Skocz do zawartości
Aleksandra

Akwarium morskie na 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Oświetlenie: 1x świetlówka Arcadia Marine White - świetlówka dzienna do akwarii morskich i 1xArcadia Marine Blue - świetlówka aktyniczna do akwarii morskich i do tego jakby dać jeszcze 1x T5?

Cyrkulacja: PF 1000 2x

Odpieniacz:Biostar Flotor (z filtrem)

ogrzewanie: 1x grzałka z termostatem o mocy 100W

dam 15kg żywej skały

Hodować tam chcę 2 błazenki, kilka krewetek (Lysmata amboinensis), kraba pustelnika, rozgwiazdę piaskową, i jakiś koral ale nie wiem jaki. I jakie moge dać światełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zamierzasz tam chodowac?? Jak same ryby to git, ale jak korale to swiatelka bedzie ciut malo. na pewno standardowa pokrywa nie wystarczy. HQI albo t5. Skala i skimmer to jedyna filtracja jaka planujesz?? Ja bym dal wiecej. Wyglada lepiej i sprawdzi sie lepiej jako filtr. Conajmniej 10-15kg. No to tyle na poczatek:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowalem takie akwa na poczatku - po obliczeniach - 4x T5 + odpieniacz + zywa skala (15-20kg) + zywy piach + cyrkulacja + ogrzewanie + inne pierdoly wyszlo mi, ze 1000 to malo a i 1500 moze nie straczyc - stwierdzilem krotko - te 112 litrow to bedzie sump. Fakt, ze jest to najpopularniejsze teraz akwa, ale na nano rafe jest za duze, a na rafe bez "nano" za male....no i lepiej chyba dolozyc troszke kasy i zainwestować chociazby w 200 (100x40x50), albo 240 litrow (120x40x50)...

Ale jesli koniecznie takie, to zeczywiscie 4 kg sklay do filtracji, to owiele za malo...ja planowalem dac do takiego nawet dwadziescia pare kilo :] no i zywy piach, zeby filtracje wzmocnic :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra

Jak zwiekszysz oswietlenie i dasz wiecej zywej skaly (ok.15kg) to Twoje przedsiewziecie bedzie mialo szanse powodzenia. Napewno juz tu wyczytalas, ze z wpuszczeniem ryb nie ma sie co spieszyc?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" i jakiś koral ale nie wiem jaki" - nie obraz sie ale to zdanie swiadczy o tym ze musisz duzo poczytac zanim zabierzesz sie do urzadzania morskiego. Poczytaj, sprawdz czy Cie to rzeczywiscie fascynuje czy tylko podoba bo to hobby nie jest raczej dla normalnych ludzi tylko lekko zeswirowanych na punkcie swojego hobby no i dysponujacych duzo wiedza i nierzadko wieloletnim doswiadczeniem ze slodkimi zbiornikami. Tak wiec poczytaj troche, na forum znajdziesz duzo ciekawych linkow, jak Ci sie cos spodoba to poczytaj DOKLADNIE o tym stworzeniu, no i czytaj tez o chemii wody, ekologii rafy itp... bo ta wiedza wczesniej czy pozniej bedzie potrzebna. I nie licz ze ktos Ci poda dokladny przepis jak w ksiazce kucharskej "Jak zrobic akwarium w weekend?" bo to niemozliwe.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.