Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

,,jest to ryba niezwykle trudna w utrzymaniu"-tak mówią jedni,

,,nie należy generalizować,wcale nie trzeba mieć akwa pow.1000l"-tak mówią inni.

Chciałbym poznać opinię wszystkich akwarystów,którzy mają lub mieli tego pięknego pokolca.

POZDRAWIAM :scooter:

Edytowane przez nanoreef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jedno zdanie nie wyklucza drugiego - w zasadzie piszą minimalny zbiornik 500l ... z tego co czytam to białobrody dostaje kropek od podmian wody, więc raczej łatwo z nim nie jest

co do mojego egzemplarza - najpierw kwarantanna w sklepie chyba 2 miesiące, żeby zeszły mu wszystkie kropki jakie miał, po przełożeniu do mnie w piątek do dziś ma kropki - niby je i wszystko OK, ale zobaczymy jak będzie. W tym samym sklepie kupiłem xanthurum i też po przenosinach miała kropki - 2 dni, teraz wszystko zeszło i zasuwa po baniaku aż miło. Myślę, że to już świadczy o trudności białobrodego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemu z Białobrodym w bainaku 220L, ale nie robiłem podmianek, tylko jechałem na chemi-pure plus purigen, pilnując poziomu NO3 itd... Nie było problemu.

Teraz mam 420L i podobne utrzymanie, ale z racji tego, że baniak co bądź świeży, poczekam z 2-3 miesiące, bo lekko nie będzie z tym pokolcem.

Dla porównania mam Hepatusa, który pływa u mnie już prawie miesiąc i nadal mu wyłażą kropki, z tym, że powycierał się niemiłosiernie i dobrze że mam sporo krewetek Amboinensis i Debelius, bo co rusz, to przy nich siedzi. Poza tym UV-ka 36W w obiegu pompka ok. 500l/h co 2-3 dni włączona na 1 dobę plus pokarm z czosnkiem dla bezpieczeństwa.

Mój baniak jak poprzedni ciągnę bez sumpa. Teraz jednak robię podmianki tygodniowe, aby wyrównać poziom tego i owego, do czasu, aż się ustabilizuje, z tym, że podmianki coraz mniejsze. Ja kontroluję redox i jak widzę że jest wyższy, to zmniejszam stopniowo podmianki. Woda obi się samoistnie coraz czyściejsza. Mieszkańcy bynajmniej nie protestują :D


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do białobrodego bez UV-ki nie podchodź w początkowej fazie , hepatus to przy nim małe piwo


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudność rybki to jedno a jej charakter to drugie.

Ja trafiłem na takiego ADHD. Był ostatnim pokolcem którego wprowadziłem do akwarium

Wszystkie ryby musiały dostać wpier^^l, łącznie z doktorkiem który go leczył.

Nie odpuszczał nawet chromisom i babkom . Po sprzedaży syndrom białobrodego trwał jeszcze kilka miesięcy.

Ryby chowały się same przed sobą. Teraz pływają na widoku.

Zal mi że musiałem go sprzedać bo piękny był i przeżył ospę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja juz posiadam trzecią sztuke

każdy co podrusł szedł do wiekszego baniaka

temu daję jeszcze troche i pojdzie dalej na większy akwen

daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wgl to jakie jest min. litraż dla niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hepatusa w 300L i do puki był mały było wszystko ok, niestety pokolce bardzo szybko rosną, i już rok temu stwierdziłem że dla pokolca to zbyt mało, to samo będzie z Białobrodym


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy zb. dla pokolca będzie za mały.Miałem białobrodego i wiele innych z achillesem włącznie.W sumie jakieś 80 szt. w 1200 l. wody. Przez 2 lata było OK.Miałem problemy z NO3 (normalka) jechałem wówczas tylko na bogatych podmianach wody sól RC.Filtry fluidyzacyjne,bio-pellets,refugium,dsb,zraszacze w sumie kilkanaście pomp.Akwarium zwalało z nóg.Wystarczyła jedna trefna ryba (nie mam kwarantanny) żebym w ciągu 10 dni stracił wszystko.Tydzień temu złodzieje ukradli mnie nowe VOLVO S-80 AWD automat (podobno tylko 2 w polsce z tego rocznika).Utrata auta mnie tak nie zabolała jak strata rybek które kilka lat z radością hodowałem.Nigdy nie chorowały,jadły wszystko.Mieszkam nad morzem, mam kilka siatek planktonowych i przy każdej okazji łowię żywy pokarm w zatoce gdańskiej.Uważam że każdy akwarysta który ma dość wiedzy i determinacji dla swojego hobby jest w stanie utrzymac każde zwierzę.Miewałem problemy z podobno łatwymi w hodowli a te nazywane tylko dla ekspertów czasami bywały plagą.Akwarium morskie jest nieprzewidywalne.Po kilku latach ciągle znajduję nowe robale i nie wiem skąd się wzięły.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.