Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Generalna zasada mowi, ze aby zdjecie bylo nie poruszone (zdjecie statyczne, nie fotografia sportowa) maksymalny czas naswietlania to odwrotnosc ogniskowej. Czyli im krotsza ogniskowa, tym dluzej mozesz naswietlac, a zdjecie nasal bedzie ostre, z uwzglednieniem przelicznika matrycy. Czyli np, obiektyw 18-270 w nikonie dx (bez pelnej klatki), bedzie wymagal odpowiednio 1/30 i 1/400 sekundy (jako najdluzszy mozliwy czas) aby zdjecie bylo ostre/nieporuszone - przyjmujac, ze masz stabilna reke.

Druga zmienna, jak pisali koledzy wyzej jest wartosc otworu przeslony (im nizsza wartosc tym krotszy moze byc czas naswietlania).

Innymi slowy: z obiektywem 200, 2.8 zrobisz nie poruszone zdjecie w trudniejszych warunkach oswietleniowych, niz obiektywem 200, 5.6.

Oczywiscie mozna podkrecac ISO, ale to zawsze wplynie na jakosc zdjecia.

Generalnie duze zoomy, to albo profesjonalne (rzeczywiscie dobre szkla w okolicach 8000-10000 tys. PLN), albo kompakt, ktory w rekach amatora zrobi lepsze zdjecia niz semiprof dlsr.

Ktos wyzej pisal, zdjecia robi fotograf a nie sprzet :)

a co do obiektywu tamrona o ktory pytasz, to odpusc go sobie, to typowy spacerak, w zyciu nie wyciagniesz na nim takiej jakosci zdjec jak na dobrym kompakcie

pzdr

Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy pływał ktoś z aparatem SEALIFE MINI II ,jesli ma ktos foto lub video z wody prosił bym edos2@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam temat stary , ale nie bede zakładał nowego ;)

Nie długo lecę do Egiptu i chciałem sobie po fotografować pod woda .

Mam pytanie czy ktoś z forum używa

1-Olympus C5050+pudełko i lampa zewnętrzna moge go mieć za 250£

lub

2-canona G12+ pudełko za 340£.

Czytałem i widziałem sporo fainych zdjęć zrobionych tymi aparatami . Który byś wybrali....

Budżet jaki mam to 250£ ale moze warto dołożyć do tego canona G12?

Edytowane przez Arkadiusz2607 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałbym się za jakimś GF panasonic lub nex w zależności od potrzeb robią lepsze foty niż powyższe.Na wakacje nie ma bardziej wymarzonego aparaciku tylko bierz ze stałą ogniskową będziesz mógł wsadzić do kieszeni, ja tego nie poczyniłem i żałuje.

Brat ma d700 i cały czas zabiera mi nexa bo do potrzeb prywatnych jest wygodniejszy,mniejszy i starcza.

Filmy robią wrażenie a na wakacjach to podstawa jak wiadomo.

W prywatnym użytku nie zobaczysz różnicy chyba że drukujesz tapety, resztę można doszlifować na formacie raw efekt podobny.

Polecam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DMC-GF2 u nas w PL można dostac z obiektywem za 999zł

Jest troszkę słabszy od nexa5 ale ma pare innych bajerów a cena rekompensuje straty sam kiedyś myślałem o nim ale jednak wybrałem nexa i nie żałuje.

Ma zastosowanie głównie do wakacji ,głównie turystyki górskiej i w życiu bym na lustro nie zmienił.

Były już o nim wątki na forum nikona, nie jest to aparat do zleceń ślubnych gdyż jego wygląd nie daje do skilla i ceny obiektywów są wyższe.

Nie interesuje się zbytnio fotografią ale szukałem dobrego i małego aparatu gdzie zrobię fotkę z zaskoczenia lub nie obciąży mi szyi w turystyce z lusterm jest to nie możliwe.Na uwagę zasługuje matryca która jest większa niż główka szpilki.Z wad to na pewno nie masz wszystkich guziczków pod palcem tylko trzeba się grzebać w menu ale szybko ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam się zaopatrzyć w filtr połówkowy obowiązkowo przy takim słońcu jakie ciebie tam dopadnie to ważny gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chymmm no przydał by sie , wie ktoś jak to sie nazywa po angielsku ?chyba tak:

Half color and Half clear Graduated filter

Zielony jestem ..... A widzę ze sa rożne kolory . Jaki najlepszy na takie slonko

Edytowane przez Arkadiusz2607 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary - ciemny. Niebieski będzie taki zbyt bajkowy ale jeśli lubisz zobacz sobie w necie jakie efekty uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze jedno bo tak sobie czytam

O tych filtrach połówkowych i zauważyłem ze sa one w jednym kolorze np. Szarym i np.w połowie szarym ...

Czy one tylko tak na zdjęciach w Allegro sa pokazane w połowie szare?

Edytowane przez Arkadiusz2607 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mitoya.pl...-szary-72mm.jpg tak jak tu

Może być massa lub wskazany mocniejszy hoja gwint 49mm

Na wakacje w egipcie lepiej się sprawdzi i może być tani w porównaniu do polaru-polaryzacyjny(całego szarego)

O takie 2 fotki z nexa , kupiłem go moment przed wyjazdem teraz są lepsze fotki.

post-8483-0-59261100-1365299111_thumb.jpg

post-8483-0-51711400-1365299243_thumb.jpg

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze taki offtop

w razie wrazia mam do sprzedania nikona d3 z obiektywami nikkor f2,8 24-70, sigma 12-24 gratis dodaje statyw manfrotto z głowicą kulową

jeśli by ktoś chciał :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że tak się podłączę pod temat. Czy któryś z Was miał do czynienia z Samsungiem EX2F? Jakieś opinie? Mama ma EX1 i robi świetne zdjęcia bez lampy w pomieszczeniu. Jednak EX2F ma jeszcze jaśniejszy obiektyw 1.4! i matrycę CMOS, czy to nie przesada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, że tak się podłączę pod temat. Czy któryś z Was miał do czynienia z Samsungiem EX2F? Jakieś opinie? Mama ma EX1 i robi świetne zdjęcia bez lampy w pomieszczeniu. Jednak EX2F ma jeszcze jaśniejszy obiektyw 1.4! i matrycę CMOS, czy to nie przesada?

Polecam przeczytać:

http://www.optyczne.pl/197.1-Test_aparatu-Samsung_EX2F.html


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja pozawracam głowę.

Jakiś czas temu powiększyło mi się stadko jakim się opiekuję o jednego małego osobnika, który pomieszka trochę ze mną, jest ruchliwy i często robi zabawne rzeczy w niezbyt doskonałych warunkach oświetleniowych. Ponieważ jego wyczyny według mnie i małżonki warte są rejestracji dla niego i innych potomnych przyszedł mi do głowy pomysł o zakupie nowego aparatu. Mam w domu ultra-zooma Panasonic FZ38 i podwodniaka do zadań specjalnych Panasonic DMC-FT3 ale żaden z nich nie pozwala mi zrobić takich zdjęć młodego o jakich myślę. Na czym mi zależy najbardziej:

  • szybki i dokładny autofocus
  • b. dobra jakość zdjęć we wnętrzach bez lampy
  • RAW i RAW+JPEG
  • zdjęcia seryjne (ale to chyba ma teraz każdy aparat)
  • sensowny wybór szkieł (nie potrzebuję dużo tego, jakaś jasna stałka + zoom ok. 50-200 lub ekwiwalent)
  • wysokie użyteczne ISO

Poszukiwania zacząłem od lustrzanek ale gabaryty i masa mnie odstręczają. Stanęło zatem na bezlustrzakach (?). Na razie zawęziłem grono do Fuji X-E1, Olumpusa OM-D E5 i Sony Nex6. Większość filmów w sieci i testów już chyba widziałem/przeczytałem, skłaniam się ku Olympusowi ale może szacowne fotografujące grono podrzuci coś jeszcze do tego zestawienia?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat jakiś czas temu i skończyłem na kompakcie. Kupiłem Sony rx-100 i jestem zadowolony. Popatrz może na kompakty z dużymi matrycami >1".


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Canona 550D + kilka obiektywów i sobie chwalę, a do zdjęć akwarium używam obiektywu Canon EF100mm f/2.8 Macro USM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.