Skocz do zawartości
qualcuno

jakie świetlówki ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam baniaczek 60x40x40cm 96L, pokrywa 4x24W T5 od kolegi lufta-a będą 2 białe i 2 niebieskie pokrywa ma dwa kable zasilające co umożliwia zapalanie świetlówek po dwie na raz tzn. na 1 kablu 1 i 3 świetlówka na drugim 2 i 4 świetlówka i pytanie jak rozmieścić niebieskie i białe optymalnie?

proszę także o propozycję oświetlenia w tej oprawie tzn. 4x24W (jakiej firmy świetlówki i ich rozmieszczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 3xATI Blue+, 1xATI Aquablue Special. Jeżeli upierasz się przy dwóch białych, to np. 2xATI Blue+, 2xATI Coral+. Kolejnością jakoś nigdy się nie przejmowałem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję 3xATI Blue+, 1xATI Aquablue Special. Jeżeli upierasz się przy dwóch białych, to np. 2xATI Blue+, 2xATI Coral+. Kolejnością jakoś nigdy się nie przejmowałem.

czy kolega ma taką kombinację w swoim morszczaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w jednym zbiorniku mam 2xblue, 1xspecial (docelowo coral+), w drugim 4xblue, 1xspecial, 1xcoral+. Dobór świetlówek zależy głównie od preferencji "oglądaczy", dlatego musisz dopasować barwę pod własne upodobania.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem bo nie mogę tylu kupić i testować dlatego te pytania a czy mogę poprosić o zdjęcia "Nie, w jednym zbiorniku mam 2xblue, 1xspecial (docelowo coral+)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj, ale miej świadomość, że na żywo rezultat często jest inny niż na monitorze. Ustawić prawidłowo balans bieli do fotek w morskim to nie taka prosta sprawa ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z nazw konkretnie co polecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Blue Plus, Aquablue Special, Coral Plus - to wszystko są nazwy :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli chodzi o 4 świetlówki T5 to ile których jak je połączyć i jak ułożyć patrząc od przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral Plus - Blue Plus - Coral Plus - Blue Plus lub Blue Plus - Coral Plus - Blue Plus - Coral Plus ewentualnie w zamian za jedna Coral Plus mozesz dać Aqua Pink lub w zamian za jedna Blue Plus możesz dać Aqua Pink,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.