Skocz do zawartości
Piotr Jan Rogalski

z ciekawosci ....co to moze byc za krab?

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechaly na gape.

Za brak biletu dostaly kare eksmisji do Baltyku (przez kanalizacje i Wisle)

A tak na powaznie, to zle im z oczu patrzylo.

Poza tym nie lubie osobnikow, ktorych glowa laczy sie z karkiem bez posrednictwa szyji. :)

Bylo tych dwoch co na foto i mieli 4 mniejszy kumpli.

Wszyscy do tej pory pewnie kapia sie juz w Baltyku.

Ale tak z ciekawoci, co to bylo?

Bo moze inni sie schowali i na razie siedza cicho gdzies w skalach.

622-img_0025.jpg

Acha, no i cos takiego malego ... ze 3-4cm, jak tak od konca do konca liczyc.

Tez nie mam pojecia co to za rozgwiazda. Gdyby nie to, ze sie przemieszczalo to bym pomyslal ze to taka smieszna skala.

622-img_0021.jpg


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi po szybie to szuka glonow. Moze sie nada?

Trzebaby poobserwowac jak reaguje na korale albo korale na nia. Moze jak bedzie piach to sie zakopie? Kolorami pasuje do piaskowej. Moze jakas inna odmiana? Wyglada ladniej niz te plastikowe-czerwone.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie ze 3 szt nie wiem co to dokladnie przywleklem kiedys z AM w skle laza zazwyczaj po szybach wiec sa nieszkodliwe bo jest tez taka odmiana co palaszuje korale naszczescie u mnie tedgo nie zauwazylem a teraz odbiegajac troche pytanie do Piotra Jana jaka tym razem byla skala w AM moglbys zrobic zdjecie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prozba juz nie aktualna znalazlem twoja skale w innym temacie :D i powiem szczerze ze super trafiles mnie sie ostatnio nie poszczescilo mialem 200% gorsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro znalazles w innym temacie, to juz wiesz ze tez nie jestem w pelni zadowolony. A wlasciwie to spodziewalem sie lepszej skaly.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam tylko potępić eksmisję do Bałtyku za pomocą kanalizacji!!! Co prawda, Warszawka podobno nie ma oczyszczalni ścieków, gdzie pewnie ich ciała by utknęły w każdym innym mieście, ale i tak szanse na przeżycie tych zwierząt są żadne-czego chyba nie trzeba tłumaczyć. Są inne bardziej humanitarne metody pozbywania się nieproszonych gości!!!


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja moze nawet sie nie przyznam, ze na moje polowalem za pomoca harpuna zrobionego ze starej strzykawki ...:D. eh, te kobiety z ich miekkimi serduszkami :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie widziales co mi sie trafilo po otwarciu boxa mialem polowe skaly lyse jak dupcia niemowlaka i przez 2 miesiace lezakowania skaly w baniaku praktycznie nic nie wyszlo prawdopodobnie troche za dlugo sie frachtowala :D teraz to wole sobie jechac do nich na miejsce i wybrac sobie skalke z zbiornika fakt ze drozej wychodzi

a co do humanitarnej metody pozbywania sie nieproszonych gosci to Ewo przytocz jakis przyklad np odlowilem pare wieloszczetow i co mam jechac z nimi do weterynarza aby je uspil ? kiedys na moich oczach taki krab gapowicz rozszarpal mi krewetke wiec nie mam nic przecw pozbywaniu sie ich przy pomocy kanalizacji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ryby i kręgowce sprawdzoną i humanitarną metodą eutanazji jest dekapitacja-choc wiem, że wrażliwi akwaryści zamrażają ryby itp., szczegółów chyba nie muszę tłumaczyć. Jeśli chodzi o bezkręgowce, w tym wspomniane wieloszczety i kraby to po prostu złapać i wrzucić do alkoholu (wystarczy odrobina by cały był zatopiony)-im wyżej stężony tym śmierć szybsza i bezbolesna. Cóż kobietki biolodzy mają takie swoje metody, by nie udręczać swoich słabych serduszek cierpieniem innych :D. Kanalizacja owszem-niekonieczny jest cmentarz, weterynarz itp. ale nie żywcem!!! Wskazane noże, siekiery, młotki-wszystkie chwyty dozwolone- ALE NIE ŻYWCEM DO KANALIZACJI!!!


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wczesniej chcialem zapytac czy mozna mlotkiem ale stwierdzilem ze to zbyt drastyczne jak dla mnie

a z tym alkoholem to chyba przesada :D znam lepsze metody na wykorzystanie go :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej je chyba pod buta wziaść :D

pozniej bedzie slad po walce na dywanie, ktorym zawsze bedziemy mogli sie przed goscmi pochwalil


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

a z tym alkoholem to chyba przesada :D znam lepsze metody na wykorzystanie go :D

Może byc metanol-tego raczej nikt nie pije, a przynajmniej nie powinien :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też sie trafiło około 5 krabów dzikusów ,też dostały eksmisje ze skały.

Dostały kaszel i zdechły :) Chyba grypa jaka czy co :D

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utopiony w alkoholu - ktos z nas nie zyczylby sobie takiego konca ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym, to że utopimy kraba w alkoholu nie oznacza przecież, że nie można tegoż alkoholu wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem (nie chodzi tu o metulusa). Taki krab to dużo nie wypije. Z wieloszczetów to szczecinki mogą sie w przełyk wbijać ale z kraba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozemy niezlego biznesa ukrecic. jak inni robia wodke na myszach, wezach, skorpionach to dlaczego nie na krabach. juz zaczynam sie domyslac czemu Adi tak chcial wszystkie nasze dzikie kraby :) a szczecinki niech sie wbijaja - od tego jest alkohol zeby takie rany na biezaco dezynfekowac :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że niektórych wyobraźnie ponosi na samo magiczne słowo "alkohol"...uderz w stół...:D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha

nie nie, wodke to my co najwyzej do baniaka lejemy, ew. za kolnierz.

EDIT

"Taki krab to dużo nie wypije" ROTFL roku !! :haha:yes


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powrócie do tematu ja mam chyba takie same 1230-img_0346i.jpg1230-img_0349i.jpg ŁAPAĆ i eksmitować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

Pan nr.1 twierdzi ze jest to krab Xantho incisus zyjacy w Atlantyku natomiast pan nr.2 obstaje ze jest to Eriphia Sebana powolujac sie przy tym na najlepsza ksiazke o morszczyznie jaka w ogole napisano a podpiera sie jeszcze tym oto linkiem : http://www.geocities.com/ericdemuylder/menippid.htm

po czym stwierda iz sa one miesozerne (zadna niespodzianka) i sam sie o tym przekonal.

Osobiscie jak na niego patrze to bym sie nie zastanawial tylko oddal Adiemu.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z oddawanie Adiemu to też bym uważał...mój ciągle żyje w zbiorniku, a Adi nie mógł wybrać pociągu. Ale temat zamkniety. Ale po tym co tu widzę to w końcu udało się łobuza zidentyfikować i moge go komus dorzucić do robienia tej wódy :)

Tak na wszelki wypadek:

1137-krab_final.jpg

To ten łobuz? w realu ma troszkę czerwińsze oczka...

PS: Wódka krabówka....


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.