Skocz do zawartości
apaczyk

Moje Ryby snieja PoMOcY :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem i bardzo prosze o jakakolwiek pomoc. W przeciagu 2 dni zdechly mi 2 ryby (moje ukochane-Mandarin fish i Butterfly). Moje akwarium to 180l. Wystartowalo na poczatku wrzesnia tego roku.A wnim znajduja sie:

30kg Ocean rock;20kg zywego piasku;5kg sztucznego piasku

Korale: Sun coral;Pulsujaca Xenia;Hammer;GrzybD

Domownicy:Rozgwiazda piaskowa;Slimak;Krab;2 Krewetki;2 Blazenki;Blue Velvet Damsel;Yellow Tang;Regal Tang; (Butterfly;Mandarin fish) jeszcze do niedawna. Nie wiem co jest przyczyna.Od tyg obserwuje moje ryby i nie wiem co sie dzieje. Manadrinfish byla w moim akwarium jakies 2-3 miesiace a Butteerfly ok 3-5 tyg. Jedna z ostatnich ryb byla Regal Tang ktora dotarla do morskiego domku z chorobka white spot-na ktora podaje lekarstewko ok 4dni . Podmianki wody sa raczej regularne 15-20% tydzien w tydzien.

Zasolenie 1.023-1.024;Temperatura 26 C ;Ph w normie ;Kh i No2 rowniez. Mam maly problem bo moje No3 jest chyba zle i Ca za wysokie 500 (przez to moje korale nie najlepiej od samego poczatku). Swiatlo T5 swieci sie 12h/dzien. Fotosynteza mysle ze utrzymana bo robie przed calkowitym zgaszeniem swiatla tzw.''zmierzch''.

2 pompy hydor koralia, Filter Eheim Professionel 3e 700 i Odpieniacz bialek Bubble Magus New QQ.Jestem swierzym morszczakiem i szukam wszelkich zrodel by zajmowac sie moim malym kawalkiem morza jak najlepiej. Bardzo prosze o pomoc za ktora dozgonnie bede wdzieczna :)))

post-14833-0-23055900-1356702904_thumb.jpg

post-14833-0-99823000-1356702926_thumb.jpg

post-14833-0-50007100-1356702946_thumb.jpg

post-14833-0-78485200-1356703109_thumb.jpg

post-14833-0-99763800-1356703265_thumb.jpg


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry no3

I po4, , , mogło być tak że mandaryn padł ci z głodu, a chelmon za nim, bo jest bardzo delikatny, do tego pewnie też najedzony nie był, bo to konkurenci pokarmowi

Wysłane z telefonu


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj kręcisz...jesteś wdzieczna?a płeć masz mężczyzna?dziwny ten twój post jakby był wklejony z innej strony.Mandaryna wpuszcza sie do dojrzałego zbiornika w innym przypadku zdechnie z głodu.(i takim sposobem kolejny zagrożony wyginięciem mandaryn odszedł na wieczną rafe)

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj kręcisz...jesteś wdzieczna?a płeć masz mężczyzna?dziwny ten twój post jakby był wklejony z innej strony

Plec mezczyzna bo to konto mojego meza :))ktory raczej nie ma czasu na wysylanie postow :)

Mam testy jednak one sa z tej rodziny ktore nie pokazuja dokladnych pomiarow tylko informacje o koniecznosci podmianki wody albo innej koniecznej czynnosci


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz parametry wody bo...w nornie...to nie bardzo wiadomo o jakie chodzi. Skoro masz odpieniacz to po co takie częste podmiany i w takiej ilości? Czy jesteś pewień że proces dojrzewania już się zakończył i to pozytywnie? Jak dla mnie to mandaryn padł z głodu bo za młode akwa i nie bardzo miał co jeść. Jak go kupowałeś to przyjmował pokarm? Poza tym to "...Witamy ..." powinieneś zamieści w innym dziale. No i poczytaj trochę działy dla nowicjuszy bo naprawdę warto,

Nie licz na wiele odpowiedzi na takie banalne pytania znajdziesz odpowiedzi bez broblemu samemu....ale życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tutaj kręcisz...jesteś wdzieczna?a płeć masz mężczyzna?dziwny ten twój post jakby był wklejony z innej strony.Mandaryna wpuszcza sie do dojrzałego zbiornika w innym przypadku zdechnie z głodu.(i takim sposobem kolejny zagrożony wyginięciem mandaryn odszedł na wieczną rafe)

No i co moglobyc przyczyna

ta ryba byla w moim akwarium 3 miesiace karmiona jak zawsze i nagle zdechla z glodu?? To chyba nie jest mozliwe??


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jedna z ostatnich ryb byla Regal Tang ktora dotarla do morskiego domku z chorobka white spot-na ktora podaje lekarstewko ok 4dni...

A coś więcej o tym lekarstwie?

ed.

Aha, i wątek chyba by lepiej pasował do Szpitala. Może dałoby się go przenieść, poprawiając przy okazji tytuł?

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu już bym odpalił UV i poleciał do sklepu po dokładniejsze testu NO3, NH4 i PO4 jak testy w normie to bym świecił UV przez tydzień.


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kubełek to do czego, nie było sytuacji typu brak prądu, może zgnilizna z kubła poszła w baniak i co wrażliwsze ryby padły...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej o tym lekarstwie?

ed.

Aha, i wątek chyba by lepiej pasował do Szpitala. Może dałoby się go przenieść, poprawiając przy okazji tytuł?

to lekarstwo to HERBTANA FOR PARASITIC DISEASES


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu już bym odpalił UV i poleciał do sklepu po dokładniejsze testu NO3, NH4 i PO4 jak testy w normie to bym świecił UV przez tydzień.

MAM DOKLADNIEJSZE TESTY TYLKO JESZCZE NIGDY ICH NIE ROBILAM RED SEA


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rybach, które padły wiemy tylko tyle, że nie żyją. Może zauważyłaś jakieś niepokojące oznaki przed ich śmiercią? Jak wyglądały - jakieś ślady na skórze, nienaturalne wychudzenia etc.? Czy do końca zachowywały się normalnie? Itd.

ed.

I oceń (i podziel się tą oceną) kondycję pozostałych zwierzaków w akwarium.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

MAM DOKLADNIEJSZE TESTY TYLKO JESZCZE NIGDY ICH NIE ROBILAM RED SEA

Moja magiczna kula jest w serwisie, więc musisz zrobić te testy (wg. instrukcji) i wtedy być może dowiemy się co było przyczyną i jak temu zaradzić. Dokładne badanie wody to podstawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kubełek to do czego, nie było sytuacji typu brak prądu, może zgnilizna z kubła poszła w baniak i co wrażliwsze ryby padły...

dokładnie to samo pomyślałem .

ja bym od razu odłączył ten Filter Eheim Professionel 3e 700 i już go nigdy nie podłączał .

bo to tykająca bomba w obiegu wody w akwarium morskim .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Spoko spoko - akwarium 180 l a w nim skrzydlice, pokolce... Ryby to nie ogórki kiszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko - akwarium 180 l a w nim skrzydlice, pokolce... Ryby to nie ogórki kiszone.

byla 1.5 miesiaca dopoki nie zaczea sie interesowac blaznami :))) Sprzedana do innego akwarium :)) Szkoda bo sliczna byla;/


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to samo pomyślałem .

ja bym od razu odłączył ten Filter Eheim Professionel 3e 700 i już go nigdy nie podłączał .

bo to tykająca bomba w obiegu wody w akwarium morskim .

wypelniony jest tam zywa skala-to szkodzi??


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

1) Twoje ryby nie snęły tylko zdechły http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Ani%C4%99cie_ryb

2) Co to ten Butterfly fish? Chelmon rostratus? Na forum używamy łaciny. Tak jest prościej i wiadomo od razu o co chodzi. W przypadku Ch. rostratus właściwie jest się skazanym na porażkę, poza nielicznymi wyjątakami 1,5 roku to max dla tej rybki w akwa.

3) FIltry kubełkowe to zły pomysł do akwa morskiego, jak już ktoś wcześniej wspomniał.

4) Twoje akwarium jest za małe dla 2 pokolców i jeszcze innych rybek.

no i najważniejsze:

5) Nie zrobiłaś testów, więc dalsza dyskusja jest jałowa. Jakość wody dla ryb to podstawa. Możemy sobie gadać o skrzydlicach, Eheimie itp. ale jak woda jest do bani to można spodziewać się dalszych zgonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co temat umarł,nie dowiemy sie parametrów,może jak zdechnie coś jeszcze to parametry zostaną podane.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak zrobisz testy to powiększ akwarium o jakieś 500 - 1000 litrów albo zmień ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie dajcie spokój z tym lichwilim, nie każdy zaczyna od czytania tego forum lub innego, z którego może czerpać potrzebne mu informacje, widocznie koleżanka poszła do sklepu akwarystycznego i jakiś mądrala wcisnął jej to, co mu pasowało a dziewczyna w to uwierzyła, bo dlaczego by miała nie wierzyć sprzedawcy przecież powinien się znać na tym, co sprzedaje i udzielić wszelkich wskazówek pod względem sprzętu jak i życia, no, ale niestety bardzo często liczy się tylko kasa i laikom wciska się wszystko, więc dajcie spokój z głupimi uwagami.

Koleżanko weź się w garść kup testy No2, No3 i Po4 koniecznie firmy Salifert albo Redsea, nie daj sobie wcisnąć czegoś innego, bo reszta firm to nadaje się do akwa z gupikami, niestety ceny testów tych dwóch firm nie są niskie, ale jak kupisz coś innego to możesz je wywalić do kosza a na forum znowu ci się dostanie. Zrób testy kilka razy żeby potwierdzić wyniki i podaj tu na forum bo inaczej nikt z kolegów nie jest w stanie ci pomóc, będą się tylko nabijać i pisać uszczypliwe teksty.

Tak jak pisali poprzednicy wywal ten kubełek, bo podejrzewam, że robi więcej złego niż dobrego, jak rozumiem nie masz sumpa, więc trzeba pomyśleć, co dalej, ale to później najpierw testy

Napisz jeszcze jakie ryby masz w tej chwili

Edytowane przez JODLA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie dajcie spokój z tym lichwilim, nie każdy zaczyna od czytania tego forum lub innego, z którego może czerpać potrzebne mu informacje, widocznie koleżanka poszła do sklepu akwarystycznego i jakiś mądrala wcisnął jej to, co mu pasowało a dziewczyna w to uwierzyła, bo dlaczego by miała nie wierzyć sprzedawcy przecież powinien się znać na tym, co sprzedaje i udzielić wszelkich wskazówek pod względem sprzętu jak i życia, no, ale niestety bardzo często liczy się tylko kasa i laikom wciska się wszystko, więc dajcie spokój z głupimi uwagami.

Koleżanko weź się w garść kup testy No2, No3 i Po4 koniecznie firmy Salifert albo Redsea, nie daj sobie wcisnąć czegoś innego, bo reszta firm to nadaje się do akwa z gupikami, niestety ceny testów tych dwóch firm nie są niskie, ale jak kupisz coś innego to możesz je wywalić do kosza a na forum znowu ci się dostanie. Zrób testy kilka razy żeby potwierdzić wyniki i podaj tu na forum bo inaczej nikt z kolegów nie jest w stanie ci pomóc, będą się tylko nabijać i pisać uszczypliwe teksty.

Tak jak pisali poprzednicy wywal ten kubełek, bo podejrzewam, że robi więcej złego niż dobrego, jak rozumiem nie masz sumpa, więc trzeba pomyśleć, co dalej, ale to później najpierw testy

Napisz jeszcze jakie ryby masz w tej chwili

6369_6508.png


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum chyba nie jest po to zeby jeden jechal po drugim takze za zbedne komentarze dziekuje..

Testy wykonane 2 razy dla poprawnosci wynikow

6369_6508.png

Nie wiem co zrobic aby uzdatnic moje parametry?.Czy robie podmianke 10% czy 20% nie ma wielkiej roznicy.Prosze o pomoc

Dodam jeszcze ze filter juz zostal odlaczony

Moja obsada to

rozgwiazda piaskowa;2 krewetki;2 blazenki;damsel;surgeonfish(blue tang);surgeonfish(yellow tang)


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , i chyba teraz po zrobieniu testów wiesz jaka jest przyczyna słabej kondycji Twoich zwierzaków

na dzień dobry wywal kubełek , następnie duża podmiana (aby troche rozrzadzić tą trucizne którą masz w akwa) i uratować jeszcze reszte zwierzaków - potem lektura forum i tematy jak "walczyć z takimi parametrami" dodatkowo test PO4 (fosforany)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.