Skocz do zawartości
Marcin1982

[200] Łódzka solanka

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil to ty widzę preferujesz zdrowy sport i oto chodzi ja u Marcina byłem i widziałem pod tymi Ledami wygląda to rewelacyjnie :) a co do Pogody to jeszcze na rower długo nie będzie za dobra co najmniej do 15.04 gadają o śniegu.. a Sam już też mam ochotę pojeździć raz tylko w Marcu udało mi się do Aleksandrowa wyskoczyć :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil to ty widzę preferujesz zdrowy sport i oto chodzi ja u Marcina byłem i widziałem pod tymi Ledami wygląda to rewelacyjnie :) a co do Pogody to jeszcze na rower długo nie będzie za dobra co najmniej do 15.04 gadają o śniegu.. a Sam już też mam ochotę pojeździć raz tylko w Marcu udało mi się do Aleksandrowa wyskoczyć :)

pogoda mi nie straszna jezdze cały rok codziennie do pracy i z pracy i w prawie każdy czwartek na równą bardziej chodzi o kierowców i ul.kolumny tam rowerzysta jest jak żywy cel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, zaktualizuj temat :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nową lampę LED + T5 jak dojedzie to zrobię aktualizację. Za dużo się nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. OŚWIETLENIE:

Po długich namysłach i oglądaniu kilku baniaków zdecydowałem się na oświetlenie LED,

na gorąco można napisać tylko,że lampa fajnie świeci i rewelacyjnie wygląda, jakie będą efekty dla zwierzaków takiego światła pewnie napiszę o tym za rok

Na początku nie będę dopalał świetlówkami, zobaczę jak baniak będzie wyglądał na samych LED, jeśli nie będzie fajnie, wtedy dodam dwie niebieskie świetlówki.

Super by bylo jakbys napisal dlaczego ta zmiana na led+T5. Czy cos jest nie do konca dobrze z samymi ledami?? Pytam bo kazdy z nas napewno mysli o oswietleniu ledowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama lampa LED Razor to bardzo dobry produkt, to ,że zmieniam nie ma nic wspólnego z jej jakością, fajna lampa, dobrze świeci, świetny wygląd, to cały czas podtrzymuję.

SPSY pod samymi LEDami rosły całkiem nieźle [seriatopory, montipory] wybarwienie nie było złe, aczkolwiek jestem na tym etapie w tym akwarium,że jeszcze nie walczę o kolory a bardziej interesuje mnie wzrost. W każdym razie odbiór wizualny akwarium pod samymi ledami był dla mnie zadowalający.

Kilka miesięcy temu przyjechały do mnie pierwsze acropory,stylophory i okazało się,że nie rosną :( polipowały, miały dobre kolory ale stały w miejscu, dopiero jak dołożyłem 4x24W coś się zaczęło dziać. Ponieważ docelowo jednak mają być właśnie trudniejsze SPSY zdecydowałem się na zmianę całej lampy.

Wrażenia z użytkowania LED+T5 : wizualnie baniak wygląda lepiej, nie ma przepaści, bo niektórzy piszą ,że jest bardzo duża różnica, pod samymi ledami baniak też nie wyglądał źle. Jeśli chodzi o korale, to widać różnicę na plus, ale to też nie jest przepaść w porównaniu z samymi ledami bez świetlówek. Z drugiej strony tak jak pisałem na początku baniak jeszcze nastawiony bardziej na wzrost niż na kolory, nie tylko światło ma wpływ na wybarwienie spsów.

Pod samymi ledami bardzo ładnie i szybko rosły zoanthusy, z małej kolonii zrobiła się dorodna skałka.

Jest jeszcze jeden powód dla którego zmieniłem lampę, ale jest to kompletnie nie związane z jakością sprzętu, z jakością oświetlenia, dlatego nie napiszę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie atakuje razora pytalem ogolnikowo o oswietlenie typu led bez zadnego innego zrodla swiatla. A pytam dlatego, ze sam mam 2x150W hqi + 4x39W T5 i zastanawialem sie mocno nad lampa led ewentualnie hybryda. Drugim powodem dlaczego pytalem to jeszcze nie widzialem na zywo akwarium sps na samych ledach i tez do konca nie wieze w to swiatlo ale naprawde chcialbym sie przekonac i mialem nadzieje, ze na twoim wlasnie przykladzie zmienie zdanie.

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qubek, na dzisiaj powiedziałbym, że jeśli planujesz baniak z obsadą miękasów, lpsów i jakiś łatwych spsów, to same ledy będą bardzo dobre. Jeśli idziesz w trudniejsze spsy to trzeba dopalać świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qubek

Zaprzeczeniem faktu, że sps nie rosnie na ledach jest baniak Norbiego

http://nano-reef.pl/...ps/#entry557107

Byłem, widziałem sps-y wychodza z baniaka 600 l.

on trzyma na 2 x maxpect razor 160 w, ze względu na cenę, ale jezeli ktoś chce zainwestować wiecej to

http://erybka.pl/pro...ga-Srebrna.html

lub

http://erybka.pl/pro...-HV-Czarna.html

lampy te posiadają zakres widma UV 400-410 czego nie ma większość lamp na rynku, a ten zakres chociaż wąski jest bardzo istotny dla sps.

możesz rozejzeć się również za nowszymi wersjami 9 kanałów Pacific sun

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gabriel, wrzuciłeś fotkę prawie samych montipor, pisałem wyraźnie, łatwe spsy rosną pod razorem i to bardzo dobrze, to samo tyczy się miękasów i lpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat takie fotki maił do sprzedania, bo to sa fotki z targowiska

kilka ciekawych acr tez sie tam znajdzie

polecam odwiedzić i obejrzeć zbiornik

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic Marcinowi off topa wiec napisze juz ostatni raz :) jak cos to zawsze mozna usunac. Jedyne lampy led nad baniakami jakie widzialem na oczy to byl razor i ghl ten z uv. Razor dawal ladne swiatlo ale byl nad zbiornikiem 360l i 60 cm wysokim, wydawalo mi sie malo swiatla choc jak wspomnial Marcin lps byly zachwycone i pieknie sie prezentowaly. GHL'a widzialem nad zbiornikiem okolo 1000l z 90 cm wysokim i lamp bylo 5 lub 6 kolory jeszcze ladniejsze niz razor tak jakby mocniejsze, ale nadal tylko lps i miekkie. Przyklad norbiego, o ile kojarze przeszedl on z t5 na ledy (ale nie jestem pewny czy nie pomylilem osoby) a to juz inna bajka, ja szukam przykladu od poczatku i przynajmniej te dwa lata. Wiem ze jest kilka ladnych zbiornikow na tym czy innym forum, ktore sa pod ledami i naprawde chcialbym zeby te ledy w koncu zaskoczyly nas wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakaś aktualizacja :) ??


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie robiłeś update'a od marca...nie gadaj, że mamy czekać do przyszłorocznego marca :p

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia?! :thumbup:


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byś na Miękko się ustawił + Zoathusy :) ładniej to wygląda niż te sztywniaki :) ale każdy lubi co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, każdy ma to co lubi.

Marcin, tak nawiasem to od Kwietnia obiecujesz aktualizacje


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kwietnia nie mogę znaleźć fajnych spsów w Łodzi :) może jutro coś przytacham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, pokaż teraz jak wygląda i po tych SPSach :)

Teraz mnóstwo cukierków się pokazało w sklepach


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, jak pooglądałem sobie piękne spsowe baniaki to mi uszy opadły jak zacząłem porównywać swoje bagienko, ale obiecuję,że jak jutro uda mi się coś dokupić to zrobię nowe fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać swojego baniaka do innych - to tobie ma się podobać.

Poza tym to nigdy nie będzie to czego oczekiwałeś. Nie znam Morszczaka który by powiedział - Tak to jest to czego oczekiwałem,

zawsze jest jakieś ale :)

Powodzenia w zakupach :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yarcio-poznaj Deborę :) jest tak jak oczekiwałam.

Marcin - powodzenia w zakupach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Baniak na żywo wygląda sporo lepiej, kolory są dużo lepsze, niestety aparat jest słaby i nie oddaje barw. Ta fungia, na górze jest ładnie pomarańczowa tutaj wyszła blado. Duża stylophora po lewo ma ładny fioletowy kolor, tutaj wyszło jakoś czarno.

Generalnie daleka droga przede mną jeśli chodzi o wybarwianie sps,ale jak wypiję dwa piwka przy baniaku to nie jest źle :)

Baniak1_zps7f3f8bf2.jpg

DSCN4461_zpscae33334.jpg

Baniak5_zps0feb7843.jpg

Baniak6_zpsd1370978.jpg

Baniak8_zpsf08ee266.jpg

Baniak3_zps7a0ae783.jpg

Baniak2_zpsf9dbdb17.jpg

Baniak9_zps07b01731.jpg

DSCN4460_zpse2f65a42.jpg

Baniak7_zps86715cab.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.