Skocz do zawartości
bienki

Pomożcie zidentyfikować

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o zidentyfikowanie życia które wylądowało w moim akwa. http://www.bienki.tk . Głównie interesuje mnie takie małe brązowe pędzelki - nie chcialbym zeby kipnęły z niedożywienia - nie maja zooksanteli. Na pewno to wiem że mam Sinularia brassica reszta jest dla mnie jeszcze zagadka. Jak ma ktos ochote mnie pomuc w identyfikacji byłoby miło. :)

Pozdro~!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , to jest jakiś ukwiał , nie rósł , ale jak zacząłem go karmic mrożonką i zaczął pięknie rosnąc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dobrze się przyjrzałem chodzi ci o zdjęcie 45, mam w swoim akwa bardzo podobne ukwiały, niestety jeżeli należą one do tego samego gat. to są szkodliwe na inne ozdobne korale i ukwiały.

P.S. nie wiem jak się nazywają, ale mam ich w swoim akwa bradzo dużo, są bardzo żywotne, można je dokarmiać artemią, cyklopem.

Zauważyłem, że jak ukwiał ten czuje się zagrożony wypuszcza coś w podobie białego kleiku, a sam się chowa.

Od jakiegoś czasu walczę z nimi, niestety nawet potraktowane nożyczkami (odcięty kielich), bardzo szybko odrasta, ciekawostka, potrafiąsię przemieszczać (nawet po szybie).

Jak będę mógł to prześlę ci jakieś fotki (w celu porównania)

Pozdrawiam

sheep99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, no tego bym sie nie spodziewal ze takie male szoteczki sa takie "szkodliwe".

Fakt ze potrafia sie przemieszczac. Jedego dnia siedzi sobie taki na kamieniu a drugiego chowa sie juz w inny miejscu...jeden nawet przsunal sie bez calkowitego oderwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha zapomniałemn dodać że się bardzo szybko rozmnażają. Mój najwięszy szkodnik ma 9 cm długości !!

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, 2 dni szukalem jakiegos info o tym malym gowienku- czy nie jest to czasem "Aiptasia Anemone"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia to raczej nie jest. W Polsce nazywa sie ja czasami Szklana roza. Chyba dlatego, ze jest przezroczysta.

Znalazlem na www.korallenriff.de cos takiego co sie nazywa "Anemonia cf. manjano"

bardzo przypomina twoje zwierzatko. Z tego co pisza, pozwole sobie wrzucic cytat:

"Ich würde jedem sofort dazu raten diese Art der Anemone unbedingt aus seinem Riffaquarium zu entfernen und dem Handel zu überführen. Meist ist eine Plage (starke Vermehrung) nicht mehr einzudämmen. Oft muss man irgendwann das Becken räumen weil man der Plage nicht mehr her wird. Es werden alle anderen niederen Tiere vernesselt und sterben ab. Das beste Beispiel ist das bekannte Aquazoo Löbbecke Museeum in Düsseldorf die von den Mayanso einige Hundertausend im Korallenriffaquarium haben. "

W skrucie nie poleca sie zwierzaka do akwarium.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomnialem sie zapytac. Czy swieci na zilono to zwierzatko pod swiatlem aktynicznym?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie swieci. Anemonie tez znalazlem ale kurde jedno do drugiego podobne jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

"nie taki straszny diabel,jak go maluja". w moim akwa calkiem przypadkiem zauwazylem jak aiptasia 4cm zlapala wieloszczeta ok 6 cm dl. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co mu zrobila...wieloszczet to twarda sztuka ze nawet "szczykwy" wola sie wkrecic w filtr niz zyc z nimi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pilot

to cos co ukwial upolowal mialo biale szczecinki ,a reszta ciala byla koloru czerwonego.nie wiem,czy to byl grozny robal. jednak tej aiptasi jest mnostwo i chcialbym sie jej pozbyc.moze jakas rybka lub cos innego ma je w swoim menu :). udalo mi sie zrobic fotki,ale wiele na nich nie widac. (cos jest juz w worku ukwiala).na drugi dzien okazalo sie ,ze robal byl za dlugi i jego czesc lezala obok,ale w przyrodzie nic sie nie marnuje.druga czesc to byla przeznaczona na lunch. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie! Co jest na fotkach 64 i 66????? JA NIE ZNAJU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.