Skocz do zawartości
adam_s

Test trzech rodzajów skały do akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Cyjano pojawia się przy 0 no3 ?

Wysłano z ST26i z użyciem Tapatalk

Cyjano zjadło NO3 i testy nic nie pokazały, a cyjano było wtedy bajeczne:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że eksperyment Adama tak jak pisze Przemek miał za zadanie próbę wyjaśnienia zjawisk w jego Grunwaldzie.

Mam nadzieję że mu to pomogło i przedstawi swoje podsumowanie.

Swoimi wynikami podzielił się z nami. Są tam rzeczy do przemyśleń anie podpowiedź co robić.

Zresztą podpowiedzi też są, jakie parametry należy kontrolować na świeżo założonym akwarium.

Myślę że najlepszymi poligonami badawczymi są nasze zbiorniki.

Podzielenie się doświadczeniami co, jak, kiedy, dlaczego będzie wymagało bedzie trochę cywilnej odwagi.

To nie demonstracja akwarium z tej najlepszej strony z fotkami macro i innymi pierdami, tylko pokazanie tej ciemnej strony z różnymi umówmy się plagami.

Niech napiszą ludzie z doświadczeniem. Tacy co zakładali akwarium na skale z frachtu, żywej odgazowanej czy wreszcie suchej.Ale nie wczoraj tylko przynajmniej kilkanaście miesięcy temu.

Niech opiszą co się działo, kiedy i z jakiej przyczyny. Czym wygrali.

Poszperajcie w swoich dziennikach fotorelacjach, zapiskach i co tam jeszcze macie.

Może Ich,Wasze opisy znajdą jakieś porównanie w tabelkach z eksperymentu Adama i będzie łatwiej zrozumieć niektóre złe zjawiska i być może do innych nie dopuścić..

Nie udowadniajcie że coś jest lepsze czy gorsze. Nie o to chyba autorowi wątku chodziło.

I oczywiście każdy zbiornik jest inny.

No i troszkę żartem: pokaż cwaniaku co masz w baniaku ;)

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec ja napisze pierwszy dlaczego od początku czekałem na ten test. Założyłem akwarium ponad rok temu. Miałem dwa rodzaje skały zakupione z odstępach tygodnia. Jedna z frachtu a druga odgazowana, używana w zbiorniku NP. Ze skala z frachtu nie miałem żadnych problemów. Natomiast na skale odgazowanej miałem piekielnie wielkie glony przez dokładnie rok. Dokładnie po roku sie ich pozbyłem ale co dziwne nie do końca, jeden kawałek z tej skały do dzis jest tak szczelnie obrosniety glonami zielonymi, ze nie widać ani odrobine skały. Nigdy zaden test nie wykrył w moim akwarium PO4, natomiast NO3 mam zawsze na zero, jedynie po około 2 miesiącach po założeniu akwa NO3 skoczylo na dwa tygodnie na wartość 50 po czym zlecialo na 0 i tak juz zostało. Od 7 miesięcy mam w zbiorniku SPSy, nigdy zaden nie zdechł przez parametry itp, usmiercilem przez rok tylko jedna acropore po zmianie swiatla, za mocno ustawilem i sie spalila, moja wina. Na dzis mam kilka gatunków acropor i innych SPS, łącznie ze 20 rożnych i wszystkie maja piękne jasne kolory. Wiec jakie wnioski?

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota!! dzięki wielkie, bo w końcu znalazłem osdowiedzi na kilka pytań:)

A jak to jest z tą suchą skałą , co w niej "wciąga" mg i ca skoro w niej nie ma życia?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota!! dzięki wielkie, bo w końcu znalazłem osdowiedzi na kilka pytań :)

A jak to jest z tą suchą skałą , co w niej "wciąga" mg i ca skoro w niej nie ma życia?

@Jaczal startował na suchej i potwierdza spadek Ca i Mg po starcie. A kto udowodni, że w suchej nie ma życia? Dla większości życie kojarzy się z tym co widzi gołym okiem, a to nie wszystko :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, faktycznie ale idąc tropem życie to nie tylko to co widzimy, czy bakterie mogą doprowadzić do takiego spadku?


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, faktycznie ale idąc tropem życie to nie tylko to co widzimy, czy bakterie mogą doprowadzić do takiego spadku?

Nie wiem, ale coś jest na rzeczy. Mądrzejszych trzeba za ozora pociągnąć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Świetny eksperyment, wszyscy zachwyceni, dużo wniosłeś na forum :czapki z głów:) , ale zastanawia mnie jedno, dlaczego Adam to dalej klubowicz a nie szlachta morska :bang head ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Adam to dalej klubowicz a nie szlachta morska :bang head ?

szlachcicem się jest od urodzenia albo z nadania królewskiego .

czy jest tu jakiś KRÓL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szlachcicem się jest od urodzenia albo z nadania królewskiego .

czy jest tu jakiś KRÓL ?

Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć a na pewno czytałeś Starą Baśń, to odpowiem Ci jest.

To ja.

Nazwisko możesz sobie dośpiewać. :ninja:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny eksperyment, wszyscy zachwyceni, dużo wniosłeś na forum :czapki z głów:) , ale zastanawia mnie jedno, dlaczego Adam to dalej klubowicz a nie szlachta morska :bang head ?

Pozdrawiam

Milo gdy kobieta prawi takie słowa. Co do tytułu, to szlachectwo zobowiązuje a tytuł klubowicza niczego mi nie ujmuje - to co robię, to moja pasja i cieszę się, że dzięki forum i mojemu zapałowi się rozwija, a i inni z tego również jakieś kożyści mają.

szlachcicem się jest od urodzenia albo z nadania królewskiego .

czy jest tu jakiś KRÓL ?

Jest i to nie byle jaki tylko Polski.

Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć a na pewno czytałeś Starą Baśń, to odpowiem Ci jest.

To ja.

Nazwisko możesz sobie dośpiewać. :ninja:

Chciałbym to usłyszeć w wykonaniu Kazika: "Piosenka o Królu Popielu" :animier:

PS. Dzięki temu, że jestem klubowiczem to jestem w większości :thumbsup: , stanowimy masę krytyczną na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bez znaczenia czy Adam jest z szlachty czy jest klubowiczem jedno jest pewne Adam to na pewno zakręcony hobbista i oby takich było więcej

ps.wnioskuje do szlachty morskiej aby ufundować jakąś symboliczną nagrodę dla tak pozytywnie zakręconych klubowiczów bo bardzo dużo wnoszą w akwarystykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.