Skocz do zawartości
alek_scz

Tło ze skały

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcąc mieć rafę zbliżoną do naturalnej, postanowiłem przy pomocy sąsiada artysty, wykonać tło ze skały koralowej, żwiru koralowego oraz kleju Ceresit CX-15.

plytki duze

plytki male

zwir drobny

zwir wiekszy

zwir duzy

Z kratek malarskich i zacisków, wykonałem szkielet tła, na którym zostały przyczepione zaciskami płytki koralowe.

kratka

szkielet Tla

Konstrukcję ułożono poziomo i wypełniono masą Ceresit CX-15 zmieszaną z drobnym żwirem koralowym.

Po wypełnieniu, zastał przyklejony żwir koralowy. Niestety źle zrobiłem, że pod konstrukcją podłożyłem karton papierowy, który pod masą wypełniającą rozmokł się wgniótł do środka, teraz będę musiał jakoś to wyrównać.

wypelnienie Tla cx15 zwirem

W tej chwili mam wyschnięte tło, które artystyczną ręką sąsiada zostanie dokończone.

cdn.

Edytowane przez alek_scz (wyświetl historię edycji)

80x35x40- panel, LED 34W CREE 4xXTE CW, 4xXTE RB, 3xXPE RB, Odpieniacz diy 1200l/h, obiegówka 1000l/h, cyrkulacja JVP 100 oraz JVP 115, tło diy, 5 kg suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem efektu końcowego. Życzę powodzenia i super efektu, choć zastanawiam się jak będzie tło wyglądało jak zarośnie


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwszy okres czyli dwa, trzy miesiące będzie to przypominać tło z Tanganiki czy Malawi :D Skalniak.

Potem glony wapienne zrobią swoje i będzie cacy.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomoge, ale znalazlem gotowe z ceramiki

NleOdz8.jpg

SPuEoPd.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie pomoge, ale znalazlem gotowe z ceramiki

Ładne są te tła ceramiki.

Czy one są lżejsze od masy CX15 z żwirem koralowym ?

Czy sprzedają je w Polsce ?


80x35x40- panel, LED 34W CREE 4xXTE CW, 4xXTE RB, 3xXPE RB, Odpieniacz diy 1200l/h, obiegówka 1000l/h, cyrkulacja JVP 100 oraz JVP 115, tło diy, 5 kg suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lzejsze chyba nie sa, w Polsce tez sprzedawano a jak teraz ....?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akwa-marin w krk mają takie płyty, niestety nie znam ceny, bo mi Pani nie umiała w sklepie powiedzieć :) ile to kosztuje . . .

sam zrobiłem tło z grys koralowego i cx5. . . efekt super, wygląda jak naturalna skała :) nie trzeba dużo- po ok miesiącu nie rozpoznasz tł od skały- taki sam kolor i struktura :)

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zrobiłem tło z grys koralowego i cx5. . . efekt super, wygląda jak naturalna skała :) nie trzeba dużo- po ok miesiącu nie rozpoznasz tł od skały- taki sam kolor i struktura :)

Możesz zapodać jakieś fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo:

dsc0358bb.jpg

dsc0360f.jpg

Uploaded with ImageShack.us


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to odpowiednio wymierzony przygotowany stelaż z desek i listewek, wykładamy go folią, zalewamy cx5 i na szybkości wkładamy grys koralowy w wzory które nam pasuje, najlepiej zacząć od największych kamieni, ułożyć je, potem coraz mniejsze, a na koniec posypać piachem koralowym, i mniejszymi elementami czekamy 48h, wyjmujemy z formy, odczepiamy folie z tyłu- gotowe :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawa to odpowiednio wymierzony przygotowany stelaż z desek i listewek, wykładamy go folią, zalewamy cx5 i na szybkości wkładamy grys koralowy w wzory które nam pasuje, najlepiej zacząć od największych kamieni, ułożyć je, potem coraz mniejsze, a na koniec posypać piachem koralowym, i mniejszymi elementami czekamy 48h, wyjmujemy z formy, odczepiamy folie z tyłu- gotowe :)

Kolega w sierpniu miał swój wątek zrobienia tła, mógłby go uzupełnić, dopisać technikę oraz dołączyć te ładne zdjęcia, mogłoby mi to pomóc ;)


80x35x40- panel, LED 34W CREE 4xXTE CW, 4xXTE RB, 3xXPE RB, Odpieniacz diy 1200l/h, obiegówka 1000l/h, cyrkulacja JVP 100 oraz JVP 115, tło diy, 5 kg suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zrobić sobie takie tło, zastanawia mnie jednak czy jest możliwe przeprowadzenie takiej operacji w działającym zbiorniku? Jak robiłam kolumny to CX5 trochę się moczył zanim wskoczyły ryby, a tu się jednak zużywa sporo tego produktu. Jeśli udało by się to wykonać to jak potem przymocować takie tło do tylnej ściany, by nie tworzyły się niepotrzebne szczeliny i nie odstawało od szyby, bo mogłoby to kusić mniejsze rybki i krewety do włażenia tam, po za tym martwa strefa i odkładający się syf za tym byłby pewnie za jakiś czas bombą która wysadziłaby zbiornik w kosmos.

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia,

te plyty sa tak zrobione, ze same stoja na dnie i przylegaja do szyby. Oczywiscie, jak piszesz, moze powstac szpara. Chyba jedynym wyjsciem byloby uszczelnienie silikonem. Nie wyobrazam sobie, zeby to robic w zalanym zbiorniku.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty, robisz sobie takie tło na zewnątrz na szybie. Uszczelniasz jak ci się podoba dziury itd.

Potem taką szybę z tłem na niej wsuwasz do akwarium i szyba do szyby powinna się przyssać. Oczywiście nie zaszkodzi na dole tła zrobić szerzej i niżej żeby stojąc swoim ciężarem tło przechylało się do tyłu i dociskało szyby do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee, już widzę następny problem :/ poprzeczne i wzdłużne wzmocnienie. Niestety trzeba zacząć planować nowy baniak :), już nawet mam pomysł na wymiary :D


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ew. takie tło zostawić na zewnątrz akwarium. Efekt nie jest taki fajny, ale za to nie zajmuje miejsca na wodę ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tło zewnętrzne to niestety już nie te sama bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzdłużne wzmocnienia nie są problemem. Tylko poprzeczne przeszkadzają - dlatego trzeba zrobić 2-3 kawałkach stosownie do miejsca miedzy wzmocnieniami - wtedy dochodzi zabawa ze spasowaniem i miejscami łączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób jest prosty, robisz sobie takie tło na zewnątrz na szybie. Uszczelniasz jak ci się podoba dziury itd.

Potem taką szybę z tłem na niej wsuwasz do akwarium i szyba do szyby powinna się przyssać. Oczywiście nie zaszkodzi na dole tła zrobić szerzej i niżej żeby stojąc swoim ciężarem tło przechylało się do tyłu i dociskało szyby do siebie.

Jeżeli wypełnić tło klejem CX-15 na szybie, to po wyschnięciu, wewnętrzna ściana tła będzie gładka jak żelazko, więc nie ma konieczności montować tło wraz z szybą.


80x35x40- panel, LED 34W CREE 4xXTE CW, 4xXTE RB, 3xXPE RB, Odpieniacz diy 1200l/h, obiegówka 1000l/h, cyrkulacja JVP 100 oraz JVP 115, tło diy, 5 kg suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia,

jak cyklista napisal; tlo i tak warto zrobic z dwoch kawalkow, bo taka plyta jest "mocno" ciezka. Mozna przy wkladaniu potluc i szybki i plyte.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia,

jak cyklista napisal; tlo i tak warto zrobic z dwoch kawalkow, bo taka plyta jest "mocno" ciezka. Mozna przy wkladaniu potluc i szybki i plyte.

Niestety źle zrobiłem, że pod konstrukcją podłożyłem karton papierowy, który pod masą wypełniającą rozmokł się wgniótł do środka, teraz będę musiał jakoś to wyrównać.

Wygiętą ściankę musiałem wykonać jeszcze raz, tym razem zastosowałem trochę inną technikę, najpierw zalałem cienką warstwę kleju CX-15, na klej położyłem warstwę dużego żwiru koralowego, potem polałem jeszcze raz klejem i jego gorę pokryłem drobnym żwirem.

Wykonana tę techniką ścianka jest o wiele lżejsza od poprzedniej.

Ścianka ponownie wykonana


80x35x40- panel, LED 34W CREE 4xXTE CW, 4xXTE RB, 3xXPE RB, Odpieniacz diy 1200l/h, obiegówka 1000l/h, cyrkulacja JVP 100 oraz JVP 115, tło diy, 5 kg suchej skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne tło jestem dopiero na etapie planowania zbiornika tzn baniak mam 450l. ale pusty i dopiero kompletuje sprzęt więc coś takiego zrobić to nie problem mogę nawet w ostateczności wyciąć wzmocnienia a później je spowrotem wkleić :) domyślam się że to tło jest zrobione na cemencie portlandzkim białym :) tzn mam na myśli te na filmikach

Edytowane przez wichura_79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo tutaj była cisza, ale spokoju mi nie daje jedno pytanie...

Czy jest realne do wykonania i nie wpłynie negatywnie na życie w baniaku wykonanie tła i podłoża w ten właśnie sposób...? Oczywiście tło i podłoże połączone razem ze sobą.

Czy ceresit wraz z pokruszonymi skałami lub żwirem koralowym jest w stanie zastąpić nam żywy piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.