Skocz do zawartości
pablo75

Moje 275l + sump 100l + wavebox - Moja pierwsza przygoda z rafą :)

Rekomendowane odpowiedzi

WM-2 na waveboxa sie nie nadaje kolego bo ma czas pracy na sterowniku 2s do 5 min,a tu potrzebny jest kontroler co mozna ustawic czas ponizej 1 sek z dokladnoscia do 0,01s.

Także zanim się coś kupi to trzeba popytac kolegów na forum,a nie kupiłes szmelc i myslisz że bedzie ci wodą bujać.

Czas mozna ustawic od 0,2 sekundy a nie tak jak piszesz od 2 sekund (zanim go kupiłem dokładnie sie popytałem o to u sprzedawcy) i nie jest to szmelc , mysle ze niejedną TUNZE zawstydzi .... to tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fish-street.com/boyu_wm-2_wave_maker?language_code=no

Jest napisane jak wól 2-s do 5min,więc skąd wiąłes te 0,2s?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fish-stre...anguage_code=no

Jest napisane jak wól 2-s do 5min,więc skąd wiąłes te 0,2s?

(skoro wiesz lepiej to żyj w swej nieswiadomości)

P.

ps. a swoje wywody na ten temat dawaj na pw a nie zaśmiecasz mi temat !

Tylko spokój nas uratuje Peniek w dobrej wierze Ci to napisał - nie musisz naskakiwać na każdego kto się z Tobą nie zgadza

Ja tez mu w dobrej wierze napisałem zeby nie wierzył we wszystko co jest napisane , ja mam to urzadzenie i wiem jak to na zywo działa a on tylko je zna z opisu ...

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampiony zrobione , musze jeszcze podłączyć do automatów i bedzie git . Jedna fota jest z zapalonymi trzema naswietlaczami . Znalazłem pare testów które kiedys do słodkowodnego stosowałem.

Dzis hydraulika , przycinanie i klejenie.

Pozdro.

PABLO

post-17397-0-33030200-1364300981_thumb.jpg

post-17397-0-00207900-1364301025_thumb.jpg

post-17397-0-62239300-1364301033_thumb.jpg

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł obawiam się, że sprzedawca wprowadził Cię w błąd z tymi pompkami Boyu WM-2 - to nie są pompy na prąd stały! Wprawdzie są na niskie napięcia ale cały czas zmienne!

Miałem ten zestaw a ponieważ nie dało się go ustawić poniżej 1,5 sek oddałem następnego dnia (swoją drogą fajne pompy tylko nie mogą działać jako generator fali)

Miałem też zestaw na 220V z 4 pompami i sterownikiem (po ok 1,5 roku szlak trafił sterownik)

Pompki za to naprawdę solidnie wykonane i dają radę (no może dwa minusy za wielkość i pobór prądu - biorą ok 40W na sztukę!) Ja osobiście dokupiłem do nich magnesy z HK bo u nas oryginalne są niedostępne!

p.s.

i nie wzrószaj się tak bo generalnie ludziska chcą Ci pomóc a nie zganić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hajka, napisz coś więcej o tej lampie, co tam powkładałeś, słabe zdjęcie ale nie wygląda mi to na HQI tylko jakieś Ledy, jaka temperatura barwowa?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naświetlacze led COB 7000K swiecą naprawde dobrze , dojda t5 blue + i actinika i bedzie morsko :)

zuzywaja 30W a swieca jak 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiem nie zmierzysz ze swieca jak 100 ale wazne ze jestes zadowolony, 7kK to chyba troche malo na glowne swiatlo, mozliwe ze glonom bardzo bedzie sie podobało. Nie ma co zle prorokowac, trzymam kciuki!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powodzenia :)

http://www.fish-stre...anguage_code=no

Jest napisane jak wól 2-s do 5min,więc skąd wiąłes te 0,2s?

Paweł obawiam się, że sprzedawca wprowadził Cię w błąd z tymi pompkami Boyu WM-2 - to nie są pompy na prąd stały! Wprawdzie są na niskie napięcia ale cały czas zmienne!

Miałem ten zestaw a ponieważ nie dało się go ustawić poniżej 1,5 sek oddałem następnego dnia (swoją drogą fajne pompy tylko nie mogą działać jako generator fali)

Miałem też zestaw na 220V z 4 pompami i sterownikiem (po ok 1,5 roku szlak trafił sterownik)

Pompki za to naprawdę solidnie wykonane i dają radę (no może dwa minusy za wielkość i pobór prądu - biorą ok 40W na sztukę!) Ja osobiście dokupiłem do nich magnesy z HK bo u nas oryginalne są niedostępne!

p.s.

i nie wzrószaj się tak bo generalnie ludziska chcą Ci pomóc a nie zganić!

Wczoraj zalałem akwa narazie słodka wodą i sprawdziłem działanie tego WM-2 i zwracam wam honor , urzadzenie działa z czestotliwoscia minimalna co 2 sekundy a nie jak jest napisane w instrukcji 0.2sek - wiec do fali sie nie nada (dzis rozmawiałem ze sprzedawcą i bez problemu moge oddac ją i tak zrobie )

pozdrawiam

PABLO

post-17397-0-87901800-1364469826_thumb.jpg

post-17397-0-10120000-1364469835_thumb.jpg

post-17397-0-12824000-1364469843_thumb.jpg

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda rodi sie leje :) skała wstepnie ułożona ... powoli do przodu :) wymysliłem automatyczne podnoszenie pokrywy :) ponieważ nie chce mi sie z tym siłować , mozna bedzie zatrzymac w kazdej pozycji ...

Pozdrawiam

PABLO

post-17397-0-03669100-1365603347_thumb.jpg

post-17397-0-66094800-1365603359_thumb.jpg

post-17397-0-41485300-1365603372_thumb.jpg

post-17397-0-90581000-1365603391_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zasolone (aktualne zasolenie 1.025) :) dzis bede sypał żywy piasek i poczekam z 2 tygodnie niech to sobie dojrzeje :) ostatnia fota juz po wykloarowaniu sie wody po soleniu

post-17397-0-67952600-1366015194_thumb.jpg

post-17397-0-18352100-1366015208_thumb.jpg

post-17397-0-35527300-1366015274_thumb.jpg

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super, z tym czekaniem to chyba taki mit, zobacz RS4, ja tak samo po tygodniu od zasolenia wrzucilem jakies zycie w minimalnej ilości przynajmniej szybciej maszyna biologiczna rusza jak dostanie kupe do rozkładu, no i jest na co patrzeć a po to mamy przeciez te akwaria, weź od Piotrka na mazurskiej błazny one są niezniszczalne ;)

uprzedzajac atak oldschoolowcow:

do niczego nie zmuszam, jest to moje zdanie ktore moze być lub nawet jest błędem w sztuce, jednak na swoim przykladzie nie zauwazylem niczego gorszego od tego co widac u ludzi kiszących 2 miechy skałe co wpuszczaja zycie i plagi od nowa. 2 miesiace temu zalałem akwa a dzisiaj przycinałem miękasy, co by się nie rozplęgły zbytnio do tego są przyrosty na SPS, glony wapienne, a zielone praktycznie na wyginięciu.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade :) wlasnie w niedziele czyli tydzien od zasolenia i wrzucenia zywego piachu chce wypróbować jakiegoś blazna jak plywa :) w sobote sprawdze tylko parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca uważnie czytaliście temat RS4 - wyraźnie napisał że to jest przekładka z reefmaxa a nie świeży baniak

A wpuszczanie ryb do zbiornika tydzień po zasoleniu to jest masakra. Nie gniewajcie się Panowie ale naprawdę poczytajcie trochę forum zanim kolejny raz będziecie się raczyć takimi radami.

Dojrzewanie zbiornika to nie mit a wpuszczanie ryb szczególnie w jego pierwszym etapie to znęcanie się nad stworzeniami i to nie jest żadna oldschool ani newschool tylko fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Witam nie jestem ekspertem od morszczyzny dopiero się uczę ale czytając wypowiedź Coltrane normalnie się załamałam sory ale jak masz tak doradzać to lepiej tego nie rób.

Chciałabym was widzieć tych wszystkich co wpuszczają ryby do nowego nie dojrzałego zbiornika w mieszkaniu w stanie surowym spanie na betonie, jedzenie w kuchni na podłodze, a wypróżnianie na dworzu z powodu braku toalety

Sorki za mój wpis ale dla mnie to żenada

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez jeszcze kup sobie kota I zrzuc z 10ego pietra, przeciez zawsze spada na 4 lapy, to nic mu sie nie stanie. Tak jak I Twojemu blaznowi. To tylko ryba co nie? Wysypie go, moze nie padnie, a jak padnie to znaczy, ze jeszcze akwa nie gotowe. Zreszta nie sa takie drogie, to kupi sie nowego.Kup sobie od razu hepatusa, czy nie warto bo za drogi na pierwszego umarlaka?

Sory, ale Twoja "pierwsza przygoda z rafa" jest tak slaba jezeli chodzi o podejscie do tematu, ze zycze powodzenia w dalszym postepowaniu.

Ps. Mam nadzieje, ze nie bedzie nigdzie ryb w sprzedazy, to poprostu nie kupisz.

We wtorek zobyczymy sie w Twoim nowym temacie w kategorii "szpital"

Ale zaraz pewnie cos madrego napiszesz, bo po temacie z wm2 stwierdzam, ze I tak wiesz najlepiej.

Mozecie to skasowac, ale ja poprostu musialem sie odezwac...

Juz mi lepiej ;)

Pzdr


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/3 wody w całym obiegu jest z istniejącego zbiornika , cały piach z rok działającego zbiornika, jezeli parametry wody bedą ok to nie rozumiem dlaczego nie wpuszczać choc jednej rybki ... sprzedawca dokładnie tak samo mówił zeby sie nie bać (rybke mozna bez problemu) ... oczywiscie o koralach to moge zapomnieć na razie ale rybka dlaczego nie...

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak fajny wykonanie bardzo ładne co do wpuszczania życia to chyba mam szczęście, że jestem bardziej cierpliwy niż ty powodzenia


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablo75 pare wiader wody, brudny piach I sucha skala to przepis na wpuszczanie ryb po tygodniu?

Szkoda moich oczu na czytanie tego...

Pozdrawiam I zycze powodzenia.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Ja nie mowie ze masz brac przyklad ze mnie ale moja pierwsza rybka byla babka piaskowa zostala wpuszczona po 2 miesiacach od zalania akwa a wszystko bylo konsultowane z doswiadczonym morszczakiem na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja konsultowałem to z doswiadczonym akwarysta ktory dokladnie tak nie raz robil i nie ma roznicy czy bedzie pierwszy blazenek czy hepatus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.