Skocz do zawartości
TMK

dziwne zachowanie samicy A. ocellaris

Rekomendowane odpowiedzi

Parkę błazenków mam dwa lata. Od kilku miesięcy zaczeły się wycierać. Ostatnio tarło miało być już tydzień temu, ale samica jakoś się dziwnie zachowuje. Kilka cm od ich ustalonego miejsca do tarła rosną sobie czerwone duże grzybowieńce. Potrafi tam wpłynąć i się wyleguje. Wygląda jakby leżała bezwładnie, czasem usiłuje delikatnie mordką podnieść grzybka. Oddycha normalnie, żadnych zmian chorobowych, po wypłoszeniu pływa normalnie. Może trochę słabo je, ale w czasie tarła ma bardzo zmienny apetyt. Błazenek samiec zostaje sam, nie interesuje go grzybowieniec.

Wydaje mi się że samica ma "chcicę" na ukwiała, ale tak nagle? Jak zachowują się błazenki w ukwiale? czy wygląda jakby spały w dzień?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, baby tak mają, nie zrozumiesz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to prostu z mostu... Mam jej kupićtego ukwiała? Wspólnotata jajników :) zrezygnuje z butów...

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazny nieruchomo w ukwiale siedzą głównie śpiąc w nocy, a w dzień przeciskają się w nim, kręcą, odganiają intruzów itp. Zresztą zerknij na filmy na youtubie, obraz wart tysiąc słów. Moje błazny w dzień w ukwiale nie śpią.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy blazenkowej coś jest, czy tylko chce ukwiała. W końcu grzybowieniec to nie ukwiał, ale zachowuje się dziwnie.

Dzięki za konkretną odpowiedź


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po adopcji korala (sarco, briareum czy ełfilki) błazny zachowują się w nim tak samo jak w ukwiale, nie wylegują się w nich statycznie. Nie spotkałem się z takim zachowaniem, jak Twojego błazna. Może potrzebuje więcej odpoczynku?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja od pewnego czasu robi tak samo. Zaczęło się od tego jak wpuściłem centropygę. Zaczęła mi drażnić błazny. Nie jest to jakaś tam walka a la pokolce. Po prostu je wk...wia, pływając wkoło nich. Samczyk jakoś to znosi, ale samica się nie daje i często tak śmigają z centropygą po baniaku, że nie nadążam za nimi wzrokiem. Od czasu tych zamieszek samiczka nieraz kładzie się na sarco nawet w dzień i leży nieruchomo, zwłaszcza jak ten się wywinie w kielich. Myślę że po prostu odpoczywa i fizycznie i psychicznie od centropygi. Z tym że nie trwa to jakoś długo, kilkanaście minut i już.

TMK - jak nie masz nic z długimi polipami, co błazny zaadoptowały jako ukwiała, to może faktycznie kup im go, bo natura dała znać o sobie.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.