Skocz do zawartości
apaczyk

Moje Ryby snieja PoMOcY :/

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Nie wiem czy juz sobie poradziles ze swoim problemem ale jezeli nie to ja w przyszlym tygodniu powinienem zamknac swoj zbiornik i jezeli chcesz to moge ci dac swoja wode. Zalatw zbiorniki i przyjezdzaj. Bede mial okolo 250l wody.

Pozdrawiam Dariusz


6012_6100.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie wiem czy juz sobie poradziles ze swoim problemem ale jezeli nie to ja w przyszlym tygodniu powinienem zamknac swoj zbiornik i jezeli chcesz to moge ci dac swoja wode. Zalatw zbiorniki i przyjezdzaj. Bede mial okolo 250l wody.

Pozdrawiam Dariusz

Doceniam gest ale niestety zbiornik juz zalalem. Mam 14kg żywej skały z działającego zbiornika i ok.25l wody z tego zbiornika reszta to świeża solanka. Ryby zostały chwilowo ulokowane w mniejszym zbiorniku gdzie niestety nie jest zapewne im dobrze. Teraz czekam aż wszystko sie ustabilizuje. Póki co woda jest bardzo klarowna. Światło świecone jest 5 godzin do 6 dziennie + pompy i skimmer.

*Mam pytanie czy jakiekolwiek absorbery na tym etapie są wskazane czy lepiej zostawić to bez żadnych wspomagaczy?

post-14833-0-84306800-1359562676_thumb.jpg


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsyp piasek, szybciej sie wszystko ustabilizuje, a co do adsorberów zrób testy i bedziesz wiedział.

Doceniam gest ale niestety zbiornik juz zalalem. Mam 14kg żywej skały z działającego zbiornika i ok.25l wody z tego zbiornika reszta to świeża solanka. Ryby zostały chwilowo ulokowane w mniejszym zbiorniku gdzie niestety nie jest zapewne im dobrze. Teraz czekam aż wszystko sie ustabilizuje. Póki co woda jest bardzo klarowna. Światło świecone jest 5 godzin do 6 dziennie + pompy i skimmer.

*Mam pytanie czy jakiekolwiek absorbery na tym etapie są wskazane czy lepiej zostawić to bez żadnych wspomagaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po porazce jaka odnioslem z wczesniejszym akwarium postanowilem sie wziasc w garsc i podejsc do nowego zbiornika z wieksza cierpliwoscia :yes i duzo wieksza wiedza ogólną. Czytałam,czytałem i.... czytałem i wziąłem sobie na poważnie porady innych forumowiczów-za które jestem bardzo wdzięczny :respect:

Z powodu braku czasu i niezbyt dużych zmian w nowym akwa dopiero dziś postanowilem zrobić Maly update. Zalany 27.01.2013. Pierwsze testy zrobione i dnia 4.02.2013 wyniki byly nastepujace:

temp.26C Dens 1024 PH 8.2 KH 8.9 NH4 0 No2 0 NO3 50

Poki co niewiem dlaczego NO3 jest tak wysokie?? :dizzy:

Dno oczyszczone po pozostalosciach jakie odlozyly sie ze skaly> LS wsypałem po 7 dniach. Obserwuje wode ktora narazie jest w 90% klarowna. :ninja: W ciągu tego czasu tylko jeden dzień była mleczna.

Przez 13 dni podalem 1amp.Biodigest i 1 miarke SpecialBlend.

Zaobserwowalem male zmiany na skale i powolny start glonów.

Po kolei w dniach mniej więcej wygląda to tak:

1dzień

post-14833-0-66539800-1360462631_thumb.jpg

kratka została usunięta przed wsypaniem LS:)

8 dzień

post-14833-0-37556400-1360462714_thumb.jpg

14 dzień

post-14833-0-26926000-1360462924_thumb.jpg

Po drodze walczyłem z Aiptasia :nuke: Mam nadzieję że niewróci

Cały czas niepokoi mnie wysoka wartośc NO3 :wallbash: Nowa woda-nowy piasek.

Ponieważ wystepuje u mnie No3 i Po4 myśle zacząć stosować VodkaMethode- czy może jeszcze nie powinienem?

Od dziś w pieńku znajdują sie: Purigen I Węgiel-myślę że to dobre posunięcie aczkolwiek nie mam pewności że tak..

Odośnie ryb które musiałem przesiedlić na mniejszą kwaterę nie utzrymała się jedynie rozgwiazda która najprawdopodobniej nie zaakceptowała środowiska bez piasku.Nie zdążyłem jej uratować :crybaby:

Oto dzisiejsze testy wody które wykonano dla mnie w sklepie testami RedSea:

6369_6771.png

Czekam z wielką cierpliwością końca dojrzewania i przenoszenia ryb -myśle że ok 4tyg. ;) Ale czas pokaże.

Edytowane przez apaczyk (wyświetl historię edycji)

180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalales akwarium 2 tygodnie temu. Pozwol, niech sie biologia sama ustabilizuje. Juz Cie cos korcilo, zeby wlozyc tam wegiel itd. Po co? Zawsze pomysl, co jakis srodek moze poprawic i co zepsuc.

Dodaj bakterie i poczekaj z 2 miesiace. Wysokie NO3 ounacza, ze nitryfikacja jest w pelni, wiec nie przeszkadzaj jej wieczna zmiana warunkow.

Wodka moze by pomogla, ale raczej wolalbym, zebys tam nic nie dodawal. Duzy PO4 mozna zaczac zbijac adsorberem i to wszystko co mozesz zrobic. Zanim nie wpuscisz ryb to NO3 tez spadnie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.