Skocz do zawartości
urban15

Karmienie ukwiałów

Jak często karmicie ukwaiły  

109 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co ile dni karmicie ukwai?y?

    • codziennie
      15
    • co 2-4 dni
      23
    • co 4-7 dni
      17
    • co7-14dni
      22
    • raz na miesi?c
      6
    • nie dokarmiam
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dość dużo ludzi ma w swoich baniakach ukwiały jeden z częstszych i moim zdaniem najładniejszy jest Entacmaea quadricolor i tu moje pytania. Jak często i czym karmicie swoje ukwaiały ja swojemu podaję solę lub krewetki koktailowe raz w tygodniu, ale mam czas karmić częściej i tu pytanie jak często można karmić ukwiały.

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego też karmię raz na tydzień. Strzykawka 50 ml, do środka mrożonka i potem strzelam w niego odłamkowym ;) Zwija się w skarpetę i wszystko grzecznie zjada. Oczywiście to mu nie przeszkadza podróżować po baniaku w poszukiwaniu kolejnego posiłku ale na moje oko to co dostaje spokojnie mu wystarcza.


card500x80.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego karnie raz w tygodniu dużą krewetką koktajlowa i mu to starcza. Quadri jak zaczyna chodzić to znaczy że jest głodny lub jest mu źle w danym miejscu.

Ukwial konski wylapuje z wody mrożonke jak karmie ryby

Szorstnika dokarmiam dwa razy w tygodniu mrożonkami i kawałkami krewetki na zmianę.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojego karnie raz w tygodniu dużą krewetką koktajlowa i mu to starcza. Quadri jak zaczyna chodzić to znaczy że jest głodny lub jest mu źle w danym miejscu.

Ukwial konski wylapuje z wody mrożonke jak karmie ryby

Szorstnika dokarmiam dwa razy w tygodniu mrożonkami i kawałkami krewetki na zmianę.


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego nie dokarmiam bo aż strach mnie oblatuje jaki by był skoro bez dokarmiania urósł u mnie o 3 razy większy niż go zakupiłem


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie szorstnik co sobie złapie z rybiego żarcia to jego ... a możliwości ma sporo


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa ukwiały obecnie. Acitinia equina (koński) i Amnemonia viridis (w którym mieszkają błazny). Staram się dokarmiać je kawałkiem koktajlowej co 2-4dni. Za każdym razem wyłapują coś z wody jak karmię ryby. Myślę ,że odwdzięczą mi się szybkim podziałem ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio Quadricolory karmiłem koło 2009 r i przestałem.

Z tego którego kupiłem w 2007 już kilkanaście poszło do ludzi a obecne 3 szt w wyniku ewolucji tak się zaczepiły że bez totalnej demolmki i wyciągnięcia połowy skały nie da się ich odczepić.

Jak dla mnie to bzdura że ukwiały chodzą bez karmienia, ukwiały chodzą bo im nie odpowiadają parametry i warunki i próbują znaleźć lepsze środowisko. Mięcho to tylko uzupełnienie ich diety, na rafie nie na codzień trafia im się martwa krewetka powiedziałbym że raczej raz na kilka lat. Każda ryba instynktownie unika ukwiała i też nie ma tak że codzinnie w ukwiał wpada ryba.

Zadbajcie o światło, cyrkulację i stabilne parametry wody to nie będa łaziły.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge przypomniec:

nie karmcie ukwialow zbyt duzymi kawalkami (krewetek itp). Lepiej taka krewetke pociac i podac w kawalkach. Duzy pokarm moze nie byc strawiony i zaczac w ukwiale gnic, doprowadzajac do zejscia.

Karmic czesciej niz raz na tydzien nie ma potrzeby. Czesto wystarczy raz w miesiacu...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego ukwiała przestałam karmić jakiś miesiąc temu, wcześniej przesadzałam z dokarmianiem i teraz jest wielkości piłki koszykowej, u mnie nie chce się podzielić. Od roku wlazł na filar zbudowany dla korali i tak tam siedzi na du**e, zmuszając mnie co jakiś czas do odrywania szczepek z filara, bo coraz bardziej go zalewa. Także Panowie nie tylko wędrujące ukwiały denerwują te siedzące też (ustawianie cyrkulacji "na niego" nie pomaga)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego nakarmilem tylko raz jak mi garbiki dwa blazenki zabily quadricolor je zjadl w mgnieniu oka jak mu je pod nos podsunalem od tamtej pory nic nie jadl ale zamierzam mu krewetki mrozone zakupic bo to chyba najwygodniejsze dokarmianie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie średnio raz na 2 tyg kawałkiem surowego kurczaka lub ryby, zależy co jest na obiad :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a frytki do kurczaka też lubi. Ostatnio nakarmiłem swojego qadri dając mu kawałek krewetki koktajlowej i chyba był ciut przy duży koral do wieczora zamienił się w jasną trąbkę a polipy miały wielkość 1 mm szok aż się przestraszyłem. Ale że ten żarłok nie ma tołku to wiedziałem od dawna i dziś już z nim wszystko w porządku, ale wiem że ostrzeżenie Staniego jest słuszne najważniejsze to odpowiednie kawałki dla danego osobnika. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.