Skocz do zawartości
Zabster

Czy warto pakować sie w tą lampę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość zakupu takiej lamp led w rozsądnej cenie. Mam pytanie czy ktoś używa tej lamy i jaki ma stosunek diód białych do niebieskich. Jest to typowy chińczyk .Parametry standardowe to :

Power - 216w

white - 144w

blue -72w

72 diody po 3w

Nic więcej o diodach nie piszą . Jest możliwość ich regulacji.

Dodatkowo mam możliwość sam wybrania ilości ledów białych i niebieskich . Tu rodzi się prośba o poradę jaki wybrać stosunek ledów ?

Akwarium 100/65/60

Delikatna obsada monti i pavona z sps reszta lps .

pozdrawiam

post-14444-0-87535100-1361019768_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dobra cena ?

Jeśli możesz wybrać ilość diód to zrób stosunek niebieskie 2:1 białe.

Ja to bardziej obawiałbym się, że ta lampa nie oświetli Ci całej powierzchni akwarium.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki napisałem do producenta jakie diody są tam zamontowane. Oświetlić musi ogólnie 90 cm długości bo mam komin zamontowany z jednej strony . Cena to jakieś 950 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ja mam PS Tritona i również uważam że niebieskich jest za mało w stosunku do białych. Jaka cena?. Moc tej w/w powyżej 200W więc spokojnie oświetli to akwarium, troszke boki mogą być niedoświetlone. Jak dołożysz np 2 x 39W T5 jakieś aktyniki to styknie.

Ps. widzę że cenę podałeś w trakcie pisania posta...zobacz tylko jakie ledy ma i decyduj.

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam chińczyka 120w 1:1 bez regulacji i jestem też zadowolony. Teraz właśnie myśle o 2:1 niebieskie biale. Czy duża bedzie róznica ? a nie chce dokładać T5 bo równie dobrze moge je dołożyć teraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka lampe tylko z czeterema polami, sa tam diody SMD z soczewkami, ogolnie swieci bardzo przyzwoicie jak na chinczyka, ladnie wybarwia, jest jednak jeden problem, diody podzielone sa na kolka, nie sa pomieszane, jedno kolo swieci niebiesko, drugie biale itp, widac to na akwarium. Ja powiesilem tritona nad zbiornik glowny a ta lampe mam przerobiona, dodany sterownik od Lubusika, teraz jeszcze ja rozkrece i pomieszam kolory, czesc rowniez wylutuje i dokupie diody w innych kolorach, bedzie to moja eksperymentalna lampa nad szczepkarium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam maxspect razor 160W i jest perfect, a jaki design

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też mam maxspect razor 160W i jest perfect, a jaki design

I??? Temat jest o innej lampie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja zamowiłem lampę z wymieszanymi diodami . Tylko wtedy nie mam regulacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie swoja przerabiam. Zamawiam wlasnie inne kolory ledow i będę mieszal i przelutowywal wszystko.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.