Skocz do zawartości
inmar

Inmara gwarancja i zepsuty aparat

Rekomendowane odpowiedzi

wnioski to wyjmować bedzie mozna jak Marek odbierze aparat z serwisu. Sluchy mnie doszly, ze ma piekne korale, które porosły jak główki sałaty więc spokojnie z ocenami. Pozdros

Mariusz,mam problem z gwarancją na aparat bo Nikon daje 12 miesięcy,mam dokupione ubezpieczenie na 5 lat,ale poinformowali mnie,że ono obowiązuje od 24-tego miesiąca,te brakujące 12 miesięcy wisi w powietrzu i jest coś takiego jak niezgodność towaru z umową za co odpowiada sklep,ale dostałem odmowę na piśmie z Mediaexspert.Może ktoś wie czy jest szansa na naprawę gwarancyjną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to nikon daje gwarancje na 24 m-cy ,wiem bo mam i kilka dni temu dzwoniłem do nich w sprawie naprawy gwarancyjnej .100% 24 miesięcy gwarancji.Najlepiej dzwon do nikona a nie do sklepu.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w UE, gdzie obowiązuje 24miesięczna gwarancja. W Polsce rozbite jest to na 2 transze. 2 lata od ukrytych wad fabrycznych i 12 miesięcy faktycznej gwarancji. Sprawa uznaniowa. No ale jeśli masz wykupione ubezpieczenie to z tego tytułu ubezpieczeniowy system powinien pokryc koszty naprawy Twojego aparatu.

Pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak polska to dziki kraj...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie działa po 2 latach,czyli jak by po okresie 2-letniej gwarancji.Odnośnie właśnie tych wad to napisali,że ona nie była ukryta tylko się ujawniła teraz co nie obejmuje właśnie tego ta gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz iść do biura ochrony konsumenta i próbować działać, ale to w zaleznosci od szczescia. A jaki masz problem - hot piksele czyli czerwone kropki? Czy mechanika?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zepsuł sie obiektyw (silniczek AF), a aparat jest ok. Po roku się zepsuł. No i tu jest interpretacja taka. Musiałbyś wziąć rzeczoznawce by udowodnić inaczej. Wiec lepiej kupic nowy obiektyw, a stary naprawić za rok. Tak to wygląda żebyś sie nie bujał bez aparatu miesiacami. Mozesz tez na wlasny koszt to naprawic w serwisie. A jaki to obiektyw? Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - brałeś aparat na firmę ?

Jeśli tak to prawdopodobnie jest tak jak w canonie - gwarancja 12 miesięcy i gitara,, za resztę odpowiada sprzedający sklep z tytułu tz. chyba rękojmi.

Przeszedłem batalię z znanym sklepem internetowym fotozakupy.pl - notabene z mojej miejscowości - właśnie o gwarancje.

Przegrałem, 12 miesięcy i spadaj - sklep twierdził, że ja uszkodziłem i koniec - pisze pismo żeby mi napisali na jakiej podstawie twierdzą że to ja - echo - po prostu tak twierdzą ;-)

Dałem spokój i nerwów i czasu brak.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w UE, gdzie obowiązuje 24miesięczna gwarancja. W Polsce rozbite jest to na 2 transze. 2 lata od ukrytych wad fabrycznych i 12 miesięcy faktycznej gwarancji. Sprawa uznaniowa. No ale jeśli masz wykupione ubezpieczenie to z tego tytułu ubezpieczeniowy system powinien pokryc koszty naprawy Twojego aparatu.

Pozdrawiam

Mariusz

W Polsce nie obowiązuje 24-miesięczna gwarancja, a jej świadczenie, warunki i czas działania wynikają tylko z widzimisię producenta. Za to obowiązuje dwuletni okres, w którym można reklamować towar na niezgodność z umową (coś jak niegdysiejsza rękojmia). Z tego co orientował się znajomy walczący z padniętym sprzętem RTV, do 6 m-cy wina za niezgodność przypisywana jest producentowi, po tym okresie trzeba ją samemu udowodnić za pośrednictwem rzeczoznawcy - ale za to już głowy nie dam.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałem. Wydany przez sprzedawcę towar przyjęty przez kupującego uznawany jest jako w pełni sprawny, pozbawiony wad ukrytych - jesli jest inaczej to 24miesiące. W innym przypadku jest 12 miesięcy. Za każdym razem trzeba wczytać się w warunki umowy, co ona rzecze i na jakie warunki się godzimy. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, poza tym, że nie jest to dla zwykłego konsumenta oczywiste (niezależnie od branży).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie masz racji, znowu mylisz gwarancję z niezgodnością towaru z umową. To nie to samo. Zobacz choćby tutaj.

Gwarancja – podobnie jak niezgodność towaru z umową – umożliwia konsumentowi dochodzenie roszczeń w przypadku, gdy nabyta rzecz okazała się wadliwa. Jest ona jednak dobrowolna – przedsiębiorca może udzielić gwarancji, ale nie musi.

Potwierdza się również moja inf. o 6 miesiącach:

przy ujawnieniu niezgodności z umową w terminie do 6 miesięcy od daty zakupu domniemywa się, że niezgodność ta (np. wada) istniała w chwili sprzedaży towaru,
Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę na chłopski rozum i cobyśmy tu w terminologii nie określili Inmarowi nie pomożemy (co do treści w internecie i zamieszczanych interpretacji wykładani przepisów znajdziesz masę sprzeczności wśród "specjalistów". Artykuł nie będzie argumentem w sądzie :) ). Marek jest w patowej sytuacji. Albo weźmie za gruba kase rzeczoznawce, ale odpuści. Prawda?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji moim zdaniem tak.

Rozróżnienie gwarancji i niezgodności jest istotne, bo reklamowanie wg nich odbywa się na różnych zasadach. Przy niezgodności zostawiamy sprzęt u sprzedawcy i ma obowiązek go przyjąć, a w gwarancji producent może sobie zażyczyć, żeby np. lodówkę zawieźć do Pcimia Dolnego, zawiniętą w różowy papierek. I co najważniejsze gwarancja jest dobrowolna, a już któryś raz na forum czytam, że musi być 24-miesięczna. Nie musi, może jej w ogóle nie być.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek przyjął warunki umowy nabywając produkt. Resztę sobie dopisz. Myślę, że nie pomożemy Markowi kontynuując sprawy jego aparatu. Ja wysiadam. Daj Marek znać jak się potoczyły sprawy. I dawaj nowe fory :) Napędziłeś wielki temat, a teraz sie z fotami ociągasz :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, napisałeś trochę informacji mijając się z prawdą, więc chyba warto je wyjaśnić. Tobie jako sprzedawcy również powinno zależeć na tym, by znać różnicę w tak podstawowych sprawach, zgodzisz się chyba za mną (piszę to bez złośliwości).

Tak naprawdę reklamacja na niezgodność mimo 24 miesięcy nie daje bardzo dużo, bo po 6 miesiącach jej egzekwowanie jest problematyczne. No i jak Marek ma dać nowe foty, skoro rozmawiamy o naprawie jego aparatu? ;) Ale ta dziura w dokupionej gwarancji to rzeczywiście jaja, trzeba czekać aż sprzęt się zestarzeje, żeby go zareklamować - jak u Barei :)

Coby nie było totalnego offu - pisał ktoś wcześniej, że światło nie ma wpływu na widoczność pływających paprochów. Wpływ ma ogromny, pod T5 woda u mnie jest całkiem spoko, ale przy świetle ledowej latarki w nocy wg paprochów mogę spokojnie cyrkulację ustawić. Taki urok LEDów...

Marku, czy przy wyłączonym oświetleniu pyłki są bardzo widoczne (sprawdzając przy dziennym świetle)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, poszedłem spać o 7, a o 10tej Pablo123 mnie obudził telefonem. Chciałem pomóc Markowi w oparciu o niemałą w mym mniemaniu wiedzę jaką posiadam. Kluczowe jest to co napisałeś - "egzekwowanie jest problematyczne". Jako sprzedawca staram o to by takie sprawy nie były problematyczne dla moich klientów. Jeśli chcesz tutaj wyłożyć wszystko zgodnie z terminologią proszę bardzo. Powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to co napisałem + artykuł z linku spokojnie wystarczą :welcome:

(acz w Twoim "powodzenia" wyczuwam złośliwość-czym sobie zasłużyłem? :whistle:)

nie ma Kamilu złośliwości, tylko nie chcę ciągnąć tego tematu. Chciałem doradzić jako kolega i tyle. Pozdro. luft

Edytowane przez luft (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.