Skocz do zawartości
lester001uk

Coś na piasku

Rekomendowane odpowiedzi

Jest od tego dział plagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... tak tylko sobie gdybam ale czy nie mylisz ozonatora z jonizatorem powietrza albo jakimś innym nawilżaczem :) ???

tak dobrze gdybasz tak sie pomylilem :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto pyta nie błądzi :):):)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta ten błądzi z innymi :turned:

Jestem ciekaw jak długoterminowe obserwacje wyglądają u tych którzy stosowali? Podzielicie się wrażeniami jak system zareagował?


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorowo :rolleyes:

Zero plag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglby ktoś udzielić informacji czy stosując 5 ml na 100 l wody utlenionej skracać oświetlenie, wyłączyć całkowicie czy ograniczyć ? jeśli tak to ile ?


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda dosyć ciekawa aż się prosi by ją wypróbować tylko obawiam się czy nie będzie w późniejszym czasie jakichś komplikacji po użyciu wody utlenionej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...

Moje akwarium zaatakowało bordowe coś o wystających bordowych nitkach i wyglądających jak wylany plastik na skale i piachu. Oprócz tego miałam brazowy nalot na piachu i skałach który niczym nie przypominał w/w zjawiska w innych miejscach.

Zaglądnęłam do tego tematu i pomyślałam , ze co nie zabije to wzmocni.

Zaciemniłam akwarium na 72 h i codziennie lałam okolo 6-7 ml na 100 l wody utlenionej. Karmienie w pierwszy dzien zero, drugi polowa kosteczki i trzeci kosteczka. Efekt po trzech dniach : na piasku "to coś" zlazło, na skałach również, a glon z którym walcze i porasta skały zrobił się taki jakby słabł - OBY !!!

Obserwacja odpieniacza, może jakby troszkę go ruszyło, ale bez większej rewelacji. Korale bez zmian, ryby delikatne zdziwko.

No wlasciwie też bym wyglądała inaczej po trzech dniach zamknięcia w piwnicy.

To by było tyle, aktualnie swiecę tylko niebieskim i planuje po 3-4 godziny dziennie, co by pozbyć się zielonego gówna pod tytułem GLON.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.