Skocz do zawartości
aqua skalar

Sklep Zoo Zajac - Duisburg

Rekomendowane odpowiedzi

O sklepie tym słyszałem już bardzo dawno temu ale jakoś tak się nie składało, aż do dzisiaj kiedy to miałem okazję zajrzeć tam po raz pierwszy.

Sklep reklamuje się jako największy sklep zooloogiczny świata, o czym zresztą przypomina umieszczone przy drzwiach wejściowych świadectwo pobicia rekordu Guinessa w tej kategorii :rtfm: . I faktycznie nie tylko powierzchnia sklepu, ale również bogactwo asortymentu robi duże wrażenie. Ada, BTN, Eheim, Giesemann, ale także Aquael i Diversa. Wszystko pod jednym dachem, więc można oglądać i porównywać do woli. Mnie np. bardzo spodobało się długie puste akwarium na krawędzi którego zamontowane były praktycznie wszystkie dostępne na rynku lampy do nano zbiorników. Odnośnie do akwarystyki typowo morskiej to oczywiście sprzętu do wyboru do koloru. Niestety zbiorniki ekspozycyjne były w większości puste lub w nie najlepszej kondycji. Ale dosyć sporo osób pracowało w tej części sklepu, więc być może szykowała się zmiana ekspozycji lub dostawa. Podsumowując za dostępność sprzętu i jego wybór duży plus.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dostępność życia?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o słodkie, to bardzo duży wybór ryb (przede wszystkim drobnica i paletki), ale brakowało mi malawi. Większość pielęgnic to Tanganika albo Ameryka. No i niestety pomimo ogromnego wyboru akcesoriów do akwarystyki roślinnej, to jakość i ilość roślin jakoś mnie nie zachwyciły. A jeżeli chodzi o morskie, to wybór ryb ryb(kilka regałów) przyzwoity. Z koralami raczej krucho, ale tak jak wcześniej napisałem; większość zbiorników była w przebudowie, a przynajmniej tak wyglądał. Tak że jak na sklep detaliczny, a nie hurtownie to wybór ryb na plus, ale po rośliny lub korale to raczej z Polski bym się nie wybierał bez wcześniejszego kontaktu ze sklepem. Ale taka już chyba specyfika naszego hobby, że najlepiej po dostawach jeździć.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o ''naszą '' akwarystyke to sklep do d..y.Znam lepsze...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkie rozczarowanie byłem 2 lata temu, wiele firm miało własne stoiska regały, ja zapamiętałem Aquaela i GHL Profiluks bo oba miały tragicznie wystawiony towar, połamane sprzęty porwane pudła i kurz na kilka milimetrów. Ryby i koralowce słabo.

Zrobiła na mnie wrażenie terrarystka, pewnie dlatego że tutaj temat z którym mam mało wspólnego od lat. choć czyste i olbrzymie terraria pewnie mile zaskoczą i profesjonalistów.

Jak ktoś ma czas i ochotę zobaczyć sklep który może być inspiracją jak powinien wyglądać sklep z akwarystyką morską to polecam wyprawę do Belgii. Podaję link do strony internetowej, choć ta na 100% nie powala. Na miejscu jeżeli chodzi o wybór życia szczęka opada.

http://www.reef-corner.be/nl/default.aspx


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w belgii to to jest super no i samoobsługowy,wózki stoją jak przed hipermarketem.

http://www.poisson-or.com/

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.