Skocz do zawartości
grzegorz.p

boczy komin-i hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

witam pilnie potrzebuje waszej rady,mianowicie nowe akwa 100x40x40 bede mial z zewnetrznym kominem,komin szeroki na 10cm -chce zrobic tak aby rury przechodzily przez blat szafki i tutaj mam maly problem-otoz owe rury przejda przez srodek szerokosci komina[5cm] i obawiam sie iz juz wewnatrz szafki moga byc zbyt blisko bocznej plyty od strony komina ,dojdzie jeszcze srubunek 32mm - czy pierscien srubunku nie bedzie na styk z plyta szafki?,czy raczej dla spokoju powinienem bardziej wypuscic blat szafki kilka centow poza komin?stelaz pod szafke bedzie robiony juz jutro oraz obity plytami ,mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi?,z checia odpowiem na kazde pytanie,dzis nocka przy kompie,pozdrawiam grzegorz :blushing:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin jest równo ze spodem akwa? czy wisi jakoś od góry i jest krótszy niż wysokośc akwarium?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ,komin bedzie "wiszacy", zrzut 32mm,rewizja 25mm, otoz moj problem bierze sie stad iz moj sump jest tej samej wielkosci co zbiornik,wiec juz wiadomo grubosc plyt+wystajacy komin -to wszystko musze uwzglednic pod katem hydrauliki wewnatrz szafki-wedle moich przypuszczen szafka na rowno z "czolem" komina to bedzie niemal na styk-a chodzi o to aby miec swobodny dostep do zaworu zrzutu-czyli aby byl chocby 2cm od bocznej plyty szafki,pozdrowka :thumbup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm i to niestety jest boczny komin. zawsze mozesz Wprowadzic rure w bocznej plycie i nie trzeba wtedy blatu ciać skoro i tak komin wystaje na zewnątrz. Tak ma Jurek (@ejerzyk) zrobione


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja mam taka sama dlugosc akwarium +10cm dluzszy komin, szafke mam 110cm, rury wchodza mi jakies 1,5cm od scianki liczac od strony zewnetrznej, wewnatrz jest jakies 0,7mm miejsca jeszcze pomiedzy rura a boczna plyta, jestem teraz po nocce ciezko mi zrobic dobre fotki jesli bedziesz chcial jak wstane moge Ci fotki porobic jak to u mnie wyglada


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomorbk-a sam pierscien srubunku?ile jest odsuniety od bocznej plyty?na to wyglada iz jednak bede musial zrobic wystajacy blat poza komin boczny lub ewentualnie zaraz po przejsciu rura przez blat uzyc kolanka 90st-co juz oddali rure od scianki,nie do konca widze to w swojej wyobrazni-wlasnie wystajaca szafke poza komin,co do fotek-super bybylo jakbys je tutaj wstawil,zawsze moze to sie komus w przyszlosci przydac,na naszym forum nie ma za duzo akwarii z bocznym kominem z porobionymi fotkami [chyba ze ja jestem slepy i szukac nie umie :blushing: ],pozdrowka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak rozwiązane. w kominie koszyk z aquamedici i w rewizji rura do podwyższenia poziomu wody. Następnie przeloty również AM i rura 3 kolanka 90 stopni, wszystko zrobione z delikatnym spadem i chlup prosto do komory sumpa z odpieniaczem.

post-12711-0-94544600-1357393440_thumb.jpg

plan akwa w wątku 250L w stopce

Edytowane przez boogiee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejżyj sobie mój wątek z pytaniami o hydraulikę

http://nano-reef.pl/...tań#entry470985

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wyglada w ten sposob

1357474089553

sumpa mam bezposrednio przy bocznej plycie wiec rury ida bezposrednio do komory z odpieniaczem


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,dziekuje chlopaki za podjecie tematu,dzieki za wstawienie pomocniczych fotek,@tomorbk, bede mial identycznie jak ty,stelarz juz kolega zrobil i jest super pancerny,takze kwestia "problemu" ze splywem przestala istniec,super ze temat nie pozostal bez odzewu-po to wlasnie sa fora,aby wzajemnie sobie pomagac i dzielic sie doswiadczeniami :thumbup:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze bedziesz mial pytania co do samej hydrauliki to choc sam nie mam dlugo akwarium ale moge zawsze jakos pomoc :)


aquarium1714.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.