Skocz do zawartości
ciacho

Zasilanie awaryjne

Rekomendowane odpowiedzi

To, że obserwujesz jakiś efekt nie oznacza, że jest on związany z wartością napięcia. Poczytajcie o silnikach synchronicznych, bo wypisujecie herezje.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logar - o ile dobrze kojarzę, to Twój UPS jak najbardziej reguluje napięcie sieciowe dla dość sporego przedziału napięć wejściowych. W APC nazywa się to właśnie AVR...

edit:

Kapuhy - prędkość obrotową niektórych układów z silnikami synchronicznymi da się regulować poprzez zmianę napięcia - zobacz np regulatory obrotów do wentylatorów kanałowych. Tyle że tam dodatkowo łopaty wentylatora tworzą swego rodzaju koło zamachowe i dzięki temu to się udaje. Inna sprawa że nie jest to rozwiązanie zbyt 'eleganckie'.

Edytowane przez camell76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logar - o ile dobrze kojarzę, to Twój UPS jak najbardziej reguluje napięcie sieciowe dla dość sporego przedziału napięć wejściowych. W APC nazywa się to właśnie AVR...

Tak to się nazywa AVR i działa tak, że jak napięcie wejściowe spadnie poniżej 208 V lub wzrośnie powyżej 248 V to AVR będzie próbował utrzymać je jednak w tych granicach a jak mu się nie uda to przejdzie na baterię.

Ja potrzebuję stabilnego zasilania 220 V zawsze (np 220)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nigdy tego nie sprawdzałem, ale powinno być tak:

nominalne napięcie wyjściowe z Twojego UPS'a to 230V +/- 5%, (w Polsce wg normy mamy 230V/50Hz w gniazdku)

- dla napięcia wejściowego 160 do 285V układ AVR utrzymuje nominalne napięcie wyjściowe bez użycia baterii

- jeżeli napięcie wejściowe będzie poza wyznaczonymi 'widełkami' UPS przełączy się na baterie

Progi przełączenia da się w ograniczonym zakresie konfigurować

Druga sprawa to sama pompa... drogi i dobry model zasilany napięciem stałym, z regulacją obrotów. Czyli pompa jest zasilana przez własny zasilacz z regulacją napięcia wyjściowego. Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby zmiany napięcia 'w gniazdku' miały wpływ na jej prędkość obrotową. Ale oczywiście mogę się mylić...

Jesteś pewien że zmiana wydajności pompy nie jest spowodowana jakimś innym czynnikiem? Np zmianą poziomu wody w komorze pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, najtaniej i najdłużej będzie działal zestaw: Tunze sterowalne 6055, 6095, 6105 itp podłączone za pomoca Tunze safety connectora do zwykłego akumulatora samochodowego (ja mam 85VA) i działa ponad 2 doby :).

Czy masz dostęp do jakichś schematów DIY tego ustrojstwa ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nigdy tego nie sprawdzałem, ale powinno być tak:

nominalne napięcie wyjściowe z Twojego UPS'a to 230V +/- 5%, (w Polsce wg normy mamy 230V/50Hz w gniazdku)

- dla napięcia wejściowego 160 do 285V układ AVR utrzymuje nominalne napięcie wyjściowe bez użycia baterii

- jeżeli napięcie wejściowe będzie poza wyznaczonymi 'widełkami' UPS przełączy się na baterie

Progi przełączenia da się w ograniczonym zakresie konfigurować

Ja sprawdziłem i nawet przedyskutowałem z pomoca techniczna APC. Działa tak jak opisałem wyżej.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, myślisz że w pompach są takie same patenty, jak w wentylatorach? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, Mam nadzieję że nie ;)

Piotrek, no cóż... Trochę się to kłóci z logiką i moją wiedzą, ale jak to ktoś już kiedyś śpiewał... dziwny jest ten świat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie rozczarowalem

Edit

Znalazem zasilacz awaryjny w technologii podwojnej konwersji on-line firmy Eaton w dosc przystepnej cenie.

Ktos moze wie cos o tej firmie?

Edit 29.01

Zasilacz zamowiony. Bedzie u mnie we wtorek. Napisze czy problem stabilizacji oparty o ups podwojnej konwersji online sie sprawdzil i czy problem wydajnosci RD vs. napiecie zasilajace zostal rozwiazany.

PRG

Edytowane przez Logar4 (wyświetl historię edycji)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowane rozwiązanie pomogło. Z ups wychodzi stabilne 230 V poziom wody w kominie jak gwoździem przybity :). Niestety to dość kosztowne rozwiązanie. Ups pokazuje też ze podtrzyma pompę przez około 1.5 h.

PRG


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.