Skocz do zawartości
rafal19

UPS i zawyżone faktury

Rekomendowane odpowiedzi

ku przestrodze, poprzez stosowanie super-hiper-mega dokładnych skanerów paczek firma UPS wysyła zawyzone faktury do zapłaty ;) wystarczy np że folia stretch sie porwie czy gdzies odstaje i automatycznie jest zmieniany wymiar i waga paczki http://forumprawne.org/windykacja/333633-oszustwo-przez-ups-zawyzenie-kosztow-za-wysylki.html

ja dostałem dopłatę 80pln do wysyłki lampy, gdzie wczesniej zapłaciłem 52zł - nie mam zamiaru płacić, składam reklamację

czy ktoś z was tez dostawał zawyżone faktury od UPS albo od pośredników którzy korzystaja z usług firmy UPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś dostałem dopłatę po 2 tygodniach z protokołem.

Od tej pory wysyłam tylko DPD poprzez sendit paczka 30 kg za 16 zł i pomimo rozmiarów 100 cm nic nie doliczają ;-)

Nie mają super hiper skanerów ;-)


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat niezrozumiały...Jak można tak po prostu korygować należności. Skoro kwota została ustalona wcześniej według jakiś tam kryteriów, bo przecież wyceny z powietrza nie biorą ,to ja osobiście na taki machloje bym nie pozwolił

Pierwsze to wystosowałbym pismo do ups , ze skargą i powiadomieniem ,że sprawę kieruję do rzecznika praw konsumenta.

Mi kiedyś przysłano niewypełniony druk faktury ,abym podpisał ,ze względu na to iż brak było podstaw prawnych do zastosowania niższego watu.

Po kilku latach kogoś oświeciło, że źle się obliczył z usługą.Ja niestety już róznicy watu nie mogłem odliczyć.

Stwierdziłem ,że to nie mój błąd i ja za niego nie będę odpowiadał(musiałbym dopłacić jakieś 8-stówek)

Przemilczałem temat,sprawa ucichła..

Najgorsze jest to ,że nikt w takich przypadkach nic nie robi.i pokornie płaci.

Ja bym tam postraszył rzecznikiem praw konsumenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w styczniu przyszła dopłata do trzech paczek które wysłałem na koniec października. Mieszkam na 3 pietrze i paczki znoszę sam z kurierem. Po zważeniu przez UPS paczki ważyły 80kg , 40 kg , 31,5 kg.Paczki realnie ważyły po około 15-18 kg max. Dopłata wyniosła 160 pln netto. Później dowiedziałem się żeby paczek nie owijać streczem bo mogą być traktowane jako nie standardowe. Teraz obklejam dokładnie tylko taśmą . Korzystam teraz tylko z DHL i nie mam takich problemów. Zastanawia mnie czy mogli wystawić coś takiego po ponad 2,5 miesiącach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły sposób na wyczyszczenie klientów z kasy, ale przecież istnieje konkurencja która już zaciera ręce. Sam wysłałem kilka dni temu paczkę tą firmą uznając ją za jedną z pewniejszych niech mi tylko zmajstrują jakąś dopłatę to więcej nie skorzystam z takich usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.