Skocz do zawartości
Maras 55

Boyd Chemiclean

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć - Boyd Chemiclean - czy ktoś stosował ten specyfik ?

pozwoliłem sobie przepisać stronę sprzedawcy ;

" Usuwa chorobotwórcze sinice (cyjanobakterie) z żywych koralowców. Natlenia, usuwa osady i zanieczyszczenia organiczne.

Oczyszcza wodę w akwarium, nadając jej kryształową przejrzystość. Zapewnia równowagę enzymatyczną.

Bezpieczny dla akwariów rafowych, wszystkich bezkręgowców, pożądanych makro alg, bakterii nitrifkujących i ryb.

W łatwy sposób usuwamy cyjanobakterie z akwarium nie stresując jego mieszkańców. "

przed wyjazdem na święta podkarmiłem zwierzaki (na zapas- błąd) po powrocie cyjano i glony urosły w nadmiarze, zwierzaki w kondycji (jeszcze) , parametry oczywiście skoczyły (NO3 i PO4),

Zrobiłem podmianę i przy okazji wypowiedziałem wojnę cyjano i glonom .

Pytanie brzmi - czy ktoś stosował ten specyfik ? jak najlepiej dawkować ?

z doświadczeń, z akwarystyki słodkowodnej, jestem daleki od stosowania różnych specyfików, a na temat cyjano nic pewnego nie znalazłem - temat rzeka... z ofert rynkowych znalazłem to

Dzięki za wszystkie dobre rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maras nie obraź się, ale czy zanim napisałeś ten temat, wpisałeś Chemiclean w naszą wyszukiwarkę ?

No to byś znalazł i wiele innych.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Dawki jak w instrukcji. Bardzo skuteczny. SPS w moim przypadku nie zareagowały w żaden sposób, natomiast LPS ciężko to zniosły a fungia do tej pory nie może się pozbierać (minęły już prawie 2 miesiące)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.