Skocz do zawartości
kasjusz

pytanie o Aqua Reef Meter V4! komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy do czego chcesz go uzywać. Jeśli do włączania świateł i sterowania temperaturą to może być.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest cały czas rozwijany. Z nowości mogę polecić całkiem nowe oprogramowanie na PC w wersji V4.X z myślą o przyszłym, niedługo dostępnym module ARX jako zaawansowane rozszerzenie do ARM.

Aktualnie Aqua Reef Meter posiada nowy procesor i nowy firmware w wersji V4.00, który ma wiele poprawek i kilka nowych możliwości.

W najbliższej aktualizacji firmware V4.01 będzie dostępna ciekawa funkcja autokalibracji wyjść w celu eliminacji pływania pomiaru pH o kilka dziesiątych w trakcie załączania tych wyjść.

Niezależnie od wszystkie ARM mierzy prawidłowo REDOX oraz pH, którego to został niedawno poprawiony.

Pomiar zasolenia jest również zmodyfikowany i będzie niebawem dostępna możliwość jego skalibrowania bardzo dokładnie z poziomu również PC.

Jednocześnie pragnę zdementować pogłoski kolegi "Niejeden z nas", który rozsiewa nieprawdziwą propagandę dyskredytując tym samym moją amatorską jeszcze bądź co bądź konstrukcję, co nie czyni niestety dobrej sławy.

Otrzymałem niedawno do naprawy jeden z kontrolerów, prawdopodobnie odsprzedanego od tego kolegi, w którym okazało się, że tranzystor wejściowy pomiaru pH był spalony, co powodowało całkowicie zły pomiar pH. Niestety na to nie poradzę nic, z urządzeniami elektronicznymi należy obchodzić się ostrożnie.

Duży wpływ na taką sytuację miały niestety moje nieszczęśliwe przygody zdrowotne, o których pisałem w wątku:

http://nano-reef.pl/...ia/#entry522093

W wyniku tych perturbacji po raz kolejny miałem problem z wywiązaniem się w terminie z obiecanych konstrukcji dla kolegów, o czym ich informowałem na bieżąco.

W chwili obecnej Aqua Reef Meter, jako konstrukcja powstała hobbystycznie z myślą o każdym użytkowniku akwarium morskiego, w tym niekoniecznie z dużym portfelem, jest nadal konstrukcją bądź co bądź atrakcyjną, a już na pewno na starcie zbiornika.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, dziele sie wylacznie swoimi kilkuletnimi spostrzezeniami z uzytkowania. Dwukrotnie urzadzenie bylo w naprawie, bylo zmieniane oprogramowanie, wersja urzadzenia i tak na prawde niewiele to dalo. Pomiar ph, zasolenia, redox'u zmienia sie -skacze w zaleznosci od wlaczania innych gniazd. Ale to nie zmienia faktu, ze do sterowania swiatlem i temperatura sie nadaje.

To jest tylko moj jeden glos, z pewnoscia wypowiedza sie inni bardziej zadowoleni uzytkownicy. Czekam tez na opinie uzytkownikow najnowszych wersji.

Acha a ARM dalej u mnie pracuje, prosze nie insynuowac.

tapatalk

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, to Jędrzeju bardzo przepraszam za nieprawdziwy jak się okazuje osąd. Tym bardziej mile mnie zaskoczyłeś, że nadal jednak użytkujesz ARM :)

Zachęcam do upgrade do wersji V4.0, trzeba wymienić procesor. Możemy się dogadać na Priv. Tym razem trwa to szybko.

Jednocześnie pragnę ponownie zasugerować, że nowe oprogramowanie i firmware ma sporo ulepszeń, chyba warto skorzystać z możliwości upgrade.

Pozdrawiam :D

Wojtek


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdzie że, wywołałem małą wojnę na Tm sterownika :shock: a chciałem się dowiedzieć o dokładności pomiarów i niezawodności już zgłupiałem bo teraz nie wiem czy pchać się w profiluxa czy wwm. miernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego, na ile jesteś zapaleńcem w dokładności pomiarów. Jeśli Twój przyszły/obecny baniak ma być dopieszczany jak w laboratorium, to jak najbardziej warto zainwestować w Profilix. Urządzenie od lat używane z powodzeniem, sprawdzone. Cena - wiadomo, wysoka, ale za coś w końcu się płaci. W tym przypadku masz z tego co wiem gwarantowane dokładne mierzenie kilku parametrów.

Jeśli jednak chciałbyś rozpocząć/kontynuować przygodę z akwarium morskim z jednoczesnym zautomatyzowaniem większości prostych funkcji, to możesz zastosować ARM. Nie będę owijał w bawełnę, bo w osobnym wątku na jego temat jest historycznie uzbierana masa informacji na temat tego kontrolera. Na pewno można nim mierzyć pH, ORP, Temperaturę i Zasolenie. pH i Zasolenie jeszcze jest dopracowywane, ale się mierzy. ORP i Temperatura od dłuższego czasu działa prawidłowo. Poza tym 5 wyjść 230V i masa możliwości oprogramowania ich robiąc powiązanie z mierzonymi parametrami w ustawieniach.

W opisie choćby w aukcji internetowej jest wymienionych kilka możliwości. Na pewno można skorzystać uniwersalnie z tych funkcji i mieć od razu sterowania chłodzeniem.grzaniem/, światłem czy dolewką albo załączaniem UV/Ozonatora itp... Że nie wspomnę o połączeniu się z komputerem PC, w tym również bezprzewodowo i sterowaniem zdalnie.

Wybór należy do Ciebie drogi kolego.

(staram się być obiektywny i zawsze doceniam markowe urządzenia, w tym oczywiście wyroby firmy GHL).


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopie temat , czy ktos uzywa tego sprzętu , prosze o opinie http://allegro.pl/aqua-reef-meter-v4-6-sta-z-usb-i-bluetooth-okazja-i4350643981.html

Używam ARM około miesiąca i jak na razie działa jak dla mnie bez zastrzeżeń. Soft aktualizowałem 2x . Mierze ph, temperaturę i zasolenie. Temperatura steruje wiatrakami chłodzącymi . Podłączona pompka która była kiedyś filtrem jako dolewka z 3 czujnikami. Dwa w sumpie , trzecia w zbiorniku z czystą wodą jako zabezpieczenie aby pompa nie pracowała bez wody. Ogólnie polecam.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.