Skocz do zawartości
apaczyk

Moje Ryby snieja PoMOcY :/

Rekomendowane odpowiedzi

No , i chyba teraz po zrobieniu testów wiesz jaka jest przyczyna słabej kondycji Twoich zwierzaków

na dzień dobry wywal kubełek , następnie duża podmiana (aby troche rozrzadzić tą trucizne którą masz w akwa) i uratować jeszcze reszte zwierzaków - potem lektura forum i tematy jak "walczyć z takimi parametrami" dodatkowo test PO4 (fosforany)

jak duza?? 50% ??


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę,że tak.. co trzy dni wymieniaj 20l wody... ale to ja tak myślę :)

zaraz jeszczę lukne jaki masz litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podmieniłbym jakieś 30%(chyba że masz możliwość zdobycia gdzieś wody o dobrych parametrach z działającego zbiornika-to wtedy więcej) , odpuścił przez pare dni karmienie , zaaplikował bakterie , sprawdził jeszcze te PO4 , ewentualnie możesz jeszcze tak na szybko pomyśleć o jakichś absorbentach (typu Purigen)

no i tak jak pisałem , polecam lekture forum - bo najpierw musisz znalezć przyczynę która doprowadziła wodę do takich parametrów , a potem sposoby walki z takimi problemami i ich unikaniu (działy dla nowicjuszy , chemia)

życze powodzenia :yes


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Podmień przynajmniej 60L wody na świeżą solankę.

Zlikwiduj kubełek.

Jakie masz oświetlenie nad zbiornikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieję, że już doczytałeś się, jakie powinny być parametry, przede wszystkim NO2 ma być absolutne 0 a masz powyżej wygląda jakby akwa nie dojrzało do końca, no i reszta też kosmiczna musisz obniżyć i zbadać PO4, które zapewne też nie jest niskie.

Pytanie jak odłączyłeś kubeł i go otwarłeś, jaki był zapach a raczej smród, bo zapewne to, co wypadło z LR sobie tam gniło i dawało popalić zwierzakom, i jeszcze trzeba się zastanowić czy w piachu nie ma dużo syfu, który też psuje parametry?

Jak koledzy pisali pierwsza akcja to konkretne podmiany, co mogę polecić to sól Aquaforest ze względu na to, że nie masz czasu, ponieważ tą sól miesza się kilkanaście minut i gotowa do podmianki, no i ma jakieś bakterie w sobie, niestety nie mam doświadczenia z tą solą, ale myślę, że to dobre rozwiązanie ze względu ta krótki czas rozrabiania. Dodatkowo musisz zastosować jakieś absorbery, najbardziej znanym i skutecznym jest RowaPhos plus jakiś węgiel, którego musisz często wymieniać w pierwszych etapach uzdatniania wody, myślę, że nawet, co kilka dni. Ponieważ nie masz sumpa możesz kupić filterek przepływowy zawieszany na szybę i w nim umieścić absorbery, ponieważ wrzucone do worka i zawieszone w zbiorniku nie są tak efektywne w swoim działaniu, możesz również do tego zastosować chwilowo ten nieszczęsny kubełek, wymyj go dobrze wyparz, wywal wszystkie waty i gąbki i wrzuć do niego rowę i węgiel, no i oczywiście, co kilka dni pełna kontrola i czyszczenie kubełka żeby żaden syf się tam nie zbierał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień przynajmniej 60L wody na świeżą solankę.

Zlikwiduj kubełek.

Jakie masz oświetlenie nad zbiornikiem?

4 swietlowki t5 50w 2 niebieskie i 2 biale

swieci sie 12h/24h


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz też masz bardzo lichy, przecież on jest max do 100L, czyli tak naprawdę do 50L, nie wiem czy taki był twój wybór czy ktoś ci to po prostu wcisnął, rozumiem, że wybór masz bardzo mały, bo musisz stosować odpieniacze, które można włożyć do głównego zbiornika, ten natomiast jest bardzo słabiutki, co również znacząco wpływa na parametry wody, może rozejrzyj się za jakąś używka Delteca MC500 lub coś podobnego.

Rozsądnym rozwiązaniem byłby sump, wtedy masz duży wybór pienideł i innych sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz też masz bardzo lichy, przecież on jest max do 100L, czyli tak naprawdę do 50L, nie wiem czy taki był twój wybór czy ktoś ci to po prostu wcisnął, rozumiem, że wybór masz bardzo mały, bo musisz stosować odpieniacze, które można włożyć do głównego zbiornika, ten natomiast jest bardzo słabiutki, co również znacząco wpływa na parametry wody, może rozejrzyj się za jakąś używka Delteca MC500 lub coś podobnego.

Rozsądnym rozwiązaniem byłby sump, wtedy masz duży wybór pienideł i innych sprzętów.

ja pierwszy mialem mc 600 deltec ktory niestety9jak sie okazalo po otrzymaniu przesylki) mial niedzialajaca pompe i musialem go odeslac a ze na ''wczoraj'' potrzebowalem odpieniacza pojechalem do sklepu i doradzono mi taki ktory bez zastanowienia kupilem.;/ W planach jest nowy ale poki co taki posiadam i uzywac go musze.


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok podmianka zrobiona 60l, dodane bakterie kubeł wyczyszczony i odlaczony. Smierdzialo strasznie,teraz czekamy na efekty, Kubelek pojdzie na ebay i poszukam jakiegos dobrego pienidla. Wieczorkiem testy i jutro rano nastepne.


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno źródło trucizny wyeliminowane, wszystko co było w LR gniło i zasyfiało wodę. Teraz dobrym rozwiązaniem byłby deltec mc500 albo 600 bo jak się nie mylę to one mają dodatkowo komorę na absorbery.

Wysłane z mojego HTC One X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czułem, że ten kubeł przysporzy kłopotów, teraz wykorzystajcie rady, które dostaliście...cierpliwość i będzie dobrze :)


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zrobione i wyniki nastepujace:

6369_6508.png

moze na pierwszy rzut oka duzej poprawy nie ma ale napewno jest ona odczuwalna dla ryb :))


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz kup najlepiej dwa razy wydajniejszy niż litraż zbiornika.

Zajmij się trucizną NH4 I NO2 ,a więc bakterie nitryfikacyjne nie napisałeś/łaś czy podajesz a trzeba ich dużo.

No3 i Po4 nie truje ryb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiliście wszystko co możliwe, dajcie odpieniacz na mokro póki co, i spokojnie, bez paniki. Bakterie co 3 dni po podmiance. Pierwsza podmianka już była 60%, potem co 3 dni 20% i potem standardowo 10% co tydzień-10 dni. Będzie dobrze, śpijcie spokojnie, dobrej nocy, P.

Acha, koniecznie pomyślcie o lepszym pieńku, np: http://www.aquariumline.com/catalog/aquarium-system-instant-ocean-skimmer-p-4858.html?language=en


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz kup najlepiej dwa razy wydajniejszy niż litraż zbiornika.

Zajmij się trucizną NH4 I NO2 ,a więc bakterie nitryfikacyjne nie napisałeś/łaś czy podajesz a trzeba ich dużo.

No3 i Po4 nie truje ryb .

Niewiedzialem o koniecznosci podawania ...czy moge prosic o porade jakie mam kupic??


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co dodaje do wody to :Special Blend (complete ecosystem)-obniza amoniak i redukuje azotany a od wczoraj podaje dodatkowo Seachem Prime-usuwa chlor i chloramine amoniak ;odtruwa azotany i azotyny.Czy to wystarczy??


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n.p. biodigest


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję przy podmiankach dwa razy Nite-aut II i za trzecim razem Special blend .Ale jstest wiele możliwości n.p.Biodigest, Cycle.

S.B jest bardziej do usuwania zanieczyszczeń organicznych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie podaje, nowy pieniek zamowiony czekam na przesylke ogolnie widac poprawe nadal walcze z no2 i nh3,4 rfeszta parametrow w normie.


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można zapytać, to jakie pienidło zamówiłeś?

Wysłane z mojego HTC One X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to nh3 ale na pewno masz akwarium w trakcie ponownego dojrzewania,wszyscy radzą ale nikt nie radzi jak osłabić efekty dojrzewania,bakterie lej według zaleceń producenta Special blend i Nite out II,światło ogranicz do minimum przy dojrzewaniu nie jest dobre,ogranicz też jedzenie żeby NO3 nie rosło a zaczęło powoli spadać.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można zapytać, to jakie pienidło zamówiłeś?

Wysłane z mojego HTC One X

Witam

DELTEC MCE600 uzywka okolo piec tygodni. Stan idealny.


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniek zamontowany DELTEC MCE600 ,kubelka już nie ma, Biodigest podawany przy każdej podmiance(co 7 dni 10-15%) Poprawa parametrow minimalna ale zaobserwowalem że woda w akwa zrobila sie troszczke "mleczna" czy to zle czy dobrze?? Dodam jeszcze że od 2 dni znajduje sie w moim akwarium PURIGEN. Ograniczylem swiatlo -zastanawiam sie nad podaniem (stopniowym oczywiscie) magnezu i wapnia przy uprzednim ulepszeniu kh. Nie chce dokonywac wszystkich zmian naraz aby miec czas zaobserwowac JAKIEKOLWIEK po moich dzialaniach.

6369_6508.png


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.