Skocz do zawartości
kuba503

Rodzaj rur do hydrauliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam techniczne pytanie do bardziej doświadczonych, czy rodzaj użytych rur do stworzenia hydrauliki między akwarium a sumpem jest szczególnie ważny?? Czy musi to być konkretny rodzaj rur?? czy mają one szczególny skład, grubość czy można użyć innego materiału(często sporo tańszego) typu rurki kanalizacyjne czy grubościenne rurki instalacji wodnej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam techniczne pytanie do bardziej doświadczonych, czy rodzaj użytych rur do stworzenia hydrauliki między akwarium a sumpem jest szczególnie ważny?? Czy musi to być konkretny rodzaj rur?? czy mają one szczególny skład, grubość czy można użyć innego materiału(często sporo tańszego) typu rurki kanalizacyjne czy grubościenne rurki instalacji wodnej??

z tego co wiem to w hydraulice wodnej grubosciennej nie dostaniesz przelotow przez szklo, a jezeli chcesz obnizyc koszty to poszukaj w internecie hydrauliki basenowej to jest to samo co stosujemy w akwariach

Pozatym jak uzyjesz hydrauliki o mniejszej srednicy wewnetrznej to ograniczysz przeplyw wody, co moze wiazac sie z zakupem silniejszej pompy, i zaoszczedzisz na hydraulice a dolozysz wiecej do pompy.

ja osobiscie stosuje sprawdzone metody z ta zmiana ze powrot wody do baniaka mam na wezu silikonowym(mniej rezonuje pompa na szklo)

Wyslano z mojego Samsung GalaxyTab 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest tylko kwestia przejść przez szkło, co do grubszej ścianki to zawsze można dać średnicę o jedną większą i wyjdzie to samo, więc tutaj bym nie szukał problemu ...

niby można dać przeloty przez szkło z Gamrat i potem przejść na gwint i dalej lecieć Nibco czy czymś z PP - pytanie jakiego rzędu to jest oszczędność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

produktów Gamrat szukaj w Budmech - wtedy ceny nie są takie strasznie wyższe od Nibco.

Arek


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie rodzaj rur jest mniej istotny a najważniejsze są przejścia przez szybę i to żeby do tego przejścia wszystko w dół i górę spasowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leroy merlin biała pcv i po problemie zawory mam tez te białe dwa lata wszystko ok,nie mogę tego powiedzieć o zaworach typowych szarych (basenowych)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś konkretny powód dwóch odrębnych "nitek" od spustu i rewizji prowadzących do sumpa?? Czy jest taka możliwość żeby pod przelotami obie rurki podłączyć do rury np fi 50 i tym zejść do sumpa?? Czy po prostu tak się nie robi, jeśli tak to prosiłbym o uzasadnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód - to ograniczenie ryzyka zatkania rury spływu. Gdy ta w najgorszym przypadku zostanie w 100% zatkana, jej pracę ma przejąć rewizja.

U siebie mam hydraulike Nibco, przeloty nie jakieś rewelacyjne, ale spełniają swoją rolę. Natomiast zawór to totalna porażka, podobno szara hydraulika jest w tej kwestii o wiele lepsza.

------------

from mobile


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to rozumiem tylko mnie zastanawia sama instalacja pod akwarium, bo w zasadzie jakby to podpiąć pod rure 50 to nie ma bata że się zatknie a jakby to złożyć na rurach kanalizacyjnych po jakimś czasie można by było swobodnie całość rozebrać wyczyścić czy zmodyfikować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem po co te wszystkie kombinacje i utrudnianie sobie życia?W celach oszczędnościowych? A ile zaoszczędzisz 10-20zł?Ja mam komin zewnętrzny ,przeloty AM po ok 15zł o ile pamiętam,2 zawory ,do tego kilka kolanek ile mnie to wyniosło 150zł? Więc po co kombinować z takimi rurami czy takimi?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o techniczna strone, instalacje na wciskanych rurach zawsze mozna rozebrac i przeczyscic a w przypadku rur klejonych takiej mozliwosci nie ma, swoja droga jak czesto czyscicie instalacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować. Rura nibko 1/2 kosztuje 6zł za 2,5mb. 3/4 jest po 10 zł za 2,5mb. kolanka to koszt złoty coś, więc nie wiem po co kombinować z kanalizacyjną z resztą do kanalizy nie masz zaworu. A rura i kształtki z PP(zgrzewana) koszty podobne tylko ma grube ścianki, wielkie kształtki. 3/4 na spływ powinno spokojnie starczyć. Jak dobrze zabezpieczysz spływ to Ci się nie zapcha. Ja mam tak zmontowany spływ że mogę rozmontować i jak będzie trzeba to przeczyścić. Karcher :D:D Zawsze możesz użyć węża gumowego i opaski. :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.