Skocz do zawartości
TMK

quadricolor a podmiana wody

Rekomendowane odpowiedzi

Ukwiała mam 10 dni, ładnie się pompował, co prawda jak śpi to wygląda jak zdechlak,ale było ok

Wczoraj kupiłam nową sól zrobiłam podmianę. 15 litrów na 400w akwa.

Po 15 minitach ukwiał się zwinął jakby złapał żarcie. Policzyłam rybki- wszystkie są. Po godzinie wyglądał jak spiący, a teraz 3 godziny jest maksymalnie skurczony to jakś n-ta część ukwiału. Wnętrzości póki co nie widać,

Sól mieszałam 15 minut,jak w przepisie, zasolenie i temperatura ok. O co chodzi??

Niech mnie ktoś pocieszy że bedzie dobrze... bo kiepsko to widzę

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać, czekać......i iczekać. Nic mu nie jest, się rozwinie :)


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale AŻ tak?

bo rozłożony ma powierzchnię kartki A4 i jest olbrzymi

post-6574-0-34333500-1360170152_thumb.jpg

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo jest taki schowany? Na razie wygląda na mocno zestresowanego, ale nic ponadto. Nie wywala żadnych glutów, nie rozpuszcza się, powinno być ok.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schowany jest już 2 godziny!


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dwie godziny :) W sumie niewiele możesz zrobić, po takiej reakcji przy tak niewielkiej podmianie musiałabyś zrobić następną duuuużą podmianę na solance z poprzedniej soli, żeby rozcieńczyć ew. dodane składnik drażniący ukwiała. Co pewnie zaszkodziłoby jeszcze bardziej. Nie stresuj się niepotrzebnie, wystarczy, że już ukwiał to robi. Najprawdopodobniej nic mu nie będzie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest mu trochę lepiej. Imnie też :blushing: Mocno sflaczał, ale widać, że polipy się trochę ruszją zginają itp. Przez chwilę był zupełnie zmknięty i wystawało mu tylko kilka końcówek polipów wielkości 1/4 zapałki. Wyglądał jak rozlany glut.

No to nie spędzę nocy pilnując ukwiała. Oczywiście kupując przeczytałam wszystko do dostępne , i oczywiście pisało że znacznie zmienia objetość, że się krczy, że wchodzi pod skałki i niby wiem tylko... tak z własnego punktu widzenia wygląda to inaczej. Jakoś tak bardziej dramatycznie, bo to mój pierwszy ukwiał :wallbash:

Dzięki wszystkim za uspokojenie.

Strzelę sobie piwko, żeby nie wstawać w nocy do ukwiała :)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mu Tamara nie będzie moje się kurczą jak wlewam mikroelementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ukwiały naprawdę potrafią zaskakiwać zmianami w swoim wyglądzie i "objętości" póki co nie wygląda jakoś strasznie jakby miał zejść, po prostu się zwinął. Wiem, że łatwo mówić, a bo sama wstaję po kilka razy w nocy do moich "bliźniaków" i sprawdzam czy wszystko ok :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowity zwierzak


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym, aby po podmianie zszedł jakikolwiek ukwiał. Pewnie się obraził i tyle, przejdzie mu. Jeśli wszystko inne zachowuje sie bez zmian, to chyba nie ma na razie co panikowac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.