Skocz do zawartości
pasza1

Ceny po 1 maja jak bedzie??

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nie orientujecie sie czy po 1 maja zmaleja ceny na ryby i sprzet morski? Cos mi sie takiego obilo o uszy ale nie wiem czy to prawda.

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że potanieją koszty związane ze sprowadzaniem zwierząt i korali za zachodniej granicy. Będzie mniej formalności i może nie trzeba będzie tak ganiać po urzędach.

A jak będzie naprawdę, cóż Polska to naprawdę wspaniały kraj :))))

Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję od 10 lat ze szwedami i byłem świadkiem jak oni wchodzili do EU w 95 roku. Oni w tej chwili nie mogą się nadziwić co się u nas wyprawia. Ale to jest właściwie typowo polskie. Taka unia po polsku. Ale może nasze hobby ominie ten idiotyzm i warunki będą normalne dla rodzimych importujących firm. Bądźmy dobrej myśli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiem na pewno czym więcej będzie nas "morskich akwarystów" tym z czasem rynek będzie się nasycał, będzie większa konkurencja i ceny na sprzęt i zwierzątka pójdą w dół. Aby to nastąpiło musi być zorganizowany dobrze "wewnętrzny rynek obrotu koralami" i dobrze jak by powstała jakaś polska firma która odbierze niemcom przewagę w produkcji sprzętu do morskiej a.

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

madra i zacna uwaga...im nas wiecej tym bedzie taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to będzie tak:

- zwierzaki teraz 3% vat potem 22% (tu uwaga, niektóre sklepy [raczej słodkowodne] wogóle nie wystawiają faktur za zwierzaki wtedy nic się nie zmieni)

- pompy teraz 0% potem 22%

- pokrywy teraz 0% potem 22%

- testy, prepartay, sól teraz 22% i 22% potem

Na stronie boti można sobie dokładnie poglądać co jak ma vat.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast kombinowac wezcie sie za rozmnazanie korali we wlasnych baniakach

w USA szczepki xenii czy zoanthusow mozna bez problemow dostac za darmo do znajomych


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to sa wlasnie pienke slowa!!

Podobnie mozna z koralami twardymi.

I nie musi to byc przeciez za darmo ale dla przykladu 50% ceny sklepowej i kazdy jest zadowolony. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny sklepowej na szczepki nie znam bo nie sprzedaja bo sie nie oplaca

a twardzieli nawet w USA nie wysylaja za darmo z tego co wiem, zreszta niewielu akwarystow w Polsce ma warunki aby trzymac twardziele


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Niemczech. Raczej trudno dostac cos za darmo jesli sie ma malo znajomych. :)

Ale dla przykladu taka strona www.macriff.de

Ceny twardzieli ma w sumie w normie jak na niemieckie warunki sklepowe. Co do trzymania twardzieli u nas w kraju to sie to na 100% zmieni.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieni sie, jak beda opracowane tansze metody ich utrzymania

w USA maja DSB i tanie fito- i zoo-planktony, w Polsce na razie nie ma nic taniego i dostepnego


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.