Skocz do zawartości
golob1210

144l Słonego hobby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w końcu dorwałem aparat, więc mogę przedstawić swoje wypociny.

Niekoniecznie estetycznem nie powalające; ciasne ale własne :thumbup:

Zbiorniczek ruszył po przeniesieniu ze starej 60 jakieś 5 m-cy temu :)

Brakującą wodę otrzymalem w jednym ze sklepów za co wielkie dzięki załodze, która bardzo pomogła w przeprowadzce :smiling:

Przechodząc do rzeczy:

Filtracja:

Opiera się na regularnych poodmiankach 15% co tydzień, kaskada z adsorberem fosforanów i węglem oraz watą, niestety musiałem odłączyć mini sump z powodów technicznych, ale napewno za niedługo znów go uruchomię.

Oświetlenie

2x Blau actinic

1x Blue

1x Sylvania Aquastar

Cyrkulacja:

1x JVP-101 - 3000 l/h

1x Aqua Syncro Wavemaker HWM2000 - 600l/h

Grzałka/termostat

Termostat zewnętrzny RT-2

Grzałka 80w

Obsada:

Ryby:

2 x Amphiprion ocellaris

1 x Acreichthys tomentosus

1 x Synchiropus splendidus (w najbliższym czasie dojdzie samiczka)

.. x Columbella mercatoria

.. x Diodora

+ wężowidła i wieloszczety

Koralowce:

Rhodactis

Xenia

Sarcophyton

Anthelia

Capnella

Euphyllia

Pseudopterogorgia

Do tego około 15 kg LR i 4 kg Żwiru koralowego

Niestety 3 tygodnie temu dołożyłem 2kg gruzu koralowego, i glony wyrosły jak dżungla, w szalonym tempie porastając tylne i boczne szyby, a caulerpa z jednej małej kępki rozrosła się na cały zbiornik. Powoli z tym walczę ze względu na mandaryna nie chcę prowadzić drastycznych zmian w paramertach wody. Do tego doszły małe problemy z cyjano ale to "małe piwo" w porównaniu do glonisk.

gallery_13432_2348_20602.jpg

gallery_13432_2348_51250.jpg

gallery_13432_2348_212825.jpg

gallery_13432_2348_143422.jpg

gallery_13432_2348_326562.jpg


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.....

nie obraź się,ale wiesz co...

wizualnie : twoje akwarium przypomina mi taki zaniedbany ogródek :)

może weź wystartuj jeszcze raz..poukładaj tą skałe tak by nie wyglądała jak gruz wysypany z wywrotki :) może posklejaj ją w jakąś fajną wysepke,jesli nie masz kasy na klej..to poproś - w dziale targowisko ktoś na pewno odsprzeda za grosze :) i ułóż to jeszcze raz :)

wyczyść szyby :) boczne przynajmniej

wywal w diabły tą kaskade,jeśli robisz serio podmianki co tydzień to w zupełności takie działanie wystarczy..

pozdrawiam :)

ps.masz tam fajne korale więc pole do popisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw kaskade ale wyciągnij aerometr. W poruszanej wodzie nie odczytasz pomiaru. Bezsens trzymać go w zbiorniku.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... cóż mogę napisać. Rozmiar Baniaka jest fajny :) Ale to nie wystarczy, ta skała rzeczywiście aż płacze, aż prosi się żeby ją posklejać czy sensownie poukładać, widzę tam dużo małych kawałków, dobrze by było jak byś je wsypał do kaskady, oczywiście te najmniejsze a te większe przynajmniej poukładał, jeśli nie masz żadnego np. kraba który lubi rozrabiać i przestawiać skałki bo jeśli tak to bez klejenia się nie obejdzie. Wywal z kaskady węgiel bo po pewnym czasie (bardzo krótkim) traci on swoje właściwości i potrafi nieźle namieszać. Wata filtracyjna fajna bo ładnie czyści wodę z "opyłków" ale ja swoją wymieniam co 3 dni, przy dłuższym czasie miałem duże skoki NO3.

Ale swoje uwagi opieram tylko i wyłącznie na swoim doświadczeniu, wiadomo że w większym zbiorniku jak Twój wszystko będzie się odbywało inaczej. :)

Po za tym rzeczywiście jak koleżanka wyżej napisała koraliki bardzo fajne :) A mandaryn piękny :) Oby im dobrze było.

Pozdrawiam Serdecznie

Edytowane przez Camillo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaskada musi zostać gdyż na tafli wody zbierał się "syfek" a ona świetnie się z nim rozprawia.

Po kilku dniach glonów już mniej, jak tylko dorwę aparat to pokażę zdjęcia...

Kawałki skały właśnie są po to nie poklejone bo nie ma takiej potrzeby i nie przeszkadza mi to a nawet pomaga jeśli musiał bym ją wyciągnąć w nagłym przypadku

Jak się okazało nie tylko gruz okazał się problemem wzrastających glonów ale również prąd przepływający przez wodę gdyż kilka dni nie moczyłem rąk w zbiorniku nie zauważyłem tego. Stateczniki robiły zwarcie i po wilgotnej pokrywie do baniaka trafiało okolo ~20V przez tydzień

@Kośmid, on tam jest od temperatury akurat tak trafiło, że termometr nie pokazywał mi dokładnej temperatury więc tymczasowo zastąpił go aerometr

Co do mandaryna, on jedyny najbardziej "cieszy się" z tych glono-problemów bo kiełże przestały czaić się po kątach co mu akurat odpowiada - cały dzień gania za nimi w te i we te:)

Oczywiście miło usłyszeć słowa krytyki bo i takowa się przydaje

Zdjęcie słabe bo z telefonu:

20130211006k.jpg

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Skała leży tak jak ją poukładałeś. Jak Tobie pasuje to dobrze, w końcu to Twoje akwa :smiling:

Ja czyszczę tylko przednią szybę, bo do niej mam tylko dostęp. Reszta jest porośnięta glonami wapiennymi (prawie cała). troczę wyjada jeżowiec. Mi to pasuje.

20130211006k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dorwałem aparat więc można było zrobić kilka zdjęć.. na wstępie zaznaczam, że robione podczas karmienia dlatego woda jest lekko mętna..

Zmiany

Zmieniłem JVP-101 na JVP-200 2 x 2500l

dołożyłem 1x Korallen -Zucht Fiji Purple

Doszło kilka stworzeń takich jak:

2 x Lysmata amboinensis

Briareum

Protopalythoa

Sarcophyton crassicaule

Sarcophyton sp. 01

Pavona cactus

Nie obeszło się też bez problemów, walczyłem z cyjano więc chemiclean poszedł w ruch...

Poukładałem inaczej skałę bo zaczęła mnie denerwować..

Odkryłem też wadę akwa wtawionego w szafkę... Na tyle zrobiły mi się zacieki i nie umię tam dojść ręką aby je wytrzeć więc czekam aż znajdzie się ktoś o nie duyżych dłoniach :)

Na zdjęciach widać niedoczyszczoną przednią szybę... Specjalnie omijam te miejsca przy czyszczeniu gdyż Columbella złożyła tam jajka, a na dole przyrosła xenia i nie chcę jej "ciachnąć" przy czyszczeniu

p1040818b.jpg

p1040821.jpg

p1040803g.jpg

p1040809dq.jpg

p1040822b.jpg

p1040825h.jpg

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała zmiana:

oświetlenie:

2x24W Blau Actinic

2x24W K-Z Fiji Purple

1x24W Aqua Medic ReefBlue

1x24W AquaEl 10.000K

Obsada:

+1x Krewetka czyszcząca

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się czy ta Twoja woda jakoś mało klarowna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wtedy akurat byłem po podmiance + reefbooster a że akurat dorwałem aparat to włączyłem światło i cykłem kilka fot

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

O, znalazłam korale od cioci Deborki:)

Dawaj zdjęcie z klarowną wodą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, xenia od cioci Deborki rośnie jak żadna inna ;p

jak tylko zwalcze dino wrzucę nowe foty


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.