Skocz do zawartości
Ralfik

regulator temperatury RT-2

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie !! czy da sie go przerobic na taki zeby sie wlaczal przy np.25c i w jaki sposob??? trzeba dzialac zima zeby latem nie bylo zaskoczenia z temperatura hehe!!999-regulator.jpg999-regulator2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawniej chyba było o tym na forum........ trzeba przelutować jakieś 2 kabelki.

PS: gdzie i za ile kupiłeś ten termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam go ze slodkowodnego ja wiem ze to juz bylo przerabiane ale nie bylo mi to potrzebne wiec teraz szukam !! jak ktos moze to prosze o wytlumaczenie tej kwesti lub podac jakis link do tego:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co niema zadnego elektryka na forum?????? :Dozingoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem ale tak na szybko to ja bym w styczniku zamienił "nóżki" - nie wiem czy to zadziała i jak to wytłumaczyc ale może rys pomoże

333-stycznik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde i tak z tego nic nie pojmuje :con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zwyklym regulatorze gdy ustawisz temperature na np. 25 stopni przekaznik jest zalaczony i podaje napiecie na grzalke tak dlugo az nie osiagnie zadanej temperatury gdy ja uzyska przekaznik rozlaczy napiecie i przejdzie w stan czuwania dlatego musisz zamienic styki przekaznika tak jak pokazal @barty wtedy do 25 stopni nie zostanie przeslane napiecie mimo ze stycznik bedzie zalaczony gdy osiagnie rozewrze styk i poda napiecie na chlodzenie

nie wiem czy jest taka mozliwosc na tym przekazniku ale podejrzewam ze tak

chyba bedzie z tego co widze na plytce przerwac jeden z drukow i przelutowac kabel

mam chyba gdzies taki stary wiec jesli go znajde to zobacze jak to dokladnie zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat potrzebuje schematu budowy Regulatora RT-2 tego co steruje grzałka bo ojciec che koniecznie a w necie nigdzie tego nie mogę znaleźć pisać jak macie.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki patrzecie co znalazłem jak wpisałem w opcji szukaj na forum "jak odwrócić termoregulator"

http://nano-reef.pl/topic/40851-jak-odwrocic-termoregulator-rt-2/page__p__389929__hl__%2Bjak+%2Bodwr%F3ci%E6__fromsearch__1#entry389929

niesamowite ;)

Pozdrawiam

Piotr

PS. a jak w googlach wpisałem to samo to patrzcie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic573411.html


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat potrzebuje schematu budowy Regulatora RT-2 tego co steruje grzałka bo ojciec che koniecznie a w necie nigdzie tego nie mogę znaleźć pisać jak macie.

Chcesz naprawiać czy zrobić samodzielnie? Jeśli to drugie to odradzam, u mnie ten regulator brzęczał i dość szybko wysiadał(załatwiłem 2 sztuki. Znajomy elektronik stwierdził że to prostacka konstrukcja. :thumbdown:


Keep an open mind, but not so open that your brain falls out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz naprawiać czy zrobić samodzielnie? Jeśli to drugie to odradzam, u mnie ten regulator brzęczał i dość szybko wysiadał(załatwiłem 2 sztuki. Znajomy elektronik stwierdził że to prostacka konstrukcja. :thumbdown:

Brzęczenie zależy gdzie jest czujnik temperatury

Jak miałem w akwa to strasznie brzęczał jak włożyłem do kaskady to sie płynnie chodzi nic nie brzęczy


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.