki i wkleiłem pompę 6500l.Wirnik i dysza własnej produkcji,regulacja dopływu powietrza z możliwością dozowania O3(rewelacja).Odpływ z kubełka do kanalizy.Jak czytam posty :odpieniacz przelewa ,chodzi za sucho lub za mokro to się śmieję.Mój odpienia tak jak ja chcę a nie on.Chociaż jestem wrogiem wszelkiej chemii w akwarium sam regularnie podaję ozon do odpieniacza.Bzdurą jest pogląd że ozon dezynfekuje wodę. Zanim zacznie się dezynfekcja to już nie będzie akwarium.Prawdą natomiast jest że ozon w odpieniaczu działa jak super utleniacz.Wybija mikroelementy to fakt,ale na pewno błyskawicznie redukuje NO2 do NO3,podany do dyszy w ilości 100mg/l/h jest w kubku niewyczuwalny bo po drodze zdąży związać wszelkie badziewie.Kubek nie śmierdzi a w akwa.woda jak kryształ.W sumpie pod zrzutem z odpieniacza żyje kilka setek wylęgu krewetki paleomon i ma się dobrze.Karmienie ryb nie ma wpływu na pracę odpieniacza.Jedyny wyjątek to karmienie korali reefboosterem,bo wtedy czuc ozon w szafce(nie w pomieszczeniu)Obsługuje system 1500 l.i jest OK.Dobry odpieniacz to jest podstawa sukcesu.Reszta to tylko dodatki.Akwarystyka morska zaczęła się kiedy wymyślono pierwszy odpieniacz.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No comment.......... :)

EDIT

Najlepszy odpieniacz to będzie mój odpieniacz... :p

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejG poprosimy o fotki odpieńka tez szukam takiego w obiegu 1500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrałeś?

Witam,narazie jeszcze kompletuje sprzęt i rozmowa trwa z Seb w sprawie "Franka"


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć super odpieniacz to zbuduj go sam.Po kilku porażkach i stracie kasy szlag mnie trafił i tak zrobiłem.Kupiłem prawie największy odpieniek AM.Zamówiłem oryginalne kleje AM,wywaliłem wszystkie ich wynalazki i wkleiłem pompę 6500l.Wirnik i dysza własnej produkcji,regulacja dopływu powietrza z możliwością dozowania O3(rewelacja).Odpływ z kubełka do kanalizy.Jak czytam posty :odpieniacz przelewa ,chodzi za sucho lub za mokro to się śmieję.Mój odpienia tak jak ja chcę a nie on.Chociaż jestem wrogiem wszelkiej chemii w akwarium sam regularnie podaję ozon do odpieniacza.Bzdurą jest pogląd że ozon dezynfekuje wodę. Zanim zacznie się dezynfekcja to już nie będzie akwarium.Prawdą natomiast jest że ozon w odpieniaczu działa jak super utleniacz.Wybija mikroelementy to fakt,ale na pewno błyskawicznie redukuje NO2 do NO3,podany do dyszy w ilości 100mg/l/h jest w kubku niewyczuwalny bo po drodze zdąży związać wszelkie badziewie.Kubek nie śmierdzi a w akwa.woda jak kryształ.W sumpie pod zrzutem z odpieniacza żyje kilka setek wylęgu krewetki paleomon i ma się dobrze.Karmienie ryb nie ma wpływu na pracę odpieniacza.Jedyny wyjątek to karmienie korali reefboosterem,bo wtedy czuc ozon w szafce(nie w pomieszczeniu)Obsługuje system 1500 l.i jest OK.Dobry odpieniacz to jest podstawa sukcesu.Reszta to tylko dodatki.Akwarystyka morska zaczęła się kiedy wymyślono pierwszy odpieniacz.

Witam,dołączam się do kolegi,bardzo by było miło jak byś podesłał jakieś foto lub schemacik.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.