Skocz do zawartości
WolfAtTheDoor

Rafa koralowa w zoo w Chorzowie - co o niej sadzicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba Wam się ten zbiornik?

Dawno tam nie byłem - jakieś 2 lata temu, ale pamietam ze taki średni jak na takie duże zoo - to wielu forumowiczów ma bardziej widowiskowy.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja byłem ponad rok temu i było...nie najgorzej !

oczywiście jak na warunki Zoo.

jakies foto by się przydało żeby móc dyskutować .


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej mozna poogladac w sklepie z morszczyzna:wacko:


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem jakies 4 mies temu.

Pare korali miekich i aiptasia.

Tylko ryby byly w miare ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W krakowskim zoo nędza hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to w gdyni całkiem całkiem :p i nawet focie porobiłem


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób temat w dobrym dziale i wrzuć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko znajde fotki i filmik to wrzuce -chociaz to z przed roku


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. ja wcale nie widziałem to i takie dla mnie będą dobre:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2010 wykonywałem wolontariat na dziale akwarystycznym.

Niestety pracują tam ludzie którzy swoją prace traktują jako zbiór obowiązków czyli zrobić co zrobić, iść do domu.

8:00 karmienie 10:00 zlać wode 12:00 gąbki wypłukać 14:00 wlać wode- koniec

Brak ludzi z pasją i wiedzą. Stan zbiorników daje obraz tego kto tam sie tym zajmuje.

Zaplecze jest ok, sporo miejsca, sprzęt ujdzie ale kadra z łapanki. Równie dobrze mogliby podcierać nosy słoniom.

Olałbym studia gdyby zaproponowano mi godziwą stawke i umowe na stałe.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd!!! :dizzy:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda prawie wszędzie sytuacja w Polsce...nie zatrudnia się ludzi którzy maja pasję, zamiłowanie i wiedzę...a zatrudnia się ludzi z jakimś tam wykształceniem i oczywiście z plecami :baby: ...szkoda słów ...totalna porażka i wstyd :blushing: jak na ZOO.

...jak to napisał... "remel" Więcej można pooglądać w sklepie z morszczyzna :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Więcej można zobaczyć w naszych baniakach.

Ja bym tam nie chciał pracować bo to praca bez szans na jakikolwiek rozwój i zapewne za marną kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wygląda prawie wszędzie sytuacja w Polsce...nie zatrudnia się ludzi którzy maja pasję, zamiłowanie i wiedzę...a zatrudnia się ludzi z jakimś tam wykształceniem i oczywiście z plecami :baby: ...szkoda słów ...totalna porażka i wstyd :blushing: jak na ZOO.

...jak to napisał... "remel" Więcej można pooglądać w sklepie z morszczyzna :thumbup:

jakimi plecami ? ludzie zarabiają tam marne pieniądze więc raczej nie potrzeba pleców żeby się tam zatrudnić ... po prostu ZOO nie ma kasy ani na specjalistów ani na kupowanie życia

jak chcecie żeby było więcej życia to oddajcie jakieś szczepki łatwych korali czy życie zawsze będzie więcej do zobaczenia (żeby nie było w warszawskim zoo pływają krewetki, kraby, połamane korale i jeszcze coś - nie chciało się sprzedać na raz przy staram akwa i powędrowało tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zoo po prostu nie ma kasy a akwa jest sponsorowane przez miasto Chorzów ale sponsoring polega tylko na bieżącym utrzymaniu a druga sprawa to to co pisał KOŚMID nie ma kto się tym zając tak z sercem


akwarium 120x60x60 w tym panel 30x60x60 odpieniacz Tunze 9410, cyrkulacja 2x Tunze 6045, obieg Tunze Silence 2400l, oswietlenie led 132w, 50kg LR, 19kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest rafa koralowa tylko skała w wodzie słonej


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.