Skocz do zawartości
kataklizm

ukwiał w 75 l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w przyszłym tygodniu wrzucam do baniaka skałe tak więc z miesiąc będzuie sobie dojżewać.

Czy w takim baniaku można trzymać ukwiała? Planuje E. quadricolor.

Co sądzicie o takim pomyśle...? Jakie są szanse na to że jak już się usadowi to się nie ruszy?

Pozdrawiam

Grzesiek


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz widzialem pare baniakow mniejszych z tym ukwialem ale to czy sie ruszy to nigdy nie wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na poczatku trochę połazi. Ja mam tych wycieczek po dziurki w nosie, bo przez swoje wiercenie ukwiał najechal na swieżo złożoną ikrę błazenków i do dziś ją wysiaduje. To i tak on zdecuduje gdzie mu dobrze i umieszczanie go gdzies na siłę skończy się albo Twoją frustracją albo jego śmiercią.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chce żeby ukwiał był pierwszym mieszkańcem w akwa, coby sie usadowił tam gdzie hce...a dopiero potem jakieś korale.

@Karaszan: wiem o tym że Twój ukwiał wysiaduje ikre...może obudził się w nim jakiś instynkt macieżyński:)

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E.quadricolor od zeszłego tygodnia i tam gdzie go włożylem tam został na szczeście.Podobno nie nalezy do nadmiernie ruchliwych to moze nie bedzie zbytnio wędrował. Clarki juz go zaanektował przed ocelarisami , których on nie interesuje.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danek :

Mam E.quadricolor od zeszłego tygodnia i tam gdzie go włożylem tam został na szczeście.Podobno nie nalezy do nadmiernie ruchliwych to moze nie bedzie zbytnio wędrował. Clarki juz go zaanektował przed ocelarisami , których on nie interesuje.

Cześć

Tez mam ukwiałał (z tego co mi napisali to BUBLE TIP ANEMONE )

Na początku miał małe starcie z pompką cyrkulacyjną

Wyglądał jak mielkona ale zyje i ma sie dobrze.

W pierwszym dniu zwiedził całe akwarium.

W nocy go poturbowało i położyłem go koło kamyczka (kawałka żywej skały)

seidział tam 2 tygodnie i sie pompował powoli oraz dochodził od siebie.

Teraz już jest zdrowy i nawet trosze urosło mu sie.

Od 3 dni przypomniał sobie że może chodzić i tak chodzi i paży co sie da w akwarium.

Coś strasznego dobrze ze zdązyłem sacro przenieść do wiekszego akwarium.

Xenia wyglądała tragicznie.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma go juz od ponad roku jedyne miejsce jakie zmienil to za moja przyczyna bo go przestawilem:)

jak siedzi na martwej acro tak nigdy sie z tamtad nie ruszyl, trzy razy go przekladalem bo sie rozrasta i sam mu musze znalesc wiecej miejsca, prawdziwy leń :)


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quadri moze calkiem spory urosnac. co zrobisz jak macki zaczna wylazic z akwarium? odkleic dziada wcale nie jest tak latwo jak sie gdzies na samym spodzie kamieni zaczepi :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz o ukwialach. Mam problem z crispa. Nie chce nic jesc. Nie wiem jak go karmic. Jest na tyle maly ze moglbym dac zarcie do szklanki, a raczej kielonka i przykryc go tym. Jak myslicie czy to dobry pomysl??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj spokuj z karmnieniem(jak nie chce to nie.) możęśz podać mu kawałem kryla pińcetą bądź artemie - jak nie przyjmie to za tydzień znowu


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to tez dalem sobie narazie spokoj, ale on marnie wyglda. Dzisiaj znowu ruszyl na przechadzke:D Zobaczymy gdzie dojdzie... A swoja droga jak to jest ze takie majano czy nawet aiptasie same sie pasa, rosna, rozmnazaja bez dokarmiania, a inne "szlachetne" ukwialy trzeba karmic??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy to tak jak z chwastami..one tezż nie mają wymagań...rosną wszędzie:)


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kataklizm!

Nie wiem czy Twoja decyzje da sie jeszcze zmienic ale szczerze odradzalbym wstawianie tego korala i pasujacych do niego ryb (chyba wiem jakich) do tak malego akwarium. Wiem, wiem - to teraz taka moda na te agresywne rybki. Wydaje mi sie, ze w tym akwa bardziej pasowalyby malutkie, kolorowe korale (twarde?) i drobne rybki. Proporcje wielkosci akwarium do jego mieszkancow tez bylyby lepsze. Ten koral ktory planujesz wcale nie bedzie musial chodzic zeby poparzyc cala reszte. No chyba, ze chcesz tylko tego jednego. Wieksza roznorodnosc dalaby mi wiecej satysfakcji niz zakladanie akwa dla jednego, ulubionego po ostatnim filmie przez wszystkie dzieci korala. Wiem tez, ze na temat gustow sie nie dyskutuje ale moze Twoja decyzja nie jest odwolalna?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syani, decyzja jeszcze nie jest ostateczna...dlatego też pytam się o w3asze opinie na ten temat. Faktycznie ten ukwiał to m oje marzenie, ale też zdaje sobie sprawe z gabarytów tego akwarium...m Jeszcze mam troche czasu na podjęcie ostatecznej decyzji...

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez zastapic ukwial czyms innym. Fajnie to wyszlo w starym baniaku kraszana. Duzy sarco a wnim blazny. Moze byc tez euphylia i inne... Znajdz watek, bo tez o to pytalem.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sarco tez rosnie calkiem spory :) Euphylie czesto biora sobie blazenki we wladanie ale ona parzy niegorzej niz ukwial, w promieniu 10cm nie powinno nic stac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak troche z innej beczki, to nie wiem czy czytaliscie artykul (spotkalem gdzie link na anglojezycznym forum) w ktorym kowboje udawadniali ze ukwialy przezywaja lepiej pierwsze 6 miesiecy w baniakach do ktorych leje sie kranowke. Ze niby woda jest bogatsza w sladowe pierwiastki potrzebne ukwialom.


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowy_zarazony

Dzieki za przypomnienie starego baniaka :) Rzeczywiscie Sarco sprawdzil sie swietnie jako domek dla blaznow. Wplynely do niego w chwile po tym jak wysunął polipy - nie bylo zadnego wybrzydzania za strony błaznów. Trzeba tylko sprawdzić (może Przemek bedzie pamietał co mi sprzedał) jaka to jest odmiana Sarco... Ten "model" ma niespotykanie dluuuugie polipy.. przy dobrym samopoczuciu wysuwa je, zeby nie sklamać na jakies 12-14cm - wygląda to bombowo. Błazny potrafiły zaginąć w tym gąszczu i uwielbiały w nim siedzieć. Teraz stanowi zaplecze dla przeganianych z ukiwala blaznow, gdy dobranej parce zbiera się na amory.

Co do ukwiala w tak małym zbiorniku to teraz już bym się nie zdecydował. No chyba że po roku od założenia, jak już się wszystko super ustabilizuje. Ja zrobiłem kardynalny błąd pośpiechu i crispa jest już w raju. Nie licząc tego, że równie kardynalny błąd popełnił sprzedawca na siłę odrywając go od skały na ktorej siedział...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.