Skocz do zawartości
Kris_77

awaria prądu w mieszkaniu ????

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie co wtedy ??

pewnie nie miał nikt z Was takiej praktyki, ale załóżmy, że wyjchaliśmy na cały dzień i z rana nastąpiła awaria na osiedlu i nie ma prądu w mieszkaniu przez około 5 godzin, albo wywaliło nam korki, które trzeba włączyć bo inaczej wszystko leży....

... jak długo tak teoretycznie może postać akwarium bez prądu ???? zakładając, że trzymamy w akwarium różne korale - rownież twarde i wymagające


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno to okreslić bo to temperatura, rodzaj filtracji, rodzaj cyrkulacji, no i obsada


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli coś to pomoże to na dzień dzisiejszy planuje 250litrów, HQI 250W + 2x24T5, sump ze 100litrów, obsada wiadomo - na start z 30-35 żywej skały, żywy piasek, błazenki, rozgwiazda, ekipa czyszcząca i korale miękkie ale zakładam, że po dłuuugim czasiue i nabraniu doświadczenia wrzuce tam twarde...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - gdyby nie to, że u mnie na osiedlu najdlozsza awaria pradu trwala z godzine, oraz, ze sobie minimalnie pomajstrruje i akwa bedzie na osobnym obwodzie, wiec nie wywali mi od niego "korkow" (czy raczej automatow :) ) to spodziewając sie twoich możliwości prawdopodobnie zainwestowalbym w UPS - bez szalenstwa, zeby chociaz pompy chodzily i czesc swiatla :]


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze osobiscie nie mialem takiego przypadku ale wszystko moze sie zdazyc. Mysle, ze te 5 godz. moze juz byc krytyczne jezeli mamy sporo ryb w malej ilosci wody - a tak jest czesto. Wiem, ze wlasciciele duzych i b.cennych zbiornikow maja w rezerwie agregaty ale ktos je musi wlaczyc. Przygody moga tez byc jezeli ktos ma filtr nitratu i po wlaczeniu pradu jego zawartosc wyladuje w akwa. Rowniez zegary sterujace oswietleniem, dolewkami lub cyrkulacja moga przestawic sie na prace bez wylaczen (chyba, ze mechaniczne) ale to moze byc problemem gdy wylaczenia pradu beda w czasie np: naszego urlopu.

Same problemy...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę off topic się przy okazji spytam.

Żeby było bez wątpliwości i czysto pod wzgledem prawnym:

- jesteśmy właścicielami mieszkania

- umowa na dostawę energii jest na nas

- załóżmy że mamy jakieś paragony, faktury na kupione zwierzęta

- płacimy regularnie rachunki i jesteśmy "czyści" z naszym dostawcą energii

- następuje przerwa w dostawie energii z winy zakładu energetycznego (nie piorun i inne zdarzenia losowe) - po prostu awaria

- prądu nie ma przez 24h, my na wyjeździe, wszystko padło.

Czy można zgłaszać jakieś roszczenia do zakładu energetycznego z żądaniem rekomepensaty poniesionych strat?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz bede stawial baniak i mam remont w domu wymiana wszystkich instalacji i w ogole ro***erducha. i specjalnie do akwa doprowadzam dwa osobne obwody kazdy z wlasnym bezpiecznikiem. do jednego bedzie swiatlo a do drugiego filtracja. zawsze to bezpieczniej


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co dodatkowe 2 obwody jak nie będzie zasilania. Obwody będą bez prądu. Lepszy będzie UPS.


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja raz nie miałem prądu przez prawie calusienki dzień korale zniosły to dobrze tylko xenia egipska cos podmarniała ale po kilku tygodniach wróciła na nogi

acha i zauważyłem jeszcze że zoanthusy robiły kupki

Edit: acha zapomniałem dodać że nie miałem wtedy ryb ani krewetek.


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kevlar dwa obwody po to ze jak np lodowka wysadzi korki w miwszkaniu to nie wszystkie tylko swoj i akw abedzie dalej chodzilo , albo jak np lampy spowoduja jakies spiecie to filtracja bedzie chodzila dalej. a UPS no tak spoko tylko czy pociagnie piecio godzinna awarie pradu? wątpie.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas :

a UPS no tak spoko tylko czy pociagnie piecio godzinna awarie pradu? wątpie.

no to na bazarek, albo do motoryzacyjnego,

kupujesz jeden duzy (albo kilka duzych:)) BEZOBSLUGOWE akumulatory - wiesz, takie bez zadnych nakretek do dolewania kwasu,

podlaczasz rownolegle do akumulatory w UPS ... i pociagnie, nawet 10 godzin.

Tylko te koszty, koszty, koszty.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas osobne obwody odnośnie korków OK. Ale jak nie będzie prądu w sieci to i w tych dodatkowych obwodach także. I co wtedy?


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie awaria trwała ok 5 godz, u kolegi z wybrzeża 8 godz.. Obyło się bez żadnych szkód. Moje akwa miało 250 ltr kolegi 300 ltr. Obsada zwierzęca raczej nie mała.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS chłopaki !!! policzcie w miare dobry UPS ok 250zł to daje ok 600W mocy czynnej (W) nie chodzi mi o pozorną VA przez no powiedzmy 30 min max jak mamy grzałke 100W to max 3 godz. a jak bedzie do tego pompeczka cyrkulacyjna no powiedzmy oszczędna 40 W oj oj to czas się skruci a jak bedzie oświetlenie z 150 W oj to możemy nie dolecieć do akwa a bedzie ciemno.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod UPS podłączyć warto wyłącznie pompę obiegową, bądź cyrkulacyjną. Resztę tj. światło i grzanie można sobie odpuścić.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje - jak bym mial UPS'a, to tyko obiegow? i odpieniek bym pod to da?...jak wychodze to okna zamkniete, a w chalupie raczej cieplo, wiec nawet perzez caly dzien temp duzo nie spadnie...


One man - one bullet. One dog - one bone. ==================== Cy ktos jescze az caly dygłocze?? Nie?? Sfjietnie!! niebanner2zd.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.