Skocz do zawartości
pawcio1980

Moje plagi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

nie chce tworzyc dwoch tematow wiec napisze w jednym.

Pierwszym moim problemem jest znikajace w oczach briareum, od dwoch dni cos je zzera badz sam sie rozpuszcza - mam obklejone 3 szyby 3ma gatunkami i jak na razie problem wystepuje jedynie na jednym. Dzisiaj przylapalem tak spora 2cm astreine - mam ich kilkanascie sztuk i od poczatku nie sprawialy problemow, czyzby zasmakowaly w tym jednym gatunku? jak uratowac bria - odciac obgryzione czesci i liczyc ze wroca do kondycji a reszta korala odzyje? czym tepic astreiny skoro to one sa przyczyna?

dsc05979c.jpg

dsc05978x.jpg

drugim problemem sa zyjatka jakie pojawily sie na mojej skale, zobserwowalem je kilka dni temu i chyba sa raczej utrapieniem. nie moglem ich znalezc na reeflexie ale wygladem przypominaja troszke rurowki - wygladaja jak rurka zwinieta w przyslowiowa psia kupke, wystawiaja co jakis czas malutki pedzelek i pluja cos jakis czas nitkami. slimaki osiadle? mam tego dziesiatki na kazdym kawalku skaly - rozmiary od milimetra do 2-3mm, jak to wytepic bo mysle ze stresuja korale tymi nitkami - chyba mechanicznie tylko niszczyc pancerzyki.

dsc05984l.jpg

dsc05983eq.jpg

dsc05982e.jpg

dsc05981b.jpg


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "żyjątka" to ślimaki osiadłe. Niby nieszkodliwe, jednak pajęczyna którą wypuszczają drażni poważnie sps-y.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na bank ślimaki, mandaryn wcina nitki zwłaszcza jak coś się do niech przyklei. A ślimaki z tego co wiem można zakleić odrobiną kleju.

Tomasz był pierwszy :)

Edytowane przez dyszka17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakis naturalny wrog? nie popieram chemii wolalbym cos naturalnie


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemii to raczej nie ma. Małe może wciagnąć mandaryn, wieksze lactoria cornuta. A mechanicznie to kombinerki albo klej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez chemii to jeden pomysl mi przychodzi do glowy kyory sprawdzil sie u mnie zabic mechanicznie wydlubac (zadlubac) szczatkami zajma sie asteriny, leca silnie na trupy. Klejenie u mnie nie pomagalo bo zanim klej zastygl to te upierdliwe slimaki go wypychaly, jak wyleczysz sie z tych slimakow to na asteriny kup sobie to http://pl.reeflex.net/tiere/861_Hymenocera_elegans.htm ale uprzedzam razem z asterinami znikna rozgwiazdy piaskowe i wezowidla.Powodzenia


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.