Skocz do zawartości
Swirlej2

.

Rekomendowane odpowiedzi

Co? "swojego"? Pierwowzorem by? rewelacyjny ameryka?ski E.T.S.S. ale o tym ju? zapomnia?e? wspomnie? ;-) Rura dolotowa mo?e by? za kr?tka zeby dobrze pian? ubi?... Widzia?em te skimmerki w akcji - rewelacja - moim zdaniem to najlepsze odpieniacze jakie kiedykolwiek stworzono - Deltec'i to dziecinne zabawki przy ETSSach.

http://www.aquadirect.com/store/catalog/Protein_Skimmers_AE_Technologies_ETSS_External_Skimmers_page_1_c_212.html


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirleju - no przecież wszyscy wiemy, ze Twoje są najładniejsze... :)))

Do srodka bioballe, tak? Wytlumacz mi jeszcze prosze do czego jest ten zaworek na rurze dolotowej?

Ech... gdybym mieszkal w USA... tam to wszystko za bezcen chodzi: http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7740858559


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[off topic]

Przy okazji przetrz?sn?lem z ciekawo?ci ebaya pod katem skimmerk?w. Kilka "ciekawych" konstrukcji na jakie natrafi?em:

Kolejny chi?ski gniot za ok. 70 pln ktory juz niedlugo ktos pewnie zacznie sci?ga? do Polski:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7741718981

Do?? obiecuj?co wygl?daj?cy skimmerek za nieca?e 300pln, szkoda tylko ze pompa pewnie na 110V 60Hz:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7741357038

Chi?czycy wida? ostro wzi?li si? do roboty:

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7741871897 za ok. 120zl

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7741872929 za ok. 100zl

Obiecuj?co wygl?daj?cy DownDraft'cik za ok. 570pln

http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=7741865348


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2 - rury masz z PVC czy z pleksy ??

[OT] Może ktoś się orientuje gdzie (najlepiej w W-wie) kupić rury przezroczyste ale z PVC (PCV/PCW - różnie to nazywają ale w każdym razie chodzi o coś innego niż pleksa/akryl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi swirleju dlaczego dysze umieszczasz w rurze???Czy bez rury bedzie dzialac nie bedzie pryskac jakos z niej woda???

Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2 - to się podpytam przy okazji - czemu "tylko plexa" ??

Z tego co się zorientowałem pleksa i akryl są stosunkowo kruchymi materiałami :-( za to PVC jest o wiele wytrzymalsze przynajmniej jeśli chodzi o kwestie uderzenia.

Dodatkowo ponoć w PVC zdecydowanie prościej jest wiercić/wycinać otwory właśnie ze względu na mniejszą podatność na pękanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podpytam - skoro PVC jest najmocniejsze to czy nie stosujesz go bo:

- pleksa jest wystarczająca jeśli chodzi o wytrzymałość i nie jest mocno uciążliwa w obróbce ?

- PVC brzydko wygląda ?

- PVC jest trudniej osiągalne niż pleksa ?

- przyzwyczaiłeś się do PVC i nie chcesz tego zmieniać ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze zapytam: Czym, według Ciebie, Swirlej, różni się plexi od acrylu? Do tej pory myślałem, że to to samo tworzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli...

Jak je rozpoznajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - widać różnicę - PVC jeśli chodzi o wygląd mocno odstaje od pleksy :-)

To już ostatnie pytanie :-) dla początkującego w DIY co byś zaproponował jako materiał prostszy w obróbce i dający większe szanse na powodzenie - pleksa czy PVC?

Bo jeśli chodzi o wygląd to faktycznie pleksa wygrywa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirlej niedawno pisał, że już nigdy nic z plexi nie zrobi. Widzę radykalną zmianę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zatrzymam przy plexi - akryl. @Swirlej, nie szukaj żadnch artykułów, napisz jak Ty to widzisz. Czym różni się akryl od plexi? I nie chcę nikomu nic udowadniać, po prostu pytam z ciekawości. Co kraj to obyczaj, może u Ciebie tak się rozdziela te materiały. Ja mam pewną teorię na ten temat ale chcę najpierw przeczytać Twoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swirleju - czekam na filmiki - szczegolnie jak to ciąć, jak w tym wiercić i jak kleić. Przekaż nam swoją wiedzę - niech te geny nie zaginą - zostaw coś dla potomnych ! :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, jakim klejem kleić plexę z PCV?


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grubosc plexy ta na filmiku???

Kiedys probowalem wyzynarka z ostrzem jakims specialnym do ciecia tworzyw sztucznych uciac plexe 4 mm ale popekala dlatego zdziwilem sie ze to tak gladko poleciales jakie to ostrze widlowe masz???


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2 - pytanie o te kółka bo mi to nie daje spokoju :-)

Widziałem gdzieś Twoją "prezentację" jak wykorzystać wiertarkę do ładnej obróbki kółek ale nie mogę tego teraz odgrzebać a mam trzy pytanka:

1. czy pierwotne kółko wycinasz właśnie tą wycinarką z powyższego filmiku ?? jeśli tak to czy nie masz później problemu z wywierceniem idealnie w środku otworu żeby przymocować kółko do wiertarki w celu dalszej obróbki ? (2-3mm różnicy i to co wyciąłeś będzie strasznie "biło" na wiertarce)

2. jak sobie radzisz jeśli w kółku ma nie być w środku dziury ?? (np. jakiś dekielek na samej górze/dole urządzenia).

3. w jaki sposób wycinasz takie duuuuże dziury w środku kółek ?? (jak np. w DownDrafcie przy łączeniu różnych rozmiarów rur - wyciąłeś fajne kółka których średnica wewnętrzna jest raptem 2-3 cm mniejsza od zewnętrznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Swirlej2 - kiedyś jak miałem warunki lokalowe to bardzo dużo lubiłem majsterkować (fakt, że nie chodziło o akwa tylko tak po prostu - rzeźba dla rzeźby na potrzeby maloletniego dzieciaka więc nic ambitnego).

Teraz człowiek się trochę zestarzał, niestety nie mam już dostępu do wielu gadżetów typu właśnie porządny stół gdzie jak coś się nawet przytnie czy przypali to nikt głowy nie urwie i jakoś tak odeszły takie rzeczy w niepamięć.

Ale im więcej patrzę na Twoje projekty tym bardziej zaczynam się nakręcać na samodzielne dłubanie :-)

Wielkie dzięki za opis cięcia plexi - z tymi kółkami to tak przypuszczałem ale wolałem się upewnić :-)

pozdrawiam,

rpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm tak go testujesz i testujesz a nie chcesz go przetestować w mojej szawce pod moim akwarium mysle że się zmieści!


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemasz co myslec bo i tak niebedzie pasowac do reszty sprzetu co zrobiles :)wiec wiesz gdzie go wyslac hehehe:D a tak wogule to jeszcze niejest to musisz zrobic jeszcze jeden ale teraz czarny :wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres znasz:D??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek powiedz no mi jaka masz tam pompe do tego odpieniacza??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.