Skocz do zawartości
Kraszan

[*] Dla ofiar katastrofy w Katowicach

Rekomendowane odpowiedzi

[*]


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Polska sie kur .. znowu na honorze unosi chyba. niemieckich ratownikow z psami wyszkolonymi do takich przypadkow ktorzy juz o 22 byli na miejscu odeslali z kwitkiem. za to kaczor i marcinkiewicz oczywiscie byli tam jak najbardziej potrzebni.

btw to nielicho sniegu musialo lezec na tych dachach skoro goprowsy mowili ze przypomina to odgrzebyweanie ofiar lawiny


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]

Spokojnie Wildtom, wszyscy żywi zpstali wyciągnięci. Lekarze medycyny sądowej którzy badają ciała po zbadniu ponad połowy jeszcze nie znaleźli przypadku, w którym ktoś zmarłbym z tego powodu że pomoc przyszła za późno, wszyscy zmarli na skutek odniesionych obrażeń w momencie zawalenia się dachu lub kilkanaście minut po. Na miejscu byli nasi GOPROWCY z psami już o 18 i do 5 rano przeszukiwali miejsce katastrofy. Co jak co, ale akurat do akcji ratunkowej przyczepić się nie sposób bo była perfekcyjna, szczęście w nieszczęściu że stało się to na śląsku gdzie są specjalistyczne ekipy ratownicze niemal przy każdej kopalni.

Co do przyczyn to najpewniej dowiemy się za jakieś 2 miesiące, choć jak patrzy się na zdjęcia to śnieg wydaje się być najbardziej prawdopodobną przyczyną, z tego co piszą leżało go tam 0,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teq :

do akcji ratunkowej przyczepić się nie sposób bo była perfekcyjna

(...)

(...)

(..)

choć jak patrzy się na zdjęcia to śnieg wydaje się być najbardziej prawdopodobną przyczyną, z tego co piszą leżało go tam 0,5m

[*]

@teq,

chyba cos za bardzo ufasz slowom ludzi, ktorzy sami o sobie mowia ze sa perfekcyjni w dzialaniu.

tutaj http://wiadomosci.onet.pl/1250232,12,item.html napisali ze np. prad odlaczono dopiero godzine po wypadku.

Snieg przyczyna tragedii????

A co to? Niespodzianka ze w zime pada snieg???

Przyczyna tragedii jest blad / niedopatrzenie / lekkomyslosc / niedbalstwo ludzi.

Nie mieszkamy w Indonezji, zeby snieg byl zaskoczeniem.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przyczyna byl nie tyle snieg co blad konstrukcyjny. Takie konstrukcje projektowane sa przeciez z uwzglednieniem takich rzeczy jak opad sniegu, przynajmniej powinny byc. Byc moze dach byl wczesniej uszkodzony, jeden z wystawcow opowiadal ze od soboty w niektorych miejscach dach juz przeciekal.

A akcje ratunkowa chwala nawet Niemcy. Im tez sie niedawno temu cos takiego przytrafilo.

Ladnie ktos za to beknie ale zycia tym biednym ludziom nikt nie zwroci... ;)

edit: dopiero przeczytalem o tych "niemieckich mediach" - ktos na Onecie jest chyba nienormalny: caly czas ogladam NTV, oni pokazuja to non-stop i wszyscy fachowcy chwala akcje ratownicza, mowia ze ratownikow mamy jednych z najlepszych na swiecie. ARD i ZDF mowia to samo, Onet chyba szuka sensacji :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr

Chodzi mi tylko o to że akcja była bardzo dobrze koordynowana, pierwszy wóz strażacki po 1 minucie, pierwsza karetka po 4 minutach, po 40 minutach GOPR z psami mimo że jest środek zimy i stacjonują w górach... życzyłbym sobie aby jeśli jeszcze kiedykolwiek do jakiejś tragedii w naszym kraju dojdzie (odpukać) to aby służby działały podobnie.

Jeśli okaże się że śnieg był przyczyną katastrofy to oznacza jedno że właściciel budnków do niej doprowadził bo powinien zdawać sobie sprawę z faktu że wielka hala ma płaski dach i należy go odśnieżać, tym bardziej że zawaliły się dachy w szkole i hucie ostrowiec, o lodowisku w Niemczech nie wspominając. Na dziś najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ciężar śniegu, choć nie wykluczone, że woda z topniejącego lodu dostała się do kostrukcji i przy obniżaniu się temperatury na noc zamarzła i ją rozsadziła, a to już wada konstrukcyjna i wina złej izolacji.

PS.To nasza narodowa cecha, w sytuacji zagrożenia działamy jak sprawnie i zgodnie jak nigdy, a w czasach spokoju ... szkoda gadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Onet chyba szuka sensacji :)

20 min. temu w TV (TVN konkretnie) jedna z osob ktore przezyly katastrofe relacjonowala, ze dwoje drzwi ewakuacyjnych bylo zamkniete.

To samo relacjonowali niemiecy ratownicy.

Onet moze szuka sensacji, a moze nie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze wlasciciel hali nie ponosi tu bezposredniej winy

poprostu jak zawsze zawiodly przepisy, jezeli byl by przymus odsnierzania dachow powyzej danej powierzchni do tragedii by nie doszlo, a jesli nawet to wina byla by jedoznaczna, niestety nie przez kazdego przemawia rozsadek ktory mogl by wiele uratowac...

[*]


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do drzwi to mysle ze jak ci konstrukcja na glowe leci to raczej do drzwi ewakulacyjnych nie dojdziesz i raczej wiele by one nie wniosly, co innego w przypadku pozaru


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]

P.S. A ja miałem z ojcem jechać na tą wystawę, tylko zapomniałem ................


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze Ojciec tez nie pojechal ?

tu sie wypowiadaja niemcy

KLIK

wychodzi na to ze zeczywiscie wyjscia byly pozamykane, chociaz w takiej sytuacji niewiele by dalo gdyby bylo otwarte :).


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, tak naprawdę to mógłbyć każdy z nas... wystarczy żeby tam odbywała się wystawa akwarytyki morskiej...myślę że większość z nas by ją odwiedziła.

W Krakowie dziś były kontrole centrów handlowych, nie stwierdzono zaniedbań przy odśnieżaniu dachów, czyli jednak są także odpowiedzialni ludzie, mimo braków w przepisach.

PS. Zamknęto jeden market w Bytomiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek ja nie wiem jak to bylo z tymi drzwiami, chcialem tylko zdementowac informacje Onetu jakoby niemiecki NTV krytykowal nas za akcje ratownicza, wrecz przeciwnie - nawet nas chwala.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiflu :

(...) zawiodly przepisy, jezeli byl by przymus odsnierzania dachow powyzej danej powierzchni do tragedii by nie doszlo (...)

[*]

Nie wiem na ile to prawda, ale Dorn się dzis wypowiadał i twierdził, że rząd wystosował polecenie do wojewodów aby dopilnowano odśnieżania dachów...tak więc problem chyba leży tu w braku egzekwowania przepisów w tym państwie.

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]

.................................................

Wujek od Mojej Zony byl na tej wystawie i na cale jego szczescie wyjechal z Chorzowa przed 17.00.............


:):p:Satisfied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mi kumpel podeslal info ze dach tej hali byl obliczony na 70 - 80 kilo na metr2. nie wiem le wazy metr szescienny sniegu, podejrzewam ze okolo pol tony, skoro na tym dachu lezalo tego pol metra to mieli tam obciazenie rzedy 250 kg/m2 ? dobrze licze? jeszcze jedno - zastanawia mnie to stwierdzenie organizatora ze dach byl odsniezany - skoro byl, to dlaczego teren hali wyglada teraz jak po zejsciu lawiny? w srodku ten snieg lezal czy jak ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m3136990.jpg

Postawa właściciela jest conajmniej zastanwiająca, ich wypowiedzi deliktanie mówiąc mijają się z prawdą, najpierw, że dach był odśnieżany, potem że drzwi ewakucyjne były otwarte, a okjazuje się zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszne jest to, że w tym kraju musi dojść do tragedii, żeby ktokolwiek się czymś przejął, no chyba że się postraszy karą najlepiej pieniężną, sądem, konsekwencjami, bo tak przecież nikt sam z siebie by nie wlazł na dach i nie odśnieżył. Pamiętacie niedawno zwalił się dach w Niemczech nad basenem z tego samego powodu, to daje do myślenia...

Brak ludzkiej wyobraźni mnie przeraża.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.