Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

pora na kolejny update

dzien 45

krab percnon gibbesi znow zgubil wylinke rosnie znaczy jest mu dobrze co i mnie cieszy a takze wszystkich ktorzy mnie w domu odwiedzaja podziwiajac moje akwarium co milo lechcze moja dume :)

dscf4670m.jpg

do akwarium trafili nowi mieszkancy

pierwszy z nich to slodko pomaranczowy krabik prosze tu o identyfikacje

dscf4695.JPG

drugi to ukwial wedruje po akwarium w poszukiwaniu najodpowiedniejszego dla siebie miejsca sam bylem w szoku jak szybko moze sie przemieszczac codziennie jest w innym miejscu dwa dni zabawil w gaszczu xeni juz myslalem ze tam zostanie jednak na szczescie znow zmienil miejsce pobytu kiedy i gdzie osiadzie na stale nie mam pojecia tu tez prosze o identyfikacje bo znalazle trzy podobne ukwialy i nie wiem jakiego jestem posiadaczem

dscf4688j.jpg

parametry wody na dzien dzisiejszy to

NO2 - 0

PH - 8.6

NO3 - 0

NH3/NH4 - 0

KH - 5

i tu nasuwaja mi sie pytania

jakie testy jeszcze powinienem dokupic ??

dlaczego wartosci NO2 NO3 i NH3/NH4 przez 45 dni sie nic nie zmieniaja i ciagle wynosza 0 ?? wydaje mi sie ze przez taki okres czasu powinny cos sie zmieniac

martwi mnie tez niski poziom KH dlaczego tak sie dzieje ?? czy powinienem zaczac podmianki i czy to cos zmieni ?? a moze zakupic i dodawac jakis preparat na podniesienie wartosci KH ?? moze tez powinienem zmienic sol na inna byc moze bardziej bogata ?? obecnie uzywam soli H2 ocean pro

solfn.jpg

Jak zawsze oczekuje na wszelkie pomysly sugestie i komentarze za ktore z gory dziekuje

pozdrawiam


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja dzien 50

Zwiekszam KH w zbiorniku roztworem sody oczyszczonej 1/3 szklanki wody RO z rozpuszczona lyzeczka sody oczyszczonej dodaje 2 do 3 razy dziennie 2 ml

ukwial zawedrowal na tyl akwarium za skale i tam juz chyba pozostanie szkoda ze znalazl sobie akurat tam miejsce bo go nie widac :(

do akwarium trafil Euphyllia ancora ladny fosforyzujacy na jaskrawo zielono

dscf4745z.jpg

no i takie cos tutaj prosze o identyfikacje

dscf4747q.jpg

poza tym wiekszych zmian wiecej nie ma a zbiornik w calosci prezentuje sie tak

dscf4748q.jpg

dscf4749m.jpg

pozdrawiam


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update akwarium 67 dni

capnella marniala coraz bardziej wiedla i klapla z dnia na dzien na zdjeciach widac jakby gnila jej tkanka

dscf4780s.jpg

link do postu o mojej capnelli http://nano-reef.pl/...nella-marnieje/

zauwazylem czarne kropki na pniu wiec postanowilem ja ratowac przycinajac dobre nie uszkodzone konary i szczepiac poszly w ruch nozyczki i gumka

przyciolem szesc sztuk i pomontowalem do skaly i podstawek

dscf4795.JPG

po kilku dniach wszystkie szczepki zmarnialy zostala jedna najwieksza ale z tego co widze nie daje jej dlugiego czasu zycia

na domiar zlego zaczela podupadac mi rowniez xenia

skalka na zdjeciu byla gesto porosnieta teraz jest juz tylko w polowie

xenia pokurczyla sie i na dno upadaja kawalki

dscf4803l.jpg

nie wiem juz co mam robic i co moze byc tego przyczyna rece opadaja bo do tej pory zbiornik prezentowal sie wysmienicie

wody poki co nie podmieniam dodaje coral calcium z djecie post wyzej na podniesienie kh wzroslo o 1 teraz wynosi 5 reszta parametrow bez zmian

inne korale jak euphylia sarcophython czy pavona maja sie swietnie na marginesie szkoda ze nie gadaja i nie powiedza mi co im jest badz czego brakuje

zaczynam myslec ze moze jakas chorobe mam w zbiorniku skoro najpierw padla capnella a teraz zaraza przeniosla sie na xenie

skoro to najprostsze koralowce a mi padaja moze nie nadaje sie na akwaryste morskiego ?? ale inne korale maja sie swietnie a moze to tylko kwestia czasu jak i na nich przyjdzie pora ?? co robic ?? co dodac zeby stan sie polepszyl ??

jakby tego bylo malo ginely mi krewetki

na poczatku z trzech zostala jedna najwieksza pomyslalem zdechly dokupilem dwie i znow z trzech dwie wcielo zostala ta najwieksza znow sadzilem ze kwestia moich parametrow wody czy mojego nieudolnego prowadzenia akwarium az znalazlem przyczyne

dscf4788d.jpg

krab percnon gibbesi je wybijal systematycznie dopoki nie zlapalem go na goracym uczynku

teraz w akwa nie ma zadnej krewetki co zaowocowalo wysypem aiptasi poki co sa male ale jak to one szybko sie powieksza

planuje zakupic kolejne krewetki tym razem w ilosci pieciu sztuk albo moze brzydala zeby aiptasie wyjadal slyszalem ze jest dobry tylko ze pozniej skubie tez korale jak aiptasi zabraknie co sadzicie

i czy po wpuszczeniu krewetek krab killer znow nie powybija ich do nogi ??

a moze sie go pozbyc ??

szkoda mi go troszke bo jest ladny i ze mna od poczatku trzy razy zgubil wylinke tylko zeby nie te jego sklonnosci wrrr

pozdrawiam i jak zawsze czekam na opinie i sugestie


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update dzien 72

witam

krab percnon gibbesi jak pisalem w poprzednim poscie lekko mowiac "przegial palke" wiec musialem go odizolowac trafil do kotnika z akwarium slodkowodnego jeszcze dzis zostanie oddany do sklepu nim go odlowilem musialem zrobic gruntowne przemeblowanie w akwarium bo jest skubany dosc szybki i sprytny ze nie sposob go inaczej bylo odlowic jak pozbywajac sie ze zbiornika wiekszosci skaly i koralowcow przy okazji zrobilem male porzadki i podmianke wody teraz ogolny widok akwa prezentuje sie tak : a na gorze krab morderca w wiezieniu :)

dscf4810s.jpg

nie wiem czy lepsze ulozenie skaly niz poprzednio jednak i tak dlugo probowalem jakos to ulozyc az wkoncu sie poddalem i zostalo jak jest

w miejsce kraba zabojcy trafily dwa inne podobno spokojniejsze

dscf4806l.jpg

krewetek nie bylo w sklepie wiec trafia do akwa w terminie pozniejszym poki co zagoscil brzydal nic dziwnego skad ta nazwa plywa bardzo powoli i leniwie po akwa a takze jest bardzo plochliwy

dscf4818c.jpg

doszla takze rozgwiazda czerwona prezentuje sie bardzo ladnie

dscf4820g.jpg

a takze babka do przekopywania piasku ktora rowniez jest bardzo plochliwa i ciezko poki co jej zrobic fotki ale kiedy jej sie nie przeszkadza usypuje niezle gorki z piasku

dscf4827c.jpg

ostatnia szczepka capnelli ktora probowalem ratowac niestety padla za to xenia jakby odzywala pompuje sie coraz lepiej i raczej dochodzi do siebie poczekam jeszcze kilka dni i zobaczy sie jak bedzie dalej wtedy dorzuce jakies korale bo poki co po stracie capnelli sie jeszcze boje

dokupilem tez testy na MG i CA wszystkie testy porobilem i wyszly nastepujaco

zasolenie 1.025

temp 25 stopni

PH - 8.6

KH - 5.5 czyli powoli sie podnoi po stosowaniu preparatu

NO2 - 0

NO3 - 0

NH3/NH4 - 0

MG - 1560

CA - 400

wszystkie testy RedSea

pozdrawiam


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej rozgwiazdy, bo raczej nie przezyje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś przemeblowanie skały w baniaku mając już wcześniej piasek. I tu mam pytanie.

Czy po zamianie ustawienia skała stanęła na piasku?

Bo jeśli babka zacznie kopać intensywnie, to mimo że piasku nie ma grubej warstwy może to zachwiać konstrukacją skały kiedy będzie się wkopywała pod poszczególne fragmenty.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tej rozgwiazdy, bo raczej nie przezyje.

wyczytalem w necie ze roznie z nia jest zobaczymy jak to bedzie jestem pelen nadzieji

kazdego zwierzaka szkoda jak zejdzie

Robiłeś przemeblowanie skały w baniaku mając już wcześniej piasek. I tu mam pytanie.

Czy po zamianie ustawienia skała stanęła na piasku?

Bo jeśli babka zacznie kopać intensywnie, to mimo że piasku nie ma grubej warstwy może to zachwiać konstrukacją skały kiedy będzie się wkopywała pod poszczególne fragmenty.

tak skala stanela na piasku babka jak mowisz zaczela kopac intensywnie

pomyslalem o tym ze moze podkopac skale jednak mam kawalki dosc duze i plaskie wiec powinny ladnie osiadac jak podkopie wiec raczej nie ma prawdopodobienstwa ze konstrukcja sie obali a i jeszcze moze stlucze szybe ale mimo wszystko lepiej chuchac na zimne wiec kontroluje sprawe


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wracając do tematu sklepów i odległości, to pocieszę Cię ....

Ja do najbliższego sklepu z morszczyzną mam 100km, do kolegi morszczaka 80 km.

Jakbym miał sklep 40km od siebie to bym co tydzień tam siedział...

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie po dosc dlugiej nieobecnosci spowodowanej brakiem czasu

wiecej pracy nowe obowiazki wyjazdy sluzbowe

w trakcie w akwarium nie wiele sie zmienilo jednak zmiany zachodzily

ukwial znalazl sobie miejsce i od dluzszego czasu siedzi na przedniej szybie w lewym gornym rogu akwarium

ale po koleji

akwarium dzien 78

doszedl koral i rybcia hepatus :)

gtov.jpg

akurat nie napompowany ale do dzis ma sie swietnie ladnie sie rozrosl ze mysle zeby go nie pociac na szczepki bo troszke za duzy

1lwc.jpg

moj ulubiony slodziak :)

no i calosc

rw.jpg

update akwarium dzien 127 wlasnie do mnie dotarlo ile to juz czasu :)

doszlo kilka korali i powoli robi sie ladniej i nie wyglada tak pusto

t601.jpg

ru23.jpg

nie wiem dlaczego nie chce mi polipowac i caly czas zamkniety siedzi :(

zuw9.jpg

kolejna euphylia byla mala zmarnowana jak trafila do mnie ale odzyla i powolutku wyglada coraz lepiej

i na koniec sps tak na probe :) zobaczymy co z niego bedzie i jak sobie razem poradzimy on u mnie w akwa a ja z nim :)

0ar0.jpg

do tego calosc i powiedzcie co o tym myslicie

jeszcze troszke i trzeba bedzie na powaznie myslec o jakims nowym wiekszym zbiorniku

fas6.jpg

aact.jpg

pozdrawiam serdecznie i jak zawsze prosze o komentaze i uwagi


Akwarium 81x36x45 112 l Led 120 W Turboflotor 500 Sicco Voyager 4500L/H 20 Kg Zywa skala

Start 09.02.2013

6767_7399.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, ze nie tego oczekujesz, ale zaczne od kilku bledow jakie popelniasz.

Po pierwsze, ladujesz do akwarium co jest w sklepie i co sprzedawca Ci "poleci". Pamietaj, ze sa i tacy ktorzy CI rekina sprzedadza do 50l mowiac, ze bedzie ok, bo Tobie sie podobal.

Mam wrazenie, ze jestes bardzo niecierpliwy.Kupuj z umiarem, ucz sie na bledach, lecz nie tylko swoich, tylko wszystkich co opisuja swoje relacje. Szkoda niektorych zwierzakow. Kupiles hepatusa. Wiem, ze ladny, fajny itd, ale czy zastanawiales sie co z nim bedzie za pare miesiecy ? (jezeli wogole cos bedzie). Jak karmisz korale, bo widze ze masz tubastree? Moze sie otwierac tylko w nocy.

Pierwszy raz zernalem na Twoj watek i jak napisales nikt sie nie odzywa. Tylko Ty wogole nie pytasz. Relacja jest, komentarze piszesz, zdjecia wklejasz... Spoko, ale "po ptokach" to "po ptokach"

Nastepnym razem jak bedziesz chcial kupowac np skrzydlice, to zapytaj chlopakow czy sie nada i poczytaj google i forum, zanim pokazesz nam fotki, ze juz plywa i znika reszta obsady.

Oczywiscie zycze Ci jak najlepiej, ale jeszcze zaczniesz pytac, tylko nie wiem czy beda chcieli wtedy odpowiadac...

pozdrawiam

Marcin


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pora na kolejny update

akwarium 35 dni

a to nie mam bladego pojecia co to moze byc nigdzie na necie nie znalazlem nazwy wiec prosze o identyfikacje

w kazdym razie napewno miekas a zakupilem zeby bylo ladnie kolorowo bede staral sie stworzyc kolorowy baniak cudnie w roznych barwach wyglada

sump do przyszlego wiekszego zbiornika i tu prosze o jakies rady propozycje czy projekty wykonania sumpa a takze rady porady i sugestie dotyczace obecnego zbiornika z co z gory dziekuje

pozdrawiam

pora na kolejny update

dzien 45

tu tez prosze o identyfikacje bo znalazle trzy podobne ukwialy i nie wiem jakiego jestem posiadaczem

parametry wody na dzien dzisiejszy to

NO2 - 0

PH - 8.6

NO3 - 0

NH3/NH4 - 0

KH - 5

i tu nasuwaja mi sie pytania

jakie testy jeszcze powinienem dokupic ??

dlaczego wartosci NO2 NO3 i NH3/NH4 przez 45 dni sie nic nie zmieniaja i ciagle wynosza 0 ?? wydaje mi sie ze przez taki okres czasu powinny cos sie zmieniac

martwi mnie tez niski poziom KH dlaczego tak sie dzieje ?? czy powinienem zaczac podmianki i czy to cos zmieni ?? a moze zakupic i dodawac jakis preparat na podniesienie wartosci KH ?? moze tez powinienem zmienic sol na inna byc moze bardziej bogata ?? obecnie uzywam soli H2 ocean pro

Jak zawsze oczekuje na wszelkie pomysly sugestie i komentarze za ktore z gory dziekuje

pozdrawiam

Z tego co widzę to ciągle o coś pyta, a nikt nie odpowiada:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pora na kolejny update

akwarium 35 dni

a to nie mam bladego pojecia co to moze byc nigdzie na necie nie znalazlem nazwy wiec prosze o identyfikacje

w kazdym razie napewno miekas a zakupilem zeby bylo ladnie kolorowo bede staral sie stworzyc kolorowy baniak cudnie w roznych barwach wyglada

sump do przyszlego wiekszego zbiornika i tu prosze o jakies rady propozycje czy projekty wykonania sumpa a takze rady porady i sugestie dotyczace obecnego zbiornika z co z gory dziekuje

pozdrawiam

pora na kolejny update

dzien 45

tu tez prosze o identyfikacje bo znalazle trzy podobne ukwialy i nie wiem jakiego jestem posiadaczem

parametry wody na dzien dzisiejszy to

NO2 - 0

PH - 8.6

NO3 - 0

NH3/NH4 - 0

KH - 5

i tu nasuwaja mi sie pytania

jakie testy jeszcze powinienem dokupic ??

dlaczego wartosci NO2 NO3 i NH3/NH4 przez 45 dni sie nic nie zmieniaja i ciagle wynosza 0 ?? wydaje mi sie ze przez taki okres czasu powinny cos sie zmieniac

martwi mnie tez niski poziom KH dlaczego tak sie dzieje ?? czy powinienem zaczac podmianki i czy to cos zmieni ?? a moze zakupic i dodawac jakis preparat na podniesienie wartosci KH ?? moze tez powinienem zmienic sol na inna byc moze bardziej bogata ?? obecnie uzywam soli H2 ocean pro

Jak zawsze oczekuje na wszelkie pomysly sugestie i komentarze za ktore z gory dziekuje

pozdrawiam

Z tego co widzę to ciągle o coś pyta, a nikt nie odpowiada:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyta, ale o zwierzeta, ktore juz kupil I trzyma w zbiorniku. Kupuje I nie wie co to jest. Pyta po fakcie, jak zreszta napisalem powyzej...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien 10

wracam z pracy i okazuje sie ze moj sliczny krabik Percnon Gibbesi odszedl :( nie wiedziec czemu

moze jednak bylo za szybko na zycie do akwa ?? ale wkoncu pan w sklepie robil mi testy wody i stwierdzil ze mozna wpuscic sam juz nie wiem :cursin:

przynajmniej slimaki maja sie dobrze

w piatek mialem wpuszczac dwie krewetki moze w takim razie jeszcze z nimi poczekac ??

odpieniacz wciaz wywala brazowy syf szyby wciaz zachodza zielonymi glonami ale slimaki ja jako tako czyszcza reszte doczyszcze sam glony na skale tez slimaki wyjadly

aiptasia ma sie swietnie mialem wypowiedziec jej walke a moja bronia mialy byc wspomniane krewetki jednak w takim wypadku .....

co robic ??

mysle zeby zakupic testy i samemu porobic testy zeby wiedziec na czym stoje jakie testy w tym momencie zakupic ??

moze jakies inne propozycje ?? chetnie wszystko wyslucham bo na starcie juz jedno zejscie to nie fajnie sie zapowiada

Nie chce mi się kolejny raz czytać wątku, więc tylko jeden cytat, ale ciągle są jakieś pytania, więc nie obwiniaj kolegi, jesli nikt nie raczy odpowiedzieć. Radzi sobie sam i niestety uczy się na błędach, jak każdy. "Każdy orze, tak jak może". I tak jest uparty że ciągle dziennik aktualizowany, a prawie wogóle nie ma odp pod kilkoma postami z rzędu:))

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikogo nie obwinia. Mysle tylko , ze pan w sklepie sprzedal by mu aligatora, gdyby mial na stanie. Szczerze mowiac, dopiero dzisiaj zobaczylem ten temat (przypuszczam ze z braku popularnosci). Wiem jeszcze, ze strzeliles OT na cala strone.

Jak dla mnie moderator moze usunac moje posty w tym temacie z uwagi na moja nadpobudliwosc, ktora przeistoczy sie za chwile w poznanska gware

Edit/

Niech autor wybaczy, ale ciezko bedzie cokolwiek doradzac przy tak nadgorliwych...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz:) po prostu zamiast się kłócić lepiej coś konstruktywnie doradzić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ru23.jpg

nie wiem dlaczego nie chce mi polipowac i caly czas zamkniety siedzi :(

Poniżej masz link do starego dziennika Lizarda w któym skrupulatnie opisywał Tube w swoim akwarium.

Z tego co pamiętam to była oczkiew w jego głowie i dokładnie opisywał zachowanie po wprowadzeniu do akwarium, jej aktywność a nawet rozmnarzanie.

http://nano-reef.pl/...moja-nano-rafa/

Koledzy dobrze mówią że się spieszysz, co prawda nie mam akwarium i nigdy jeszcze nie miałem ale jestem w stanie wytknąć błędy które popełniasz na podstawie tylko i wyłącznie wiedzy którą tutaj zdobyłem.

Nie czytaj książek, ani akrtykułów czytaj dzienniki ludzi którzy prowadzą akwaria tam jest najwięcej porad potrzebnych zarówno tobie jak i mnie na początku. ;)

Poza tym jak założe swoje na jesień to zgłaszam się po potomka twojej tuby. ;)

Edytowane przez Nemo7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, ze na poczatku bledy sie zdazaja, ale jak jest zaciecie to troche poswieconego czasu akwarium odwdzieczy.

Pare testow warto miec i przeprowadzac je co tydzien, przed podmianka wody. Gdy wyniki zapiszesz w tabeli to bedziesz mogl obserwowac, w ktorym kierunku akwarium idzie. Warto tez notowac, ile i jakie "ulepszacze" podales. Reakcja zbiornika jest czesto dopiero po miesiacu...

Ps: moim zdaniem, trzecie zdjecie od konca pokazuje nie sps-a, jak pan w sklepie "zapodal", tylko lps-a.

Powodzenia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.