Skocz do zawartości
T.TOM.T

clavuaria - naturalni wrogowie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie ...

czy miał ktoś do czynienia ze zwierzakiem który oczyści mi skałe z tego "chwastu" ,

brzydala troche boje się wpuścić , aby nie dobrał się do innych koral ,

dotarłem do jakiegoś starego postu z którego wynika że antidotum na takie utrapienie mógłby być ślimak "pocelanka" - czy ktoś z szanownych zaobserwował może upodobania żywieniowe porcelanki ? ,

a może jakaś krewetka lub krab ?

(clavuaria opanowała mi juz sporą powierzchnie skały - nie ma szans na mechaniczne usuwanie , a nie biore również pod uwage wymiane skały)


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys henka ktory namietnie dziubal. niestety naprzemiennie z polipami lpsow...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem kiedys henka ktory namietnie dziubal. niestety naprzemiennie z polipami lpsow...

Wiem , miałem kiedyś "idolka" - on właśnie skutecznie ograniczał rozprzestrzenianie się tego typu inwazyjnych miękasów , ale również tak jak piszesz dawał "popalić" lps-om.

Jednak w tej chwili szukam innego rozwiązania problemu i nie chce wpaść "z deszczu pod rynne"


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sporą skałkę zupełnie i cakowicie obrobiły dzikie rozgwiazdy. A potem się zabrały za Tubiporę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sporą skałkę zupełnie i cakowicie obrobiły dzikie rozgwiazdy. A potem się zabrały za Tubiporę.

Dlatego zależy mi na zwierzaku na którym można by zapanować jak "wykona robote" ,aby nie przyczynił się do dalszych niekontrolowanych strat


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brzydal nie tyka clavularii, czasem poskubie capnelle, LPS nie rusza...

Myślę że nie znajdziesz naturalnego wroga, tylko tego jednego, konkretnego korala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak to wyglada daj jakaś fotkę proszę.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zależy mi na zwierzaku na którym można by zapanować jak "wykona robote" ,aby nie przyczynił się do dalszych niekontrolowanych strat

w zeszłym tygodniu oddałem do EUROAKWARIUM W ŁODZI ''Chwastka'' dlatego ze wyjadał mi clavularie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym tygodniu oddałem do EUROAKWARIUM W ŁODZI ''Chwastka'' dlatego ze wyjadał mi clavularie

Kto ,co :question: ???????? wyjadało Ci tą clavuarie ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ,co :question: ???????? wyjadało Ci tą clavuarie ?

nie znam nazwy właściwej tej ryby ale kształtu jednorożka tylko bardzo postrzępiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam nazwy właściwej tej ryby ale kształtu jednorożka tylko bardzo postrzępiony

''JEDNOROŻEK'' TO DLA JASNOŚCI ''BRZYDAL''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up :coffee:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.