Skocz do zawartości
gnom

Upgrade oswietlenia - czy to ma sens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem szczesliwym posiadaczem kostki 35x35x30 co daje 36L. Przy takim litrazu oswietlam go lampka AquaEl Decolight Marine 22W, co daje nam ok 0,6 W/L co jest wynikiem slabym.

Natomiast jestli chodzi o zycie w zbiorniku, to mam miekasy i LPS oraz dwie szczepki SPS.

Sytuacje przedstawia sie tak, ze przy tym oswietleniu korale ladnie sie pompuja (SPS niestety nie wyrabiaja) briareum sie rozrasta, calustrea sie podzielila (stoi na piasku), a teraz z tego co widze dzieli sie ricordea.

Reszta korali rowniez w mniejszym/wiekszym stopniu rosnie.

Nie mam ambicji specjalnie na SPSy, aczkolwiek kazdy mile widziany, natomiast zalezy mi na wzroscie obecnych mieszkancow. Czy jest sens inwestowac w druga lampke, co daloby 44W/36L.

Czy przy takim stanie rzeczy musowo dokladac jeszcze jedna lampke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik masz niski, więc noża na gardle nie ma. Ale druga lampka dała by możliwość pokombinowania z barwą światła. Ewentualnie zrobieniem cyklu dobowego (2 świetlówki-4 - 2 lub 1-2-3-4-3-2-1 :).

Ale, możesz też iść w inną stronę - masz już świetlówki, dołożył bym do tego parę metrów pasków ledowych - np coś różowego/czerwonego i niebieskiego. Wybarwi to ładnie baniak.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem, ale nawet wykonanie samemu takiej lampy LED nie bardzo mi sie oplaca. Estetycznie tez troche tego nie widze. Jedyne rozwiazanie jakie widze to druga lampa AquaEl, ewentualnie dac sobie narazie spokoj i poczekac i postawic cos delikatnie wiekszego i wtedy kupic 55W kompakta BLAU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.