Skocz do zawartości
mpc

[200L] Pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mi się tak wydaje jako ze wszystko co stosowałem myśląc że to okrzemki nie działa :|


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz coś do kopania w piasku?

wydaje mi się ze albo cyrkulacja jest za słaba albo źle ustawiona?

ogranicz karmienie nie karm korali a tylko kostka co drogi dzień ( może karmisz za dużo co do tej obsady i się gdzieś resztki odkładają )

odpieniacz wydaje misie ze masz ok sam chciałem taki ale uznałem ze kupie do razu docelowy

tez miałem problem z dino


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zacznę mniej karmić, chociaż nie wydaje mi się żebym karmił dużo, co do cyrkulacji to wydaje mi się ze mam martwa strefę za skala w lewym rogu ale nie wiem za bardzo jak to ogarnąć przy dwóch cyrkulatorach żeby tego uniknąć. Chyba że prawy cyrkulator ustawie wzdłuż szyby żeby wiał za skały...

P.S Cyrkulacje mam od początku ustawioną tak samo, co do kopiących to mam rozgwiazdę (chociaż dawno jej nie widziałem) i kilka ślimaków które żyją w piachu.


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana serwera musiał bym wszystko jeszczeraz powrzucać :/


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 200 do czyszczenia dna mam dwie rozgwiazdy piaskowe, 6 nassariusów i babkę phalaena. Zbyt silny ruch przy dnie tez dobrze nie wpływa na kondycje akwarium. W środkowej części toni musisz mieć ruch lub wyżej tak aby prąd wody porywał lekkie frakcje z dna. Zaobserwuj po karmieniu jak pływa pył w wodzie gdzie się przemieszcza.ja dodatkowo mam ustawiona jedna pompę zupełnie inaczej, która pracuje tylko w nocy, a te z dnia są wyłączone. Zmienny prąd pozwoli na lepsze czyszczenie.

Możesz spróbować wprowadzić glon wyższy do akwarium to będzie biegał pożywkę tym niższego rzędu a pózniej go poprostu wyjmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacząłem lać od tygodnia Ultra Algea X i pomaga, dino jest dużo mniej, poza tym w zbiorniku nic się nie zmieniło NO3 dalej wysokie, wczoraj znalazłem martwą krewetkę w zbiorniku nie wiem dlaczego padła mam ją praktycznie od początku była już dość wypasiona... zauważyłem tez ze jeżowiec stracił kilka kolców i wygląda ogólnie dość dziwnie jakby część kolców miał położoną, reszta obsady ma się dobrze. Zbieg okoliczności czy powinienem się martwic? :/


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomysleć o wysłaniu części obsady na wakacje do innych zaprzyjaźnionych baniakow aby nie być świadkiem powolnej agonii zanim nie wyprostujesz parametrów. Jak padają zwierzaki to już musi być coś ostro nie tak. Zrób dokładne testy wszystkich parametrów. W tym no2 nh4 oraz no3, pH, KH, sio2, po4 czy masz wachania zasolenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety nie bardzo mam do kogo, czyli rozumiem ze ta krewetka to nie przypadek? Teraz zauważyłem po Euphyli ze jakby na niektórych główkach widać szkielet, wydaje mi się że wcześniej tak nie było. Co do wahań zasolenia to mogą być lekkie bo nie uzupełniałem dolewki od 2 dni i właśnie to robię ale takie pomyłki się zdarzały już wcześniej i nigdy to nie miało wpływu widocznego na zbiornik...

P.S Lać dalej ten Ultra Agea X ?

Teraz sprawdziłem zasolenie i nie wiem jakim cudem wyszło 1022 :o Nie wiem skąd takie niskie, 2 tygodnie temu odpieniacz mi wywalił "trochę" (na oko 10L) wody na podłogę ale zrobiłem od razu podmianę żeby wyrównać zasolenie i jedyna opcja jaką widzę to że źle spojrzałem na salimetr. Teraz jak uruchomię dolewkę to jeszcze spadnie... więc moje pytanie co robić? Bo nie mogę nagle podnieść do 1025 z powrotem, może dolewkę rozrobię z solą i będę stopniowo tak podnosić?

POMOCY!

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzupełnić ubytek wody świeżym roztworem solanki. Jak ci wywaliło pianę to razem z sola a nie czysta wodę. 1022 na salimetrze to jakieś 1024 na refraktometrze wiec nie ma tragedii ale spadek widać być odczuwalny. Jak Euphylia się cofa to znaczy ze masz niedobry, jakie parametry makro?

Na temat dozowania chemii nic ci nie powiem bo to dla mnie drastyczne środki. Odsysanie grubszych dino przy podmianie i z powierzchni piasku, ja bym zapodał do akwarium glon spaghetti na miesiąc żeby sciągał nadwyżki pożywki dla glonów. Pózniej łatwo go usuniesz. Jakbyś miał sump to wtedy trzymał byś go w sumpie.

Nastaw się na długa bitwę a nie na szybkie wyprostowanie parametrów bo tak rozjedzie ci się całkiem.

Pomiary rób raz na tydzień żeby było widać co schodzi a co wzrasta. Tak nie wiadomo od czego zacząć.

Zobacz tu:

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/39506-Czy-to-na-pewno-jest-dino???

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algea X podawaj tak jak pisze producent i ostatnią dawkę daj tak że zalejesz ja jak już jest czysto tzn. dziś widzisz że jest już czysty piach to podaj jeszcze jedną - oczywiście odsysanie też było wskazane. Po Algea X część obsady potrafi paść - nie znoszą go wężowidła, kraby, rozgwiazdy. A co do zasolenia to zamiast wody RO z dolewki dolewaj ręcznie mocną solankę - rozrób sobie w szklance 0,5 mocny roztwór i jego dolewaj do sumpa ręcznie aż do momentu oczekiwanego - nie lałbym solanki do dolewki bo za moment nie będzie Ci to potrzebne a przyjedzie Ci czyścić/płukać zbiornik dolewki aby móc wlać już czyste RO


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za pomoc, co do Euphyli to może tak wygląda przez brak zapalonego światła, teraz jak już się światło pali to wygląda 100% ok, będę robił pomiary tak jak mówicie i spróbuje powoli podnieść to zasolenie. Co do Algea X to będę dalej podawać bo Dino jest mniej ale jeszcze jest widoczne na piasku. Sumpa niestety nie posiadam i bardzo żałuje...

Wydaje mi się że mój Deltec 600 MCE coś słabo pieni, płukałem ostatnio cały odpieniacz myślałem że to pomoże ale dalej ciężko, powietrze mam puszczone do niego na maxa, kubek najniżej jak się da a mało co wypluwa...


Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wydaje mi się że mój Deltec 600 MCE coś słabo pieni, płukałem ostatnio cały odpieniacz myślałem że to pomoże ale dalej ciężko, powietrze mam puszczone do niego na maxa, kubek najniżej jak się da a mało co wypluwa...

to efekt Algea X... pamiętaj tylko że maks 7 dawek co 2 dni Algea X i jak dasz trochę większa dawkę to nic się nie stanie :)

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dawek? w instrukcji pisze ze do 21 dni. Ja jak na razie dałem 4 (po 10ml).

Jedyne po czym widać ze coś jest nie halo przy zapalonym świetle do ukwiał który sie bardzo słabo zaczął pompować i jest w połowie zwinięty....

Edytowane przez mpc (wyświetl historię edycji)

Akwarium (start: 16.01.2013): 100x40x50(wys.); Oświetlenie: 4x39W; Filtracja: Deltec MCE 600, 30kg lr; Ogrzewanie: Eheim Jager 200W; Cyrkulacja: Tunze 6045, Tunze 6025. - DZIENNIK

6505_6691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.