Skocz do zawartości
dodoMALBORK

ReefMax by Laik

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałka spokojnie mieści się w ostatniej komorze trzeba tylko odciąć wtyczkę i przeciągnąć przewód przez podłużny otwór który się tam znajduje a następnie założyć nową wtyczkę. I problem rozwiązany :thumbup:

...że wtrące nic nie trzeba odcinać spokojnie można to zrobić bez sposobu inwazyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie miernik TDS i co się okazało, że po filtrze RO+DI mam pomiar 027 z kranu mam 380.

Czy to możliwe może coś źle robię, najpierw nalałem wody do szklanki potem włożyłem miernik TDS.

Woda z takim pomiarem może mi w czymś przeszkodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo membrana ci przepuszcza albo Di nie jest wypelnione do konca. Po Di musisz miec 000 inaczej problem zokrzemkami i innymi syfami. Albo trzeba skalibrowac miernik. Jak masz gdzie sprobuj go przetestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałe poukładaj tak żeby można było swobodnie czyścić szyby, bo z tego co widać na załączonym zdjęciu to skały nawet dotykają szyb.


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo membrana ci przepuszcza albo Di nie jest wypelnione do konca. Po Di musisz miec 000 inaczej problem zokrzemkami i innymi syfami. Albo trzeba skalibrowac miernik. Jak masz gdzie sprobuj go przetestowac.

Sevcio dzięki za pomoc, miałeś racje z tym filtrem DI u mnie leżał na płasko i nie był zalany do pełna. Kiedy postawiłem go pionowo, wynik na TDS pokazał 005.

A co do skały to już jest poprawiona i teraz wszędzie można dojść aby wyczyścić szyby.

Syf z dna również zebrany.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Bakterie lane codziennie na razie spokój.

Nie wiem tylko co zrobić z Chemi Pure Elite.

Piasek wsypie za kilka dni.

post-17320-0-80407800-1361902753_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie lane codziennie ? bekterie leje się raz na tydzień z tego co mi wiadomo przynajmniej ja tak robie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualizacja

Bakterie lane codziennie na razie spokój.

Nie wiem tylko co zrobić z Chemi Pure Elite.

Piasek wsypie za kilka dni.

Ja wlasnie wywalilem dzis chemipure elite z akwarium,po 3 miesiacach uzytkowania.

Bakterie lane codziennie ? bekterie leje się raz na tydzień z tego co mi wiadomo przynajmniej ja tak robie

Zalezy jakie bakterie leje :p.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja mówi aby przez pierwsze dwa tygodnie lać po dwie krople codziennie.

Potem dwie krople raz w tygodniu.

A co do chemipure elite to wychodzi na to, ze niepotrzebnie został zakupiony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do chemipure elite to wychodzi na to, ze niepotrzebnie został zakupiony ?

Tego nie twierdzę,dużo ludzi tego używa.Ja gdy go płukałem przed włożeniem do akwarium byłem zaskoczony ilością pyłu węglowego jaki oddawał do wody (wczoraj rozprułem woreczek i przekonałem się,że oprócz żywicy jest tam kupa węgla),a skoro zawiera węgiel,to po jakimś czasie zacznie oddawać do wody,to co przyjął.

Drugi raz już tego chyba nie kupię,mam jeszcze spory zapas purigenu,ale też spróbuję go odstawić.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień za mną, wczoraj wsypałem piasek. Świece 5h dziennie oraz leje bakterie, na razie w akwarium spokój.

Moje pytanie do was jest takie, czy należy teraz coś w akwarium zrobić. Bo jak na razie nic nie zostało zmodyfikowane, jest oryginalnie ?

Kolejnym krokiem jaki mam zamiar zrobić, to wykonać testy wody.Kiedy powinienem je zrobić ?

post-17320-0-95522200-1362158416_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy po upływie tygodnia od wystartowania zbiornika powinienem podmienić 10% wody na świeżą ?

Jeśli nie to po jakim czasie dojrzewania powinienem to zrobić ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeszcze przed plagami, moim zdaniem podmianki nie mają sensu, tydzień to krótko, wiele jeszcze przed tobą, rób tak jak dotychczas, uzupełniaj odparowaną wodę, poczekaj jeszcze z miesiąc, potem testy i dopiero pierwsza podmianka.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zna ktoś jakiś dobry patent na poprawę filtracji w reefmax, bo z moich obserwacji wynika, że duża część syfu ze skał nie jest odławiana przez trzecią komorę z patykami i osadza się na dnie zbiornika bądź tworzy zawiesinę na tafli wody ?

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wata pod płytką zraszającą w pierwszym koszyku od góry doskonale wyłapuje zanieczyszczenia. U mnie mija 6 dzień od zalania Reefmaxa i wymieniłem watę była koloru żółto - brązowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień 3

Widać że akwarium dojrzewa pojawiły się glony i brązowy nalot na skale, jest i pierwsze życie.

Wczoraj zakupiłem testy na NO3, NO4, PO4, pH, NH4, KH, jutro powinny do mnie dotrzeć.

Kilka aktualnych zdjęć

Pozdrawiam

dodo

post-17320-0-69079200-1363287343_thumb.jpg

post-17320-0-11208100-1363287363_thumb.jpg

post-17320-0-54308700-1363287770_thumb.jpg

post-17320-0-59891800-1363287904_thumb.jpg

post-17320-0-82958200-1363288238_thumb.jpg

Edytowane przez dodoMALBORK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Takie pytanie mam: Czy to normalne, że ze skały wydobywają się małe pęcherzyki powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dojrzewaniu raczej normalne.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki baszurek

Kolejna sprawa w piasku pojawiły mi się wolne przestrzenie jakby coś tam kopało tunele, ale nie zauważyłem aby coś tam żyło.

Wygląda to tak jak na zdjęciu

post-17320-0-83419600-1363538025_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc i radę.

Mianowicie z dnia na dzień przybywa mi w akwarium brązowego nalotu na skałach jak i na piasku. Pojęcia zielonego nie mam co to jest i czy to naturalne podczas dojrzewania akwarium. Może to jakaś plaga, która należy zwalczać? A może już czas na jakąś ekipę sprzątającą? Sam nie wiem co robić czekać aż samo pójdzie tylko nie wiem czy to się stanie, a może zacząć samemu z tym walczyć tylko co to jest? Mam nadzieje ze w rozpoznaniu pomogą wam załączone zdjęcia.

Pozdrawiam

dodo

post-17320-0-27313600-1363710433_thumb.jpg

post-17320-0-44199300-1363710441_thumb.jpg

post-17320-0-08675600-1363710488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co,to chyba tylko węgiel B) .Doustnie :p .Powinno pomóc :yes .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.