Skocz do zawartości
wrsdz

Sera Cube 60l -powrot

Rekomendowane odpowiedzi

dzień 62

parametry :

Ph- 8

NO3 2-5

NO2 0

PO4 0,1

poniżej fotka ,

akwa 26 03 13

pytanie do bardziej doswiadczonych dotyczace obsady , plan jest taki :

-2 x ocealarisy

-1 x gobidon okinawe

-1 x Stonogobiops yasha lub 1 x Cryptocentrus Cinctus ( ale czy nie za male akwa na nia?)

-1 x Pictichromis diadema lub 1 x pictichromis paccagnellae

-1 x Nemateleotris decora lub 1 x Nemateleotris magnifica

jakies sugestie / podpowiedzi ?

dodam iz odpieniacz bedzie wydajny , zewnetrzny DIY .

Edytowane przez wrsdz (wyświetl historię edycji)

160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien 112,

Parametry :

-NO3- 0

-NO2- 0

-PO4 -0,25

-pH- 8

Odnosnie wysokiego PO4 jest juz w drodze dzieki uprzejmosci jednego z forumowych kolegow Phosguard dzieki ktoremu zbije wartosc do zera.

Ponizej update zycia jakie do dzis dnia zawitalo w mojej malej rafie:

-4 rodzaje ZOA

-Cluvaria

-Rhodactis niebieski

-Sarcopython

-Euphylia Ancora

-Euphylia Paradivisa

-Montipora Talerzowa

-Seriatopora Caliendrum

-Briarerum Fluo

-niebieski grzybek

oraz :

-Sabellastarte Magnifica (piekna rorowka)

-Tectus Fenestratus (slimak)

-Paguristes Cadenati (krabik)

-oraz kilka bardzo pozytecznych malych slimakowch ktore smigaja dzien i noc z gory na dol przez cale akwa ;)

Czekam dalej na odpieniacz.

Podmiany robie co tydzien okolo 10% na soli IO. Chodzi mi po glowie wymiana albo wzbogacenie oswietlenia nie mowiac o wiekszym zbiorniku .

Pytanie co to za gabka (tak mi sie wydaje ...) ktora rosnie i przyszla razem z Briareum . Zdjecie ponizej ,bardzo zielona.

DSC1435

oraz pare gorszych oraz lepszych zdjec jake udalo mi sie ustrzelic gdyz caly czas zdobywam doswiadczenie w fotografii morskiej.

Calosc :

calosc 15 05 2013

Euphylia drugiego dnia :

IMG 5758

IMG 5777

krab bandyta na Euphylii ( wlazi wszedzie na kazdego korala chyba ...)

krab bandyta na Euphylii

Rurowka

rurowka

Brarerium:

DSC1431

Zoa:

DSC1432

zoa

Seriatopora Caliendrum:

Seriatopora

IMG 5756

Nie jestem zadowolony z ustawienia skaly cos musze pozmieniac oraz ustawienie korali tez nie jest docelowe jeszcze.

O czym nie wspominalem mialem atak Cyjano ale dzieki chemiclean 48h pozniej ani sladu - polecam rewelka srodek woda do dzis krysztal.

pozdrawiam Lukasz


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 155

Doszedł 2 dni temu finalnie uruchomiony odpieniacz made by Sebastek ktory jest w trakcie docierania co ma niestety duży wpływ na głośność pracy.

Obsada bez zmian jak również parametry oraz czystość/ klarowność wody .

Poniżej filmik ( sory za jakość ale robiony na szybko telefonem ) prezentujący mój mały kawałek rafy oraz parę fotek .

Cube 60

euphylia

grzybek

Rhodacis

Sabellastarte Magnifica

Sarcopython

Zoanthus 1

zoanthus 2

fotka zewnętrznego odpieniacza na pompie NJ1200 + mesh jaki do mnie dotarł:

Odpieniacz DIY by Sebastek

oraz to co wypienił dzisiejszej nocy :

odpieniek po nocy

Uważam iż akwarium jest wystarczająco dojrzałe aby powoli startować z pierwszymi rybami ;)

Docelowo będę chciał podmienić część miękkasów na ciekawe LPSy oraz pare twardzieli (ale jak zmodernizuje oświetlenie).

Każda krytyka lub/ oraz rady mile widziane .

pozdrowienia z deszczowej Holenderskiej wyspy ;)


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zostawił bym jak jest, a jeśli już koniecznie chcesz jakąś rybę to maksymalnie 2 błazenki . Z reszty proponowanej osady przez Ciebie powinieneś zrezygnować no może zostawił bym jeszcze gobidon okinawe albo zamiast niego Stonogobiops yasha . Na resztę ryb masz po prostu za małe akwarium( to z tym hepatusem to mam nadzieję że tylko żart, on potrzebuje min 500l . A jeśli kupisz małego takiego 4-5 cm to w przeciągu maksymalnie pół roku jak nie mniej musiałbyś zmieniać akwarium na większe ) . Do tych 2 błazenków mógłbyś dodać zamiast ryby np. krewetkę czyszczącą - Lysmata amboinensis.

Akwarium bardzo ładne, tak trzymaj :thumbup:

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia.

szklo zmienilo wlasciciela.

Nowy zbiornik juz sie kreci od okolo 3 mcy prawie 3 razy wiekszy (teraz zaluje iz nie postawilem jednak z 300 litrow lub wiecej ale to bedzie projekt nr 3 w przyszlosci).

Dziekuje wszystkim za wsparcie pomoc oraz rady bez ktorych bym nie dal rady .

W zwiazku z totalnym brakiem czasu zalozenie nowego tematu o kolejnym zbiorniku dopiero jak sie ogarne z czasem gdyz prywanie a zawodowo przede wszystkim nie wyrabiam :)

pozdrawiam z deszczowej krainy niderlandow.

Lukasz


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

startowałeś tylko z suchą skałą ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, żywa była w małych kawałkach z koralami. Ale to dużo później.

salted wrsdz on mobile


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.