Jump to content

bienki

Klubowicz
 • Content Count

  107
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.bienki.tk

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Płock

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bienki

  Żywy pokarm

  Bawiłem się w hodowlę artemii ale po 2-3 dniach od wyklucia padała cała kolonia... a gdzie do dorosłości?!
 2. bienki

  Żywy pokarm

  Cześć. Mam pytanie. Skąd bierzecie żywy pokarm? Potrzebuję około 50 woreczków na tydzień i mam gigantyczny problem z dostaniem w Płocku - szczególnie teraz jak ukrócona jest giełda w Łodzi skąd w 99% przypadków pochodził towar. Napisałem do IT (IchtioTropic) , Istrixa i jeszcze jednego producenta ale nie są zainteresowani wysyłką tak małych ilości. Jakieś sugestie co do sklepu/hodowli/hurtowni? Każdy pomysł się może przydać.
 3. Pochwalę się i Marcina oczywiście. Zaadaptowałem AQMA'ę do lamp tzw. chinek. Każda z nich przegrzebana i powymieniane profilaktycznie led'y- jedna bez WiFi, druga z uszkodzonym WiFi. Powisiały chwilę i zapragnąłem żeby nie odpalały od razy maxem. A że w szufladzie leży kilka Arduino Nano to od pomysłu do realizacji nie było daleko. Wszystko ładnie upchnięte do środka także na zewnątrz nic nie widać. Do wersji bez WiFi dołożyłem przełącznik 6 pinowy (WiFi-Manual), zasilacz i przycisk reset oraz oczywiście Nano+RTC+HC-06. Do wersji z WiFi tylko reset i komplet Nano+RTC+HC-06. Najwięcej pierdzielenia okazało się, że miałem ze zmianą nazwy Bluetooth (pomógł film z Youtube) oraz z jednym z Nano, które się programowało a za nic nie mogłem się z nim połączyć - ani po kablu ani po Bluetoooth. Po spieprzonym wieczorze, rano podlutowałem kolejne Nano z szuflady i voila! - działa od strzała. Tym oto sposobem mam dwie "chinki" z eleganckim sterowaniem i magicznymi wschodami i zachodami. Chinki jak widać na zdjęciach doposażyłem w 2XT5 54W tak dla pewności szerszego spektrum. Trochę jeszcze ogarnę kabelki od T5ątek i będzie najs. Tak wogóle to mam już Doser'a, Computer'a, i chyba już 4-y Led Controle:) Dzięki Marcin i sorki, że tam mało daję na sobie zarobić;) - kupiłem jednie płytkę do Dosera. Zdjęcie
 4. U mnie też po zbudowaniu lampy były problemy z piszczącymi driverami, począwszy od chinoli na płytkach PCB, poprzez takie zalane w plastiku które imitowały Meanwella (zamiast nadruku na obudowie była naklejka - chińska radosna twórczość). Zacząłem zbierać się do zakupu menwella ale wcześniej zjarał mi się zasilacz taki typu CNC. Na szybko kupiłem też do CNC ale ze stałym napięciem (chyba!) 40V (tamten miał regulowane 40-60V- chyba bo nie pamiętam). Po podłączeniu okazało się, że oba typy driverów przestały piszczeć i działały bezszmerowo i bezpiskowo. Także nie zawsze piszczące drivery oznacza, że są chu..we... Pozdrawiam. Nie ma problemu żebym pykną foto jakiego zasilacza używam na którym nie piszczą drivery (jesli to komuś pomoże).
 5. bienki

  Wysoki poziom magnezu

  No to przesolenie odpada (w 99%)...
 6. bienki

  Wysoki poziom magnezu

  Michaow1969 a czym mierzysz poziom zasolenia? bo testy to wiem, że salifert chyba.
 7. mitrax kolego i po problemie! Sprawdzone i utrwalone na filmie.
 8. system działa. upędziłem już z 60L wody. Teraz przyszedł czas na zmiany w hydraulice. Powrót odpadu do ciepłej wody nie był optymalnym rozwiązaniem, po po dłuższym czasie woda ciepła po zmieszaniu z zimną wracała do filtra. Teraz "odpad" wepnę przed wejście do bojlera w instalacji domowej (połowa długości obiegu w domu) a pobór wody nadal będzie odbywać się na końcu obiegu. Tak czy inaczej wiem, że nie marnuję już wody. A czy rozwali to membranę albo przyśpieszy zużycia wkładów prefiltracyjnych... nie sądzę bo do filtra zasuwa po prostu "gęstsza" woda "odpadowa" podmieszana z czystą w ilości tej przefiltrowanej przez RO.
 9. No u mnie 100% "odcieku" szło w ściek. Marnotrawstwo pierwszej kategorii. Najpierw rozkminiłem drugą membranę w szeregu co znacznie podnosi wydajność a potem zacząłem googlować w poszukiwaniu "recycling waste water RO" i trafiłem na "Zero Waste RO System" co w patencie jest określone jako ponowne użycie "odcieku" a patent jest na pomysł recyklingu wody odciekowej i na modyfikację podstawowych systemów RO a nie całkiem coś innowacyjno/nowego. Niby nie rewolucja ale jak zadziała to dla mnie ekologia 100%
 10. "Ściek" jest tłumaczeniem "waste" - można to przechrzcić na "odciek" a cydzysłów jest użyty dla zmniejszenia negatywnego odczucia. https://www.google.ch/patents/US6524483 - opis patentu. http://www.watts.com/pages/_products_details.asp?pid=7253 - sklep firmy, która ten patent posiada. http://media.wattswater.com/2915899.pdf - instrukcja montażu gdzie jest schemat na 11 stronie. System od mojego różni się na razie jedynie 3ma zaworami jednostronnymi i manometrami, które nie były mi potrzebne bo działanie "booster pump" określałem przy pomocy miernika TDS. Jak popatrzycie koledzy, to możemy podyskutować o tym systemie. Od podnoszenia ciśnienia ponad wodociąg, żeby "wpechnąć" ją z powrotem w obieg jest właśnie pompa - u mnie do tej pory zmniejszała ilość odcieku, i zwiększała wydajność systemu. No ale popatrzcie, poanalizujcie i pogadamy o działaniu i praktycznych różnicach pomiędzy "standardowymi" systemami z wodą "odciekową".
 11. No mnie od kiedy mam morskie dużo częściej chodzi osmoza - co przekłada się na zużycie wody. Teoretyczne zestaw od zwykłej osmozy różni się tylko booster pumpem. Tak się składa, że takową posiadam i do tej pory używałem. W zasadzie to tylko taką widzę roźnicę pomiędzy zestawami normalnymi a tą wersją. Od pewnego czasu zamierzałem w wodę zwaną ściekiem chciałem włączyć kolejną membranę ale teraz pomyślałem nad wpięciem się spowrotem w obieg wody w domu. Na schematach pokazane jest, że "ściek" jest wpięty w obieg z ciepłą wodą. Ciekawe czy to jedyna różnica pomiędzy moją wersją - u mnie "ściek" trafia do ścieku... Chyba pozostanie sprawdzić mi to osobiście - wystarczy, że kupię drugą przedłużkę z zaworkiem i redukcją na wężyk i ściek podepnę przed powiedzmy bojler, który mieszkając w domku jednorodzinnym posiadam. Postudiuję instrukcje i schematy i sprawdzę. Może to obniżyć marnotrawienie nie taniej wody w wodociągów miejskich.
 12. Cześć. Patrzył ktoś jak to działa? System wydaje się wzbogacony o czujniki ciśnienia i pompe boost. Odpływ ocieku w obieg ciepłej wody. Seems to be simply. Ktoś, coś więcej w temacie?
 13. Ponieważ akwarium, do którego trafiła skała było kiedyś zamieszkane przez słodkowodne krewetki to zbiornik podzielony był szybą. Korzystając ze Święta Niepodległości jako dnia wolnego odessałem i przerzuciłem do mniejszych zbiorników co mogłem i wyciąłem szybę całkiem. Teraz mam pełne 90cm morszczyzny i plany na coś większego - jakieś 250L.
 14. Pierwsze 2 miesiące za mną. Przez ten czas zbudowałem sobie lampę LED, dokupiłem mały odpieniacz białek, jakieś szczepy trafiły do akwarium i niestety jakieś zniknęły. Ale po kolei... Lampa led z diodami 3W od pasma głębokiego UV, poprzez UV, Royal Blue, Blue, Full Spectrum, Green, 3000K, 4000K,6000K,10000K,15000K,20000K i 25000K. Sterowanie komputerem MAGU. 6 kanałów. Można się pobawić barwą od miłej dla oka do miłej dla korali. 60 ledów w sumie. Spektrum brałem z Maxpect Razora - gdzie oczywiście są Cree (miałem takie w słodkim a teraz przetrwały mi 4 szt Royal Blue - przeza..biste - inna galaktyka świetlna).
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.