Skocz do zawartości
KarinaB1

zamknięte korale:(

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam pewien problem. dwa dni temu wymieniłam filtry w odwróconej osmozie oraz wkład z żywicy. Zrobiłam także podmiankę 12l. na nowej soli red sea salt (wcześniej miałam tropic marin oraz instant ocean) i moje korale przestały sie otwierać. Zoa i sarco są pozamykane i nawet ksenia jest znacznie mnieszych rozmiarów niż zwykle. Co może być tego przyczyną i co można teraz zrobić by sytuacja uległa poprawie. Pozdrawiam Karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałaś zasolenie wody do podmianki?może było trochę za duże?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sprawdzałam wszystko było ok. Podniosłam tylko temp. do 25 stopni. Wczesniej miałam trochę ponad 23.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki zwykły areometr. Aktulanie mam 1.026 czyli faktyczne trochę za duzo:(

Edytowane przez KarinaB1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za szybko zasolenie poszlo do góry to i tak może być


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile miałaś przed podmianką?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,024. czyli mniej. :( Uzupełnie teraz wodą z RO i chyba powinno być ok co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszy się często od kolegów z forum podobny problem z przechodzeniem z jednej soli na drugą podobne problemy , sól soli nie jest równa ,Z tego co wiem po wymianie wkładów należy też jakąś ilość wody przepuścić zanim ją użyjesz do podmiany A co ci mówi tds, jesli nie masz ,należałoby kupić bądź pożyczyć , aby sprawdzić wartości po wymianie wkładów..

Problem soli to raczej nie jest biorąc pod uwagę ilość podmienianej wody, ja bym poszedł w stronę sprawdzenia jakości przefiltrowanej wody..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety tds. wodę zbadałam w czwartek w erybce. Podjadę tam z woda w poniedziałek i zobacze jak to wygląda po wymiane filtrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki zasolenia o takie niewielkie ilości i różnica temperatury 2-3 stopnie na pewno nie są przyczyną stresu korali.

Jednoczesna zmiana parametrów wody po osmozie i zmiana soli to może być przyczyna.

Najlepiej zmieniać sól stopniowo mieszając starą i nową.

Zrób testy i obserwuj.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki zasolenia o takie niewielkie ilości i różnica temperatury 2-3 stopnie na pewno nie są przyczyną stresu korali.

Jednoczesna zmiana parametrów wody po osmozie i zmiana soli to może być przyczyna.

Najlepiej zmieniać sól stopniowo mieszając starą i nową.

Zrób testy i obserwuj.

Przeszukuję forum,bo sam mam podobny problem. Zastanawia mnie tylko,jak mają się do siebie dwie sytuacje: 1) Zmiana parametrów w akwarium,tj.zmiana soli,zasolenia,oświetlenia,czy cyrkulacji - wszyscy zaraz twierdzą,że każdy z tych czynników może uzasadniać nieotwieranie się korali i 2)Wprowadzenie nowego korala do akwarium - teoretycznie wszystkie parametry dla zwierzaka są inne niż w poprzednim baniaku (plus dodatkowy stres przy przenosinach) i co?Najczęściej pokazuje całe swoje piękno już pierwszego lub drugiego dnia po przeprowadzce.

Więc jak to jest ???


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wczoraj zrobiłem podmiankę 10 % z podniesieniem zasolenia z 1021 na 1023 mam tylko kilka korali i tylko goniopora ma problem dzisiaj otwiera się bardzo delikatnie i dość często się zamyka,

Euphyllia ancora Hammer i Catalaphyllia jardinei odwrotnie bardzo ładnie wyglądają.

Goniopora jest aż tak wrażliwa??

Dolewać wody RO czy czekać???

Edytowane przez wietkong (wyświetl historię edycji)

6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła po 2 dniach Gonioporka ładnie się rozwineła


6376_6515.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.