Skocz do zawartości
mpc

Deltec 600 MCE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa dni temu zalałem swojego pierwsza solniczke. W erybce kupiłem odpieniacz Deltec 600 MCE w domu okazało się że wlot wody jest ułamany przy samym odpieniaczu. Wysłałem fotke do erybki (czekam co dalej z ich strony) i skleiłem go na szybko żeby mieć czym filtrować zbiornik. Odpieniacz chodzi bardzo dobrze poza tym że pompa jest cholernie głośna... myślałem że z czasem będzie cichła a z tego co słysze to jest coraz głośniej. Myślicie że jak sie dotrze to powinien się uciszyć? Z tego co czytałem to wiele osób mówi że głośniej u nich słychać zasysane powietrze niż tą pompkę.

P.S Może przy uszkodzeniu tej rurki dolotu wody pompa się lekko przesunęła...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz jest bardzo glosny. Taka konstrukcja. Sprawdz, czy pompa jest dobrze docisnieta do dna odpieniacze (stoi na gumowych plozach) przez specjalnie do tego przeznaczona przegrode


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda ze jest bardzo glosny, moj jest cichutki , duzo cichszy niz turboflotor 1000 blue

zrob sobie tlumik powietrza, ja zrobilem z duzej strzykawki i dwoch dlugopisow :) , pozatym pompa moze byc zapowietrzona - zatkaj kilka razy calkiem doplyw powietrza zeby pompa przemielila sama wode - tak pisze w instrukcji http://db.tt/sXyhAW2G

ktos juz dawal na tym forum rysunek jak wykonac - o taki

tlumik.jpg

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje go odpowietrzyc, ale tu ne chodzi o dzwiek zasysanego powietrza tylko o brzeczenie pompy... Jak na konstrukcje za 1100 zloty to jakas porazka... Kawal pleksi i pompka :/


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz zle zlozony , moj nie wibruje i nie halasuje - rozbierz go na czesci pierwsze i zloz ponownie - masz model z biala czy z czarna pompa?


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety odpieniacze te są głośnie ponieważ pompa wibrując obija się o ścianki odpieniacza, jest tam przestrzeń około 0,5mm z każdej strony.

Musisz załatwić sobie kawałek gumy (pas o czerokości pompy) i owinąć nim pomę - ten typ tak ma i już, za to pieni doskonale.

pozdrawiam


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje go odpowietrzyc, ale tu ne chodzi o dzwiek zasysanego powietrza tylko o brzeczenie pompy... Jak na konstrukcje za 1100 zloty to jakas porazka... Kawal pleksi i pompka :/

czesc, moj tez jest cichy, slychac tylko przelewajaca sie wode. Vortech mp10 jest duzo glosnijszy od MCE600. Mozesz jeszcze dokupic dampening kit.

http://www.theaquariumsolution.com/how-fit-dampening-kit-mc500-and-mce600-models

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biala pompa ma fabrycznie zamontowane to cudo wiec chyba dlatego jest cichsza


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam biala pompe. Jak go moge rozmontowac na czesci pierwsze? Wydaje mi sie ze wiekszosc czesci jest poklejona...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki rozmontowany, pokleje go na tasme i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zamontowałem z dwóch stron kawałki gumy na pompie jest dużo lepiej, wiecie gdzie mogę dostać tłumik na wlot powietrza?

P.S czy przedłużenie wężyka od zasysania powietrza spowoduje że będzie pobierane mniej powietrza?

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlumik mozesz zrobic sam - tak jak pokazalem ci w schemacie, mozesz tez kupic np. u skiby jak nie szkoda ci 50pln http://www.reefspot.pl/sklep/product.php?id_product=546 ktory jest wykonany tak samo


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jeżeli przedłużenie wloty nie ma wpływu na pobór powietrza (a wydaje mi się że nie ma) to mi to wystarczy....


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Używam takowego odpieniacza od prawie roku i jest bardzo cichy, a kupiłem używany. Moim zdaniem to naprawde udana konstrukcja i niezła alternatywa dla zbiornika bez sumpa. Sprawdz czy pompa nie dotyka scianek bo jesli tak to będzie buczeć, raz tak miałem i po wyjęciu pompy i zamontowaniu jej tak żeby nie dotykała ścianek buczenie ucichło. Poza tym jesli to nówka to tak jak pisali poprzednicy musisz go odpowietrzyć i dać mu kilka dni na "ogarnięcie się" :)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz duzo lepiej wkleilem gumy na scianki pompy i dodalem tlumik.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.