Skocz do zawartości
Reefbos

Mithraculus sculptus a SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęła mi się ponad miarę rozpleniać Valonia. Wyczytałem na forum, że zjada ją Mitraks. Nie mam innych glonów więc założyłem, że zgłodniały zacznie wcześniej czy później ją wyjadać. Kraba mam w zbiorniku od 20 dni. Jest na oko w pełnej kondycji. Wyjada jakieś niewidoczne gołym okiem drobiazgi zostawiając miejscami widoczne zadrapania na skale i ani myśli o Valonii. Po wczorajszej nocy zauważyłem jednak zniszczenia na SPS-ach. Niewielkie na Montiporze i całkiem spore na Pocilloporze. Ta ostatnia ma wręcz wykruszony szkielet czubka wzrostu, wokół zwisają smętnie resztki tkanki. Nie mam w zbiorniku niczego poza Mitraksem, co dysponuje "narzędziami" mogącymi spowodować taką szkodę więc ma on od wczoraj czasowy areszt. Tej nocy nie przybyły nowe uszkodzenia. Czy to możliwe, że zgłodniały, w desperacji wolał SPS-y od Valonii?

Dodałem foto.

post-14856-0-14737200-1361008248_thumb.jpg

Edytowane przez Reefbos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na reeflexie jest napisane ze wszystkozerny ale nie wiem czy chwycil by sie akurat spsow ? moze operowal cos kolo nich i je podniszczyl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ? moze operowal cos kolo nich i je podniszczyl ?

Nie wygląda to na uszkodzenie spowodowane "niechcący", czy przy okazji. To nie są uszkodzenia powierzchniowe. Pocillopora ma wykruszony (wygryziony), a nie oczyszczony powierzchniowo z tkanki, szkielet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego czasami w nocy widze na styloporze, ale zniszczeń nie wyrządza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.