Skocz do zawartości
Tylib

ukwiał problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam pytanko dotyczące ukwiała quadri.. Trzy tygodnie temu kupiłem ukwiała, w pierwszej nocy zachciało mu się wycieczek i oczywiście wszedł w pompkę cyrkulacyjną.. całe szczęście że zaraz usłyszałem że coś jest nie tak i udało mi się uratować ukwiał i resztę życia:) ale.. ukwiał wydaje mi się że dziwie się zachowuje, bowiem w dzień w ogóle się nie otwierał, za to w nocy był na potęgę napompowany.. a dwa dni temu wszedł między skały gdzie prawie w ogóle nie ma światła i tam sobie siedzi.. Czy przyczyną może być poranienie przez pompę i z tego powodu unika światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, leczy rany. Jak się zabliźni to wyjdzie na wędrówkę znajdzie miejsce i po kłopocie (piszę na swoim przykładzie) Jak stanie i odnajdzie miejsce proponuję mu podać coś do jedzenia, co by mu się na wędrówki nie zebrało


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:) a ile czasu może dochodzić do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwial zyje i chodzi sobie caly czas w kacie akwarium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum trzy dni jeśli miał małe uszkodzenia, jak się będzie pompował cały to daj mu jeść (choć nie zawsze od razu go będzie przyjmował)


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompowac sie pompuje, tylko siedzi w kacie gdzie go prawie wcale nie widac.. I mysle czy w ogole on stamtad wyjdzie

Edytowane przez Tylib (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie daj mu czas. To są zwierzątka z charakterem :)

Dla przykładu podam swój. Jakiś czas temu wpuściłem Quadri. Po niedługim czasie też pompa itd.. Potem się schował w skałę. Nie widziałem go ok. miesiąca. Po miesiącu wylazł ze skały po drugiej stronie. I teraz błazny go zagospodarowały.

Jedyna rada - cierpliwość.

Fakt, że jak już wylazł, to podałem mu krewetki rozmrożone. Wszamał wszystko. I do teraz siedzi w tym samym miejscu.

Myślę, że do kilku dni sam zacznie łazić znowu. Nie dotykałbym go oprócz ewentualnego ponownego ratunku oczywiście.

Jeśli pompa jest z boku, za nisko, radzę podnieść wyżej, bo się powtórzy historia na bank...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesiącu siedzenia w ciemnościach mój ukwaił od wczoraj pokazuje się w dzień:) Na noc chowa się z powrotem do swojej dziury.. A przede wszystkim nawet nie widać gdzie oberwał pompą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mocno zgłodniał i chce żeby go tata dokarmił.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.