Skocz do zawartości
thcskiba

male ukwialy

Rekomendowane odpowiedzi

ukwial podzielil mi sie na 6 mlodych przynajmiej tak myslalem ale wlasnie przed chwila znalazlem jeszcze dwa w sumpi :) jeden z nich wybral sobie strategiczne miejsce :)

1279-bloki 199.jpg

1279-bloki 202.jpg

kaskader no nie :)

a drugi taki maly a juz zbiera mu sie na zaloty do szczepka xeni

1279-bloki 196.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze trzeba je jak to Ewa mowi zaprosic na wodke (poza akwarium) lub sprzedac na Allegro.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słodziaki :) z takimi maluszkami nie chodzi się na wódkę :D


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie nie myle to te tak jak aiptasie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w zadnym wypadku :D To duze to Stichodactyla Haddoni a te male to szkodnik znany pod nazwa Anemonia Manjano (co nie jest prawidlowa nazwa ale tak sie przyjelo).


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien nic w ostatnim czasie nie dokladalem do baniaka i nie mialem ich napewno to skad by sie wziely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewnien na 100%. Wyrosly po prostu "ze skaly", te typy tak maja :) Generalnie jesli ukwail sie dzieli to oba osobniki potomne sa w miare podobnej wielkosci a na pewno nie takie male, poza tym nawet dobrze karmione ukwialy nie dziela sie szybciej niz raz na kilka(nascie) tygodni.

Nie wiem czy mordowac, to juz zalezy od twojego podejscia :D Generalnie moga stac sie plaga i wiekszosc z nimi walczy, mi bylo zawsze szkoda bo nie sa taki brzydkie i w koncu to zywe stworzenia... :) Ale chyba jednak mordowac....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mordować :) ja chętnie przyjadę po nie :D tylko daj znać kiedy mogę :)) najwyżej sobie problem zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko! brac dobrowolnie manjano do baniaka ... syndrom Adiego sie rozplenil widze :haha

mordowac bez skrupulow - one na poczatku sie powoli rozmnazaja ale jak juz dociagna do jakiejs tam ilosci to zaczynaja sie rozmnazac w expresowym tempie.

zostaw sobie kilka jak juz musisz, ale raczej nie pozwol zeby sie zbytnio rozplenilo.

zreszta patrz sam - z jednego zrobilo sie SZESC !! jak myslisz ile za pare tygodni bedzie z tych szesciu ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tak wyglada dorosly osobnik" - to dobre bylo!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, juz sie wystraszylem ze tyle takich "fanych" ukwialow poslalem do nieba za pomoca joe`s juice :D


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy z tym majano oszaleliscie??????? Juz raz poruszalem tem temat na forum widac slabiutko u was z czytaniem .....jak tu sie nie wk....(a w moim MAJONO) mieszka krewetkadodam symbiotyczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam juz nie wiem co ztym fantem zrobic przeniose je chyba do 2 zbiornika tam sobie moga byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thcskiba napisz do Radzia lub Błazeja dadzą ci konkretne odp .dotyczace tego ukwiala.Zostaw je w baniaku i ciesz sie nimi:satisfied:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w morde to są mojano!!! teraz lepiej widać KASUJ to dziadostwo SORKI ale zle to zinterpretowalem (zd. na poczatku:con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lecz te pierwsze foty i te drugie sam nie wiem co myslec ktos bardziej doswiadczony niech sie wypowie w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym raczej tesz na majano postawił bo ani to uble it anemone ani ukwiał dywanowy ani heteractis magnyfica

swoją drogą to piękny zwiesz ale niestety to taczej "zywa śmierć":Dznam pewną osobe której tak się bubel tip anemony rozmnazają ale tamte to spore storki.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio pokazaly sie maluszki koloru rozowego a macki maja cos jak kladiela takie jak by mikro polipki na nich byly, wylazly po ponad poltorej roku ze skaly narazie zyja bo sa tylko 3 i ladnie wygladaja, moze jutro pstrykne foty jak sie da to malenstwo sfotografowac


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.