Skocz do zawartości
mufti

Zakażenie - oto moja historia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja slyszałem o przypadku gdzie ktos stracił palec... z Bakterium marinellum nie ma zartów... ale to i tak pryszcz co Ci sie stało mój przyjacielu co założyleś ten temat... CIESZ SIĘ ze to nie była miesozerna bakteria na którą nie ma lekarstwa...

http://niewiarygodne...gajticaid=6fc5d (dziś już nie żyje jak 99% zarażonych ktoży nie poddadzą sie amputacji w ciagu 24godzin)

zobaczcie co potrafi to maleństwo

necrotizing fasciitis (skopiujcie to po lewej w google i wkleić -wyszukac w grafice-tylko dla ludzi o mocnych nerwach)

!!!!!!! necrotizing fasciitis !!!!!! ( wpiszcie to - necrotizing fasciitis w google )

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdrowia życzę Wojtku ale sie porobiło :blushing:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-10404-1356552164,68_thumb.jpg ja takich urzywam przynajmniej starczaja na długo bo jest mocna urzywana do mieszania chemi.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za słowa otuchy i w ogóle za ciepłe słowa z Waszej strony.

Niestety nie zrobiłem posiewu od razu, chodź jeden z lekarzy proponował. Teraz nie da się, bo jest zamazany obraz z powodu antybiotyków. Generalnie po 2 miesiącach wyżej wymienionych perturbacji w końcu goi mi się już na dobre pozostałość po czyraku na plecach oraz na nodze.

Za jakieś 2 tygodnie mogę udać się za radą jednego z lekarzy zrobić autoszczepionkę. We krwi nie powinno być już tylu przeciwciał po antybiotykach, a jest szansa na złapanie tego czegoś... czyli przyczyny zakażenia, bakterii.

Generalnie nie było różowo. Najbardziej męczyło mnie pojawienie się rumieni w wyniku uczulenia. W kilku miejscach nastąpiły wysięki ropne, w kolorze mlecznym, białym, a więc nie gronkowcowe, tylko immunologiczne, ponoć typowe przy uczuleniach. Do tego nie było w ogóle gorączki. Niestety pojawił się silny ból w niektórych miejscach. Po podaniui leku sterydowego (Encorton) jakbym ręką odjął. Dosłownie w ciągu 2 dni zaczęły się rumienie wycofywać. Po tygodniu zagoiły się tak, że praktycznie nie ma śladu. Miałem je na nogach oraz plecach i pachwinie. Niestety zachciało mi się wygnieść jeden na nodze i jeden z tyłu, na plecach na wysokości pasa. I to był błąd. Jak pisałem wcześniej spowodowałem nadkażenie, tym razem ropne, typowe dla gronkowca. Do tego miałem spuchnięty koniec nosa, co też wskazuje na gronkowca. Wyglądałem jak Pan Wołodyowski w połączeniu z Wasylem z takiej ruskiej bajki....

To mnie praktycznie uziemiło totalnie, prawie 2 tygodnie nie mogłem chodzić, siedzieć. Pech to pech.

Dużo straciłem czasu przez to wszystko, przebywam na L4. Na szczęście przechodzi i mam nadzieję, że definitywnie.

Jak pozytywną pamiątkę mam nowy baniak 420L, już wszystko śmiga, żyje i ma się dobrze. Jedyne co, to szkoda, że okupiłem ten baniak własnym zdrowiem.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

To dobrze, że wszystko dobrze:)

Jestem ciekaw co to było, bo zastanawiam się, czy po prostu miałeś pecha i byłeś osłabiony + inne czynniki no i Cię dopadło, czy może a akwarium występuje (jakoś się tam dostał i radzi sobie) jakiś wyjątkowo zjadliwy gatunek bakterii (lub szczep jakiegoś pospolitego gatunku) i takie coś się może powtarzać przy każdorazowym włożeniu skaleczonej ręki do baniaka...

Raczej mało prawdopodobna to opcja, ale może warto rozważyć UV na jakiś czas?

Zdrowiej szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 0,5 roku miałem problem po wakacjach w Egipcie ...podczas snurkowania spodobał mi się brazowy koral SPS nie znam jego nazwy fala była troszkę wieksza więc mnie na niego zniosło własciwie oparłem sie na nim ... widocznych skaleczeń otarć po wyjściu z wody nie zauważyłem po ok 0,5 godziny miejsca gdzie się otarłem - ramie i dolna część reki zaczeła piec pojawiły się zaczerwinienia ..olałem sprawę ..zaczerwienienia w większości znikneły ale pare pozostało i przez następne pół roku pod skórą robiły się mi tam ropienie - znamie zostało do dziś !


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khmer - miałem dokładnie to samo. Otarłem łokciem o skałę i później leczyłem go przez pół roku.

mufti - życzę zdrowia!

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego syn podczas wakacji w Egipcie chwycił rękami skrzydlicę... (inteligentna matka chłopaka, pływająca obok, bała się tej ryby i poleciła dzieciom ją "przepędzić"). Chłopczyk trafił szybko do szpitala. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teraz niestety pojawia mi się co jakiś czas nowy wykwit uczuleniowy na podane antybiotyki (z rodziny penicylin).

Brałem m.in. Dafercin, potencjalnie mało uczulający lek, ale jestem chyba w tym 4% gronie pacjentów również uczulonych na ten pochodny od penicylin lek.

Nikomu oczywiście nie życzę takich powikłań. Bardzo utrudnia jakąkolwiek pracę. Dobrze, że to lewa ręka, a nie prawa...

med_gallery_8019_2446_131761.jpg

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem to z własnej autopsji :( .Dłoń miałem czystą, za to na przedramieniu miałem coś identycznego jak u Ciebie. Leczenie trwało około roku, lek jaki na to badziewie zadziałał to Cipronex (cyprofloksacyna).


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.