Skocz do zawartości
Pablo

cyrkulacja w akwarium 360 litrów?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam takie pytanko? Czy do zbiornika z sumpem (około 360 litrów) cyrkulacja: pompa główna AM OR 2500 i trzy pompy cyrkulacyjne AM powerfilter PF 1000 bedzie odpowiednia?

Pozdrawiam :)


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwarium planuje mieć 8-9 rybek, ukwiał i kilka korali.


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwa 300 l. sam zbiornik - nie liczac sumpa Glowna to OR2500 a dodatkowo 1x atman 1200 l/h aquaszut 800 l/h AM PF 1000 l/h x2 Aquabee 1000 l/h SUMA 5000 l/h + OR 2500 i raczej nie mam rewelki

Pozdrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ piona - powinna podnosić wode na jakieś 130-140 cm


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w wieksza jak cos to dasz do zasilania róznych dodatkowych sprzetów w systemie " T"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 300 litorwym zbiorniczku mam TUNZE TS07. Normalnie tajfun. Trochę drogie ale bardzo dobre.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom :

Ja w swoim 300 litorwym zbiorniczku mam TUNZE TS07. Normalnie tajfun. Trochę drogie ale bardzo dobre.

[to niech wsadzi może or 6500 też mu nie zle wydmucha ten baniak@ eltom :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie w 300 obiegowa or 3500 + Marea 6000 (w pustym baniaku ok zobaczymy jak włażę skałe , mysle ze jeszcze dodam cos ok 1000)


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piona :

jak dla mnie to min. or 3500

Sa rozne szkoly, ale wg mnie to nie ma co przesadzac z wydajnoscia pompy glownej.

Jej zadaniem na dobra sprawe jest jedynie podanie odpowiedniej ilosci wody do odpieniacza. Najlepiej jej moc skorelowac z wydajnoscia odpieniacza.

Jezeli chodzi o mixer, reaktor, termometr lub cos innego, to bez roznicy czy woda przeleci przez pompe x2 czy x10 na godzine.

Juz lepiej zaoszczedzona moc na glownej przeznaczyc na dobra cyrkulacyjna.

(Moc to nie kwestia glownie zuzycia pradu, ale ilosci ciepla ktore trzeba odprowadzic)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablo :

... i kilka korali.

koral koralowi nie rowny.

Jedne zyja na grzbiecie rafy wsrod nieustannie przelewajacych sie fal, inne w bardziej zacisznych miejscach.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, Piotr b.dobrze ujal sens pompy glownej (podajacej wode z sumpa do akwa). Nie ma sensu podnosic duzo wiecej wody niz pompa odpieniacza moze przerobic. Chyba, ze chce sie w ten sposob zwiekszyc cyrkulacje (ale to sposob niegospodarny i zwiekszajacy halas).

Do akwa ponad 300 l wpakowalbym Tunze Stream 6000 l/h (11W!!!) i jakas mniejsza np:1500 l/h zeby troche namieszac w tej monotonnej cyrkulacji. Zegarami raz dziennie wylaczalbym raz jedna raz druga na np:2 godz. zeby jeszcze wiecej namieszac w kierunku pradu.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Stani - czyli pompa główna 2500l/h byłaby ok? A jęsli chodzi o pompki cyrkulacyjne to to jedno Tunze Stream 6000 l/h wystarczy? No moze jeszcze jakas mala tak jak pisaleś. Tylko czy nie lepiej jest umiescic pompki cyrkulacyjne w 4 czy 5 miejscach w akwarium a o troche mniejszej wydajności? Poza tym to Tunze nie jest wcale tanie... :)


prawie 1000l... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa gl. 2500 l/h powinna pasowac. Gdyby dawala za duzo to trzeba bedzie ja zdlawic jakims zaworkiem na szlauchu. Troche szkoda ale trudno jest jej wydajnosc od razu dopasowac. Zreszta wydajnosc z czasem tez spadnie.

T.Stream 6000 teoretycznie wystarczy. Ale lepiej troche namieszac. Tunze jest droga ale ciagnie 11W/h! Jak zsumujesz ilosc watow Twoich wszystkich pompek to wyjdzie, ze troche zaoszczedzisz pozniej na energii.

4-5 pompek w akwarium to tez z estetycznych wzgledow nie wyglada super.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, mi ostatnio pewien Pan w sklepie gdzie kompletuje zbiornik na pompe obiegowa wymyslil OR 3500.

Wysokosc zbiornika 50 cm , szafki 70 cm. Odpieniacz Beast 400p. Czy ta pompa nie bedzie za mocna?

@Stani - czy ta pompa (Tunze 6000l) nie bedzie za mocna do mojego zbiornika jesli chodzi o cyrkulacje ?

Niby strona producenta mowi o zbiornikach dla tej pompy w przedziale 250-800l....

Zbiornik 240l wiec mniejszy o 1/3, planowane 5 rybek, 40kg skaly i kilka korali.


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OR 3500 za mocna nie bedzie. Co najwyzej bedziez bezproduktywnie mieszal wode.

Tunze 6000 ma regulacje wydajnosci. Poza tym daje strumien szeroki a raczej bardziej lagodny. Zalezy jak ja zamontujesz, czy 5 cm dalej bedzie koral czy ogolnie bedzie ruszala wode w akwa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups..

Myslalem o tej tanszej pompie Tunze Stream 6000 L/h a ona nazywa sie 6060 jak sie nie myle. Bezposrednio na korale mimo szerokiego strumienia nie powinna byc skierowana. Moze dmuchac np: wzdluz przedniej szyby albo po przekatnej. Tej pompy nie mozna regulowac. Ale gdyby naprawde byla za silna mozna ja otworzyc i wkleic jakas siatke zeby ryby do niej nie wplywaly. To jej strumien oslabia.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani,

podales Tunze z przeplywem 6000l/h - ja od razu pomyslalem o modelu 6060.

Kurcze nie chcialbym miec burzy piaskowej, moze najpierw zobacze jak sie sprawdza u mnie pompy Marea:)

@Piotr - w takim razie zostaje przy OR3500 :D

Pozdrawiam


/320l zalane na poczštku 2007r. 46 kg skałki, OR3500, nano 6045, 6025, Beast 1200P, HQI 150W + 4x39W T5 ATI plus sump ok 100l 10 miękasów, 1 lps, 1 sps, ocellarisy, chromisy, żółtek, hepcio, lysmaty, krabiki, rozgwiazdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

JA u siebie mam teraz OR3500 , tunze 6100 i mysle jeszcze wrzucic maxijeta ktory mi pozostal po atarym akwa. Wydaje mi sie ze lepiej zainwestowac w tunze ze sterownikiem , poprostu bajka, pieknie pracuje.

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.